Legia Warszawa
18' Mateusz Wieteska 24' Paweł Wszołek 43' Tomas Pekhart 88' Paweł Wszołek
Drita Gnjilane
59' Hamdi Namani
2:0
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Koniec spotkania. Legia Warszawa wygrała 2:0 i awansowała do kolejnej rundy eliminacji do Ligi Europy.

Na uderzenie z dystansu zdecydował się Bartosz Kapustka. Faton Maloku obronił ten strzał.

Doliczone trzy minuty.

Znakomita okazja dla Drity! Po wymianie kilku podań Festim Alidema w polu karnym miał przed sobą tylko Artura Boruca. Bramkarz Legii nie dał się zaskoczyć!

Żółtą kartkę otrzymał Paweł Wszołek.

Ładne dośrodkowanie Kapustki do Kante. Ten dobrze wyszedł do piłki, ale oddał niecelne uderzenie głową.

Jose Kante biegł na bramkę gości, ale został zatrzymany przez obrońców tuż przed polem karnym.

Tym razem wrzutka w pole karne Legii. Piłkę pewnie wybili obrońcy.

Czy Legia Warszawa strzeli jeszcze gola w tym meczu?

Wrzutka przed bramkę gości, gdzie dobrze interweniował jeden z obrońców, który zdołał ją wybić.

Chwilowa przerwa w grze. Na boisku ucierpiał jeden z piłkarzy Legii.

Ładny, aczkolwiek niecelny strzał z dystansu oddał jeden z zawodników gości.

Drita. Schodzi: Almir Ajzeraj. Wchodzi: Festim Alidema.

Legia Warszawa. Schodzi: Tomas Pekhart. Wchodzi: Jose Kante.

Wrzutka z rzutu rożnego w pole karne gości. Zabrakło jednak celnego uderzenia na bramkę Drity.

Brakuje w ostatnich minutach dobrych akcji stwarzanych przez Legię.

Drita. Schodzi: Vladica Brdarovski. Wchodzi: Erjon Vucaj.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Legii. Piłkę wybił Mateusz Wieteska.

Ostatnie minuty na boisku nieco spokojniejsze. Cały czas zdecydowanie częściej przy piłce są gospodarze, chociaż Drita nieśmiało stara się atakować.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Hamdi Namani.

Dośrodkowanie w pole karne Drity, gdzie niecelnie główkował jeden z piłkarzy Legii.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne gości. Zabrakło strzału, ale Legia utrzymała się przy piłce.

Drita. Schodzi: Kastriot Rexha. Wchodzi: Betim Haxhimusa.

Piłkarze Drity w drugiej części spotkania starają się grać nieco odważniej.

Czujny w bramce Artur Boruc. Bramkarz Legii pewnie złapał piłkę po zagraniu w pole karne gospodarzy.

Najpierw strzał z ostrego kąta Wszołka efektownie obronił Faton Maloku, chwilę później dobijał Joel Valencia, ale był już na spalonym i sędzia przegrał grę.

W polu karnym gości padł Tomas Pekhart. Sędzia nakazał grać dalej.

Rzut wolny dla Legii. Do bramki Drity ponad 30 metrów. Na bramkę gości strzelał Bartosz Slisz, a piłka po rękach bramkarza wyszła na rzut rożny.

Oskrzydlająca akcja gości. W polu karnym strzelał Hamdi Namani, lecz pewnie interweniował Artur Boruc.

Początek drugiej połowy.

Koniec pierwszej połowy. Legia Warszawa prowadzi 2:0.

Doliczona jedna minuta.

Legia znów przy piłce. Gospodarze rozgrywają ją w okolicy linii środkowej boiska.

Gol! Strzelił Tomas Pekhart. Asystował mu Filip Mladenović.

2:0 dla Legii Warszawa. Filip Mladenović dośrodkował z rzutu rożnego, a Tomas Pekhart z kilku metrów oddał celny strzał głową.

Dośrodkowanie Mladenovicia z rzutu rożnego w pole karne gości. Mateusz Wieteska faulował rywala i piłka dla Drity.

Na boisku cały czas spora optyczna przewaga Legii. Gra niemal cały czas toczy się na połowie Drity.

Czy w pierwszej połowie padnie przynajmniej jeszcze jeden gol?

Pierwsza od dawna akcja gości na połowie Legii. Josip Juranović pewnie jednak spisał się w defensywie i odebrał rywalowi piłkę.

Paweł Wszołek dryblował przed polem karnym gości. Następnie dogranie przed bramkę Drity, ale piłkę wybił Ardian Cuculi.

Legia Warszawa cały czas prowadzi grę na połowie Drity Gnjilane.

Z rzutu wolnego płaski strzał oddał Filip Mladenović. Po lekkim rykoszecie Faton Maloku w ostatniej chwili załapał piłkę.

Będzie rzut wolny dla Legii niemal z narożnika pola karnego Drity.

Gol! Strzelił Paweł Wszołek. Asystował mu Filip Mladenović.

1:0 prowadzi Legia Warszawa! Ładne dośrodkowanie w pole karne gości. Paweł Wszołek uprzedził obrońcę i skierował piłkę do bramki Drity!

Wracamy do gry.

Chwilowa przerwa w grze. Jeden z zawodników gości chyba nabawił się urazu. Potrzebna pomoc medyczna.

Legia szuka okazji na gola, ale goście jak na razie solidnie prezentują się w defensywie.

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Wieteska.

Z rzutu wolnego strzelał Filip Mladenović. Blisko było o gola dla Legii! Piłka odbiła się od poprzeczki!

Faulowany był Luquinhas. Będzie rzut wolny dla Legii. Do bramki gości około 20 metrów.

Legioniści szukają dośrodkowań w pole karne Drity. Zawodnicy gości jak na razie dobrze wybijają piłkę.

Dobre podanie w pole karne otrzymał Michał Karbownik. Młody piłkarz Legii szukał jeszcze kolegi z zespołu, ale jego odegranie było już niedokładne.

W polu karnym gości strzelał Tomas Pekhart. Został zablokowany i wywalczył rzut rożny.

Teraz nieco więcej gry w środkowej strefie boiska.

Dośrodkowanie w pole karne Legii. Pewnie piłkę wybił jeden z obrońców gospodarzy.

Legia cały czas utrzymuje się z piłką na połowie gości. Seria dośrodkowań, które jednak wybijają zawodnicy Drity.

Zablokowane dośrodkowanie Mladenovicia. Jeszcze będzie rzut rożny dla Legii.

Zamieszanie w polu karnym gości po ciekawej akcji Legii. Ostatecznie jednak zabrakło nawet uderzenia na bramkę.

Zaczynamy!

Piłkarze już na boisku. Za chwilę początek meczu.

Choć reprezentacja Kosowa ma za sobą pierwsze sukcesy, w piłce klubowej do nich daleko. Dowodem jest fakt, że ostatnia wygrana z macedońskim Sileksem jest największym sukcesem klubów z Kosowa. Legia wylosowała najlepiej jak mogła.

Kto awansuje do kolejnej rundy eliminacji do Ligi Europy?

Spotkanie poprowadzi Halis Ozkahya (Turcja).

Przed nami spotkanie Legia Warszawa - Drita Gnjilane. Początek spotkania o godzinie 20:30. Debiutujący na ławce trenerskiej Legii Warszawa Czesław Michniewicz odkrył karty przed starciem w III rundzie eliminacji do Ligi Europy. Z Dritą zagrają m.in. Joel Valencia i Josip Juranović.