Lechia Gdańsk
8' Artur Sobiech 16' Artur Sobiech 25' Artur Sobiech 39' Mateusz Lewandowski 62' Michał Nalepa
KGHM Zagłębie Lubin
50' Adam Matuszczyk 58' Dawid Pakulski 61' Damjan Bohar 71' Filip Starzyński 82' Sasa Balić 90+1' Jakub Mares
3:3

Remis po dreszczowcu.

Dusan Kuciak wyciągnął się jak struna i zatrzymał piłkę po uderzeniu kolejnego zmiennika Sirotowa. Nie chciał zaprezentować się gorzej niż Damjan Bohar oraz Jakub Mares.

Długo trwa ten mecz, sporo przerw i doliczonych minut, ale na brak wrażeń nie można narzekać.

Gol! Strzelił Jakub Mares.

Pościg tygodnia, a może nawet pościg miesiąca! Jakub Mares wpakował piłkę do siatki Lechii Gdańsk po raz trzeci. Kolejny zmiennik z golem. Wykorzystał on zamieszanie pod bramką Dusana Kuciaka. Było 3:0, a zrobiło się 3:3 w Gdańsku.

Doliczone cztery minuty do regulaminowego czasu.

Idą do przodu zawodnicy z Lubina, szybują dośrodkowania w pole karne wirtualnego lidera, ale wynik od kwadransa bez zmian.

Dobra szansa na zamknięcie meczu strzałem z rzutu wolnego. Odpowiedzialność za wykonaniego stałego fragmentu wziął na siebie Ariel Borysiuk, jednak nie trafił w bramkę Dominika Hładuna.

Żółtą kartkę otrzymał Sasa Balić.

Tym razem ręka blisko pola karnego KGHM Zagłębia Lubin. Pierwsza decyzja: jedenastka. Po zobaczeniu powtórek jednak rzut wolny dla Lechii Gdańsk i żółta kartka dla Sasy Balicia.

Lechia. Schodzi: Karol Fila. Wchodzi: Joao Nunes.

KGHM Zagłębie Lubin w posiadaniu piłki i w ataku. Imponujący zryw przyjezdnych po przerwie, ale czasu na nagrodzenie się chociaż punktem zostało niewiele. Lechia Gdańsk w defensywie.

Lechia. Schodzi: Rafał Wolski. Wchodzi: Mateusz Sopoćko.

Dusan Kuciak interweniował na przedpolu po nieudanym dośrodkowaniu jednego z przyjezdnych. Uspokaja bramkarz Lechii Gdańsk kompanów z pola.

Filip Starzyński dowodzi pościgiem Miedziowych.

Gol! Strzelił Filip Starzyński.

Emocje rosną! Filip Starzyński dorzucił gola z rzutu karnego do wcześniejszej asysty. Kilkanaście minut do końca regulaminowego czasu, a ekipa z Lubina potrzebuje już tylko jednej bramki, żeby zapunktować.

Rzut karny dla KGHM Zagłębia Lubin podyktowany za zagranie ręką Błażeja Augustyna!

Dość interesujące spotkanie w Gdańsku. Lubinianie zmobilizowali się w szatni, odpowiedzieli golem, ale nadal zdecydowanie bliżej zwycięstwa jest ekipa Piotra Stokowca.

Damjan Bohar przywrócił nadzieję w obozie gości.

Żółtą kartkę otrzymał Michał Nalepa za faul.

Gol! Strzelił Damjan Bohar. Asystował mu Filip Starzyński.

Trafienie honorowe, a może początek spektakularnego pościgu KGHM Zagłębia Lubin. Czasu jest jeszcze trochę. Zmiennik strzelił z kilkunastu metrów na 1:3 po podaniu Filipa Starzyńskiego. Cała składna akcja Miedziowych zasłużyła na uznanie.

Żółtą kartkę otrzymał Dawid Pakulski za faul na Lukasie Haraslinie.

Dusan Kuciak interweniował po uderzeniu Filipa Starzyńskiego. Dotychczas najtrudniejszy egzamin dla bramkarza Lechii Gdańsk i nie pozwolił sobie na niską notę.

Ripostuje ekipa z Dolnego Śląska. Błażej Augustyn przerwał jej atak, ale pewnie spróbuje jeszcze kilkakrotnie zdobyć gola honorowego.

Artur Sobiech w słupek! Kareta napastnika Lechii Gdańsk była bardzo blisko. Nieomal wykorzystał on wrzutkę z rzutu wolnego. Niesamowite, jak piłka szuka Sobiecha w polu karnym KGHM Zagłębia Lubin.

Żółtą kartkę otrzymał Adam Matuszczyk za faul na Rafale Wolskim.

11371 kibiców na trybunach w Gdańsku. Gospodarze bardzo zadowoleni z tego, co dotychczas wydarzyło się na murawie.

Zagłębie. Schodzi: Bartosz Slisz. Wchodzi: Damjan Bohar.

Lechia. Schodzi: Daniel Łukasik. Wchodzi: Ariel Borysiuk.

Piłka ponownie w grze.

Czas na drugą połowę.

Czy Lechia Gdańsk strzeli kolejnego gola po przerwie?

Lechia Gdańsk idzie po zwycięstwo.

