Tymczasem dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne emocjonujące spotkanie. W czwartek czas na puchar pocieszenia. NMC Górnik Zabrze podejmie Sandra Spa Pogoń Szczecin. Serdecznie zapraszamy.

Radość jednych, smutek drugich.

Było dziś wszystko. Tak jak przewidywał to chociażby Łukasz Gontarek.

Koniec tego emocjonującego spotkania. Zwycięstwo padło łupem graczy Vive Tauronu Kielce.

Wiślacy nie zdołają już wyrównać stanu tego meczu.

Mariusz Jurkiewicz został wykluczony na 2 minuty. Coś niespotykanego.

Bohaterem tej akcji oczywiście Sławomir Szmal. Odbił nogą rzut Żytnikowa.

Czas dla miejscowych. Do końca jeszcze tylko 35 sekund. Będziemy świadkami dogrywki?

Jose Guilherme de Toledo został wykluczony na 2 minuty. Karę otrzymał także Krzysztof Lijewski.

Do końca meczu jeszcze minuta.

24:25. Nie myli się Tobias Reichmann.

Rzut karny dla Vive.

Nad bramką Jurecki, ale nie trafił także Michał Daszek. Zatrzymany przez Szmala.

24:24. Nie ze skrzydła, a ze środka trafił Michał Daszek.

23:24. Emocje sięgają zenitu. Bramka! Trafił Dean Bombac.

To było do przewidzenia. Czerwoną kartkę z gradacji kar otrzymał Piotr Chrapkowski.

23:23. Indywidualnie Gilberto Duarte.

Niecelny rzut Michała Jureckiego.

Lovro Mihić mógł uszczęśliwić Orlen Arenę, ale nie dał rady pokonać Szmala.

Tracą piłkę w ataku kielczanie.

22:23. To nie koniec emocji. Bramka kontaktowa! Trafił Michał Daszek.

Piotr Chrapkowski został wykluczony na 2 minuty. Podobnie kończymy drugą część gry, jak pierwszą, czyli z mnóstwem kar.

21:23. Bramka! Trafił Mariusz Jurkiewicz. Środkowy rozgrywający rzucił z prawego rozegrania i piłka wpadła do siatki.

Mateusz Piechowski został wykluczony na 2 minuty. Drugi już raz odpocznie na ławce kar.

21:22. Dan-Emil Racotea mocno i przede wszystkim celnie z lewego rozegrania.

20:22. Znów mamy odwrócenie losów meczu przez graczy z Kielc. Do kontry ruszył Manuel Strlek. Dwa trafienia więcej mają przyjezdni.

20:21. Bramka! Trafił Julen Aguinagalde. Za rzadki to dziś widok.

Zdenerwował się Tałant Dujszebajew i poprosił o minutę przerwy.

20:20. A kontrę skutecznym rzutem zakończył Dan-Emil Racotea.

Tym razem Michał Jurecki nadział się na Rodrigo Corralesa.

19:20. Rosną nam w tym meczu emocje. Po raz drugi z rzędu z koła trafił do siatki Tiago Rocha.

Manuel Strlek zatrzymany przez Rodrigo Corralesa.

18:20. Szybka odpowiedź z koła autorstwa Tiago Rochy.

17:20. Z siódmego metra nie pomylił się Tobias Reichmann.

Kolejny rzut karny dla mistrzów kraju. Faulowany był Krzysztof Lijewski.

17:19. Loby to dziś chyba ulubiony sposób rzutów zawodników. Kolejnym takim trafieniem popisał się tym razem Jose Guilherme de Toledo.

16:19. Interwencje bramkarzy na nic się jednak zdają płocczanom. Kontrę wykorzystał Manuel Strlek.

Nieskutecznie rzut karny wykonywał Karol Bielecki. Dodajmy, że w bramce na karnego zameldował się Marcin Wichary.

Karny dla Vive Tauronu.

Rzut bieżny Racotei wylądował na poprzeczce