Apollon Limassol
30' Charlison Benschop 61' Esteban Sachetti
Lech Poznań
32' Lubomir Satka 42' Pedro Tiba 47' Mikael Ishak 58' Jakub Kamiński 81' Jan Sykora 90+2' Pedro Tiba
0:5

Solidna pierwsza połowa i rewelacyjna druga w wykonaniu Lecha Poznań. Kolejorz zdemolował 5:0 Apollon Limassol. To rezultat, który przechodzi najśmielsze wyobrażenia. Kanonadę rozpoczął Pedro Tiba, który w doliczonym czasie skompletował dublet. Ponadto do bramki Dimitrisa Dimitriou strzelali Mikael Ishak, Jakub Kamiński oraz Jan Sykora.

Gol! Strzelił Pedro Tiba. Asystował mu Nika Kaczarawa.

Zabawa w polu karnym Apollonu Limassol. Cztery gole to za mało. Pięć do zera! Pedro Tiba poderwał się do kontrataku i zanim skompletował dublet wymanewrował swoim dryblingiem defensora oraz bramkarza. Asysta trafiła na konto Niki Kaczarawy, który umiejętnie dostrzegł i obsłużył podaniem pomocnika Lecha Poznań.

Doliczone trzy minuty.

W odpowiedzi celne uderzenie Apollonu Limassol. Filip Bednarek musiał popracować na swoje czyste konto i zmierzyć się z próbą zza pola karnego Charlisona Benschopa.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego sędzia nie pozwolił poznać ciągu dalszego. Fin gwizdnął przewinienie Niki Kaczarawy w polu karnym przeciwnika. Gruzin nieprzepisowo starał się wypracować sobie pozycję do strzału.

Możliwość skompletowania dubletu przez Jana Sykorę. Czech rozpędził się solidnie na prawej stronie boiska i wparował przed pole karne Apollonu Limassol. Jego płaskie uderzenie została sparowane na korner przez Dimitrisa Dimitriou.

Poderwał się Giannis Gianniotas, którego indywidualna szarża po połowie Lecha Poznań zakończyła się niecelnym strzałem. Piłka przeleciała obok spojenia słupka z poprzeczką. Rzucił się dla spokoju ducha Filip Bednarek.

Dani Ramirez wykonał w tym meczu trzy asysty przy golach!

Gol! Strzelił Jan Sykora. Asystował mu Dani Ramirez.

Pogrom, demolka, ośmieszenie przeciwnika. Koncertowa partia Lecha Poznań z wyżej notowanym w rankingu UEFY przeciwnikiem! Gol za golem i 4:0! Trzecia asysta w meczu Daniego Ramireza. Tym razem Hiszpan skierował piłkę w okolicę linii pola karnego do Jana Sykory, a były skrzydłowy Slavii Praga wygodnie umościł sobie piłkę na lewej stopie i ominął płaskim uderzeniem Dimitrisa Dimitriou. Apollon Limassol ma wszystkiego dość.

Lech Poznań jeszcze nie stracił gola w eliminacjach Ligi Europy i trzyma czyste konto na Cyprze. Przed momentem było dośrodkowanie z lewego skrzydła Diego Aguirre, które przyblokował Pedro Tiba, a ostatecznie poskromił Filip Bednarek.

Pokazał się Daniel Larsson. Piłka trafiła pod nogi zmiennika na linię pola karnego, a ten nie zastanawiał się ani przez sekundę i oddał uderzenie wewnętrzną częścią prawego buta. Około półmetrowe pudło Szweda. Jego rodak Mikael Ishak był znacznie skuteczniejszy.

Dariusz Żuraw wprowadził zmienników za część zmęczonych podstawowych zawodników. Michał Skóraś miał już okazję do pokonania Dimitrisa Dimitriou, ale nie ominął bramkarza Apollonu Limassol swoim strzałem. Dotychczas po 3:0 z Valmiera FC, Hammarby IF i Apollonem Limassol, ale aktualnym przeciwnikom można jeszcze wrzucić gola.

Lech Poznań. Schodzi: Jakub Moder. Wchodzi: Karlo Muhar.

Dani Ramirez asystował w tym meczu przy dwóch golach Pedro Tiby oraz Jakuba Kamińskiego. Hiszpan starał się dołożyć gola, ale jego uderzenie zza pola karnego było minimalnie niecelne.

Pozostało 20 minut podstawowego czasu i Lech Poznań trzyma przeciwników w bezpiecznej dla siebie odległości od bramki Filipa Bednarka. Piłkarze Apollonu Limassol wyglądają już na kompletnie zdemobilizowanych.