W ostatnim momencie interweniowali przyjezdni po zagraniu Jarosława Kubickiego. Futbolówka już tańczyła blisko linii bramkowej.

Doliczone trzy minuty do regulaminowego czasu.

Jeszcze szansa na zaskoczenie Dominika Hładuna z rzutu wolnego po faulu na Rafale Wolskim. Lechii Gdańsk nie udało się jej wykorzystać.

Końcówka pierwszej połowy. Wiadomo, że będzie po niej prowadzić Lechia Gdańsk, a pytanie tylko brzmi, jak wysoko.

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Lewandowski za nadepnięcie przeciwnika.

Lechia Gdańsk miała rzut wolny. Stałego fragmentu nie udało się zamienić w czwartego gola, ponieważ już dośrodkowanie było niskiej jakości.

Lepsze minuty lubinian. Tempo, w jakim tracili dotychczas bramki, zapowiada spektakularną kompromitację. Podopieczni Mariusza Lewandowskiego muszą się przed nią bronić.

Kolejna akcja z wykorzystaniem Lukasa Haraslina. Tym razem zdecydował się na jej solowe zakończenie i huknął obok bramki Miedziowych.

Dymu a dymu. Sędzia postanowił przerwać grę, skoro i tak nic nie widać. To sprawka kibiców Lechii Gdańsk, a nie ciemne chmury nad głowami lubinian.

Błażej Augustyn interweniował po dośrodkowaniu Filipa Starzyńskiego. W odpowiednim miejscu znalazł się defensor znany z włoskich boisk.

To jeszcze raz uśmiechnięta twarz bohatera meczu!

Gol! Strzelił Artur Sobiech.

Fantastyczny mecz napastnika Lechii Gdańsk. Hat-trick w mniej niż 20 minut, a to przecież nie musi być koniec strzelania. Artur Sobiech dobił piłkę o siatki po zablokowanym uderzeniu Jarosława Kubickiego.

KGHM Zagłębie Lubin miało szansę na zaskoczenie Dusana Kuciaka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Doświadczonego bramkarza wyręczyła jednak defensywa z Gdańska i wyekspediowała piłkę.

Artur Sobiech wszedł w ten mecz jak huragan.

Dusan Kuciak chciał uruchomić dalekim wykopem uskrzydlonych zawodników ofensywnych swojego klubu, ale piłka "przelała" mu się po stopie i wylądowała poza boiskiem.

Gol! Strzelił Artur Sobiech. Asystował mu Lukas Haraslin.

To może być jednoosobowe show Artura Sobiecha. Na to się zanosi! Nowy napastnik Lechii Gdańsk zdobył drugiego gola. Tym razem skorzystał z dośrodkowania Lukasa Haraslina. Defensywa KGHM Zagłębia Lubin nie potrafi zatrzymać byłego zawodnika Hannover 96.

Piłka wędrowała między podopiecznymi Piotra Stokowca jak po sznurku. Do czasu. Wmieszali się w to wszystko blisko własnego pola karnego przyjezdni.

Artur Sobiech wyprowadził Lechię Gdańsk na prowadzenie!

KGHM Zagłębie Lubin dostało cios na początku spotkania. Próbują odpowiedzieć Miedziowi, jednak ich zagranie za plecy defensorów Lechii Gdańsk zostało zatrzymane przez Michała Nalepę.

Lechia Gdańsk wystartowała w wymarzony sposób! Artur Sobiech przypomina w Lotto Ekstraklasie o swoim snajperskim instynkcie. Napastnik gospodarzy trafił do siatki z bliska po dośrodkowaniu Flavio Paixao oraz przedłużeniu Jarosława Kubickiego.

Wymienili podania gospodarze na obrzeżach pola karnego KGHM Zagłębia Lubin i zakończyli ten atak dośrodkowaniem. Futbolówka wylądowała w rękawicach Dominika Hładuna.

Ledwo rozpoczął się pojedynek, a już przymusowa przerwa spowodowana bolesnym zderzeniem zawodników Lechii Gdańsk. Piotr Stokowiec spoglądał w kiedunku zdarzenia z niepokojem.

Początek pojedynku w Gdańsku.

Pierwszy gwizdek blisko.

Kto wygra mecz?

Trener Mariusz Lewandowski odpowiedział taką taktyką.

Podstawowe ustawienie Lechii Gdańsk.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Szczególne zainteresowanie budzi pojedynek trenera Piotra Stokowca z byłym klubem. Szkoleniowiec w okresie pracy w Lubinie awansował ze swoim zespołem do Ligi Europy. Później wyeliminował z pucharów Partizana Belgrad.

KGHM Zagłębie Lubin zaprezentowało się zdecydowanie lepiej po przerwie reprezentacyjnej. Miedziowi zdemolowali w derbach 4:0 Śląsk Wrocław. Po błyskotliwym występie lubinianie znaleźli się na piątym miejscu w tabeli i tracą do Lechii zaledwie dwa punkty.

Lechia Gdańsk była przed rozpoczęciem kolejki wiceliderem Lotto Ekstraklasy. Tydzień temu straciła prowadzenie w tabeli wskutek porażki 2:5 z Wisłą Kraków. Była to pierwsza przegrana klubu z Trójmiasta w sezonie.