Przybył, zamurował, zwyciężył. Niesamowite wejście bramkarza w PGNiG Superlidze

Energa MKS Kalisz prowadziła w Gdańsku już różnicą dziewięciu bramek, jednak Torus Wybrzeże zmniejszyło straty do gości do czterech trafień. Wtedy na boisko wszedł Mikołaj Krekora i zakończył mecz ze 100-procentową skutecznością.

Michał Gałęzewski
Mikołaj Krekora broni rzut Keliana Janikowskiego WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Mikołaj Krekora broni rzut Keliana Janikowskiego
W niedzielę Energa MKS Kalisz prowadziła z Torus Wybrzeżem 23:14. Następnie gdańszczanie wygrali fragment od 41. do 52. minuty 8:3. Na 4 minuty przed końcem było 24:28 i w kaliskiej bramce doszło do zmiany. - Trener miał nosa i wpuścił mnie na ostatnie minuty. Indywidualne coś odbiłem - powiedział Mikołaj Krekora.

- Bardzo się cieszę z tego, że wygraliśmy. Wiedzieliśmy, że przyjeżdżamy na bardzo trudny teren, bo w Gdańsku trudno nam się gra. Torus Wybrzeże zrobiło duży krok do przodu i zwłaszcza po ostatniej wygranej w Zabrzu wyglądało na drużynę bardzo naładowaną, dlatego też się cieszymy - podkreślił zawodnik.

Bramkarz, który zastąpił Łukasza Zakretę obronił wszystkie cztery rzuty. Pozwoliło to kaliszanom na uniknięcie nerwowej końcówki. - Jesteśmy zadowoleni ze skuteczności zawodników z pola. Do 40. minuty dochodziliśmy za każdym razem do dobrych pozycji i kończyło się to bramkami. Dodatkowo Piotr Krępa został wyróżniony i zasłużył na to. Na pewno nagrodą się podzieli, bo musiał od kogoś piłki dostawać, ale był bardzo skuteczny - podsumował Krekora.