Apollon Limassol na deskach i nie potrafi się z nich podnieść. Drużyna z Cypru ma problem z podopiecznymi Dariusza Żurawia i po przerwie po pierwsze straciła już dwa gole, a po drugie praktycznie nie zagraża Filipowi Bednarkowi.

Apollon Limassol. Schodzi: Esteban Sachetti. Wchodzi: Sasa Marković.

Jednokierunkowa gra. Lech Poznań rządzi niepodzielnie na boisku. Jan Sykora doszedł do kolejnej klarownej pozycji podbramkowej, ale nie przymierzył w okienko. Futbolówka uciekła obok spojenia słupka z poprzeczką.

Żółtą kartkę otrzymał Esteban Sachetti za ostre przewinienie.

Jakub Kamiński nie zmarnował okazji. 3:0 dla Lecha Poznań. Koncertowa gra!

Gol! Strzelił Jakub Kamiński. Asystował mu Dani Ramirez.

Attila Szalai zgubił piłkę na obrzeżach pola karnego Lecha Poznań, a drużyna prowadzona przez Dariusza Żurawia przeprowadziła podręcznikowy kontratak. Piłka została przetransportowana jak po sznurku w pole karne Apollonu Limassol, a Jakub Kamiński pokonał Dimitrisa Dimitriou w sytuacji sam na sam. Obrona gospodarzy została kompletnie rozbrojona, a drugą asystę w meczu dołożył Dani Ramirez.

Piłka niezmiennie na połowie Apollonu Limassol. Podopieczni Dariusza Żurawia zbudowani swoją postawą oraz wynikiem.

Początek drugiej połowy wstrząsnął Apollonem Limassol. Tymczasem Lech Poznań oddał dwa kolejne uderzenia. Jakub Kamiński trafił prosto w Dimitrisa Dimitriou, a kolejna próba okazała się niecelna.

Mikael Ishak nie mógł zmarnować dogrania Pedro Tiby. 2:0 dla Lecha Poznań.

Gol! Strzelił Mikael Ishak. Asystował mu Pedro Tiba.

Drugie trafienie Lecha Poznań i awans do decydującej rundy eliminacji Ligi Europy jest coraz bliżej! Trzeba trzymać wynik i wracać z uśmiechami do Polski! Mikael Ishak przymierzył po ziemi w narożnik bramki w sytuacji sam na sam z Dimitrisem Dimitriou. Piłka trafiła do napastnika Kolejorza po wymianie podań środkowych pomocników Pedro Tiby oraz Jakuba Modera.

Druga połowa spotkania i Lechowi Poznań potrzeba maksymalnej czujności. Apollon Limassol po wymienieniu bocznego defensora na pomocnika zmienił ustawienie.

Apollon Limassol. Schodzi: Giannis Pittas. Wchodzi: Daniel Larsson.

Apollon ze stratą do Lecha Poznań.

Spoglądamy na statystyki pierwszej połowy. 3:3 w uderzeniach, ale już 3:1 w celnych dla Lecha Poznań. Podopieczni Dariusza Żurawia nie marnowali amunicji i za każdym razem trafiali w lustro bramki Dimitrisa Dimitriou. 57 procent posiadania piłki po stronie Apollonu Limassol. Mało fauli, więc mało rzutów wolnych. W kornerach 2:0 dla lidera ligi cypryjskiej.

Czy Lech Poznań strzeli gola również po przerwie?

Lech Poznań na prowadzeniu po pierwszej połowie. Poprawna część meczu w wykonaniu wicemistrza Polski i zdołał potwierdzić to golem Pedro Tiby z podania Daniego Ramireza. Apollon Limassol również miał swoje szanse i nie ma wątpliwości, że trzeba będzie na niego uważać w drugiej połowie.

Doliczone dwie minuty.

Pedro Tiba! 1:0 dla Lecha Poznań.

Gol! Strzelił Pedro Tiba. Asystował mu Dani Ramirez.

Lech Poznań na prowadzeniu na Cyprze! Brawa dla Kolejorza! Będzie czego bronić. Pedro Tiba zachował stoicki spokój w polu karnym Apollonu Limassol i mają przed oczami wyłącznie Dimitrisa Dimitriou, oddał płaskie uderzenie do sieci. Fenomenalne podanie ponad głowami obrońców wykonał Dani Ramirez. Kreatywnie, pomysłowo i skutecznie.

W 41. minucie była sytuacja, o której warto wspomnieć. Mikael Ishak uwolnił się spod opieki obrońców Apollonu Limassol i oddał płaskie uderzenie z kilkunastu metrów. Zostało ono wyłapane przez Dimitrisa Dimitriou.

Piłka w bramce Lecha Poznań po strzale Charlisona Benschopa, ale nie ma uznanego gola. Wcześniej sędzia asystent zobaczył na spalonym Giannisa Gianniotasa.

Mikael Ishak powstrzymany na połowie przeciwnika. Zdaniem sędziego zgodnie z przepisami. Apollon Limassol starał się natychmiast przeprowadzić kontratak po przechwycie i Lech Poznań miał szczęście, że Giannis Gianniotas nie zdążył opanować piłki w obrębie boiska.

Piąte przewinienie Jana Sykory na próbującym rozpędzić się na prawym skrzydle Giannisie Pittasie. Apollon Limassol przejawia większą ochotę do atakowania w kwadransie poprzedzającym przerwę.

Tylko cztery faule odgwizdane dotychczas przez sędziego Mattiasa Gestraniusa. Jednocześnie za połowę z nich została pokazana żółta kartka.

Długo budowana akcja przez gospodarzy. Piłka trafiła do Djordje Denicia na lewe skrzydło, a do jego wrzutki dopadł kilkanaście metrów przed bramką Nicolas Diguiny. Atakujący Apollonu Limassol zdecydował się na uderzenie z powietrza, ale nie było ono soczyste i okazało się niecelne. Dobra pozycja, ale zabrakło wykończenia.

Dwa kwadranse generalnie wyrównanej konfrontacji za drużynami. Podopieczni Dariusza Żurawia wyszli z okolic własnego pola karnego, a pressing stosowany przez Mikaela Ishaka i Jana Sykorę utrudnił rozegranie Apollonowi Limassol.

Żółtą kartkę otrzymał Lubomir Satka za zatrzymanie faulem rozpędzającego się Giannisa Gianniotasa.

Żółtą kartkę otrzymał Charlison Benschop za faul w powietrzu ponad kołem środkowym.

Piłka od kilku minut cyrkuluje po połowie Lecha Poznań. Diego Aguirre długo zastanawiał się, jak wykonać rzut wolny, po czym zagrał beznadziejnie poza boisko.

Drugie uderzenie celne Apollonu Limassol, ale to nie ono było najgroźniejsze. Kilka sekund wcześniej nieomal Nicolas Diguiny doszedł do główki po dośrodkowaniu Giannisa Gianniotasa. Pogubili się Tymoteusz Puchacz i Jan Sykora w konfrontacji z wspomnianym zmiennikiem, a także Giannisem Pittasem.

Kolejna przerwa spowodowana urazem. Dorde Crnomarković potrzebował chwili na dojście do siebie po twardym zderzeniu z zawodnikiem Apollonu Limassol. Podobnie jak Mikael Ishak nie doznał kontuzji wykluczającej go z dalszej fazy spotkania.

Zrobiło się stosunkowo spokojnie na boisku, które zgodnie z relacjami dziennikarzy, zostało wzorowo przygotowane. Dotąd dwa uderzenia celne oddane przez Jakuba Kamińskiego i nieobecnego już w akcji Bagaily'ego Dabo.

Mikael Ishak wykorzystał przerwę na uraczenie się schłodzonym napojem. Jego noga została potraktowana zamrażaczem i niebawem napastnik Lecha Poznań będzie toczyć kolejne starcia z gospodarzami.

Przewinienie w centrum boiska i tym razem pofatygowali się medycy Lecha Poznań w pobliże koła środkowego do cierpiącego Mikaela Ishaka po starciu z Fanosem Katelarisem.

Apollon Limassol wystartował z dużym impetem, ale wcześnie został utemperowany przez Kolejorza i aktualnie nie dzieje się nic niebezpiecznego w pobliżu bramki strzeżonej przez Filipa Bednarka.

Dobrze Tymoteusz Puchacz, który asekurował pojedynek Dorde Crnomarkovicia z Charlisonem Benshopem. Odegranie młodzieżowego reprezentanta Polski głową, więc Filip Bednarek mógł złapać piłkę w dłonie. Za zawodnikami kwadrans rywalizacji.

Apollon Limassol. Schodzi: Bagaily Dabo. Wchodzi: Giannis Gianniotas.

Tymoteusz Puchacz wygrał pojedynek w polu karnym z Giannisem Pittasem. Wrzutka lewego defensora była za wysoka, żeby Jakub Kamiński był w stanie oddać po niej strzał głową. Zabrakło dokładności po przedryblowaniu przeciwnika.

Przerwa w grze i niewykluczone, że potrzebna będzie zmiana za kontuzjowanego napastnika Bagaily'ego Dabo.

Wielka szansa dla Lecha Poznań! Dimitris Dimitriou uratował Apollon Limassol w sytuacji sam na sam z Jakubem Kamińskim. Po podaniu Pedro Tiby młodzieżowy reprezentant Polski nie pokonał golkipera, a ten na dodatek zebrał się w ułamku sekundy i poskromił próbującego wykonać dobitkę Mikaela Ishaka.

Pedro Tiba wyłuskał piłkę niezdarnym gospodarzom kilka metrów od ich pola karnego. Pomocnik Lecha Poznań starał się uruchomić swoim podaniem Daniego Ramireza i naprawdę niewiele zabrakło, żeby Hiszpan zatrudnił premierowym uderzeniem Dimitrisa Dimitriou.

Wymiana podań między zawodnikami Lecha Poznań. Futbolówka została wycofana aż do Filipa Bednarka, a zbudowana starannie akcja zakończyła się nieudanym zagraniem Tymoteusza Puchacza. Lewy defensor wyleciał z piłką poza boisko.

Niełatwy początek konfrontacji dla Lecha Poznań, ale udało się przetrwać szturm zespołu z Cypru. Jakby nieco oswoili się z warunkami rywalizacji podopieczni Dariusza Żurawia.

Lech Poznań wyszedł ze strefy obronnej dzięki Jakubowi Kamińskiemu i przeniósł piłkę na połowę Apollonu Limassol. Podopieczni Dariusza Żurawia w niebieskich koszulkach, białych spodenkach, a także czarnych getrach.

Gospodarze w białych koszulkach z niebieskim pasem, a także w niebieskich spodenkach oraz białych getrach. Nie minęła minuta i Apollon Limassol oddał dwa uderzenia. Bagaily Dabo sprawdził strzałem z ostrego kąta Filipa Bednarka, a po rzucie rożnym Esteban Sachetti posłał piłkę w gąszcz Lechitów.

Początek pojedynku. Lech Poznań staje przed szansą przedarcia się przez nieszczęśliwą dla siebie trzecią rundę eliminacji Ligi Europy. Apollon Limassol nie zamierza zejść z własnego boiska pokonany.

Czy Lech Poznań awansuje do IV rundy eliminacji Ligi Europy?

Dobiega końca rozgrzewka.

- Lech bardzo dobrze poradził sobie z Hammarby, jednak klasa Szwedów nijak się ma do tego, co potrafią Cypryjczycy. Wystarczy spojrzeć, co Omonia Nikozja pokazała w starciu z Legią Warszawa. Apollon to co najmniej taki sam poziom, jeśli nie lepszy - opowiada Jerzy Engel, były selekcjoner reprezentacji Polski.

Lechici w miejscu akcji.

Na Cyprze ekipa Dariusza Żurawia rozegra spotkanie trzeciej rundy eliminacji, a przez ten etap po raz ostatni przeszła zwycięsko w 2009 roku, gdy ograła w dwumeczu norweski Fredrikstad FK.

Niechlubne mecze w historii starć drużyn z PKO Ekstraklasy z przeciwnikami z Cypru.

Sędzia: Mattias Gestranius (Finlandia)

Ostatnie przygotowania Apollonu Limassol

Apollon Limassol również ma za sobą dwa mecze w eliminacjach Ligi Europy. Na własnym stadionie zdemolował 5:1 gruzińskie Saburtalo Tbilisi, po czym odniósł wyjazdowe zwycięstwo 1:0 z greckim OFI Kreta. Decydującego gola strzelił w 50. minucie Attila Szalai.

Trening Lecha Poznań na Cyprze.

W takich okolicznościach Lech wygrał poprzednie spotkanie.

Wicemistrz Polski wykorzystał czwartą szansę na odniesienie pierwszego zwycięstwa w PKO Ekstraklasie. Przed wylotem na Cypr piłkarze Lecha Poznań odnieśli zwycięstwo 1:0 w derbach z Wartą. Do bramki beniaminka strzelił Jakub Moder z rzutu karnego w doliczonym czasie.

Lech Poznań zmierzy się z trzecim przeciwnikiem w eliminacjach Ligi Europy. Kolejorz odniósł zwycięstwa po 3:0 na własnym stadionie z Valmiera FC i na wyjeździe z Hammarby IF. Dotychczasowe pucharowe wyniki napawają optymizmem.

Lech Poznań będzie rywalizować o awans do IV rundy eliminacji Ligi Europy z Apollonem Limassol. Podopieczni Dariusza Żurawia zmierzą się z przeciwnikiem na Cyprze, a ten na własnym stadionie notuje dobre wyniki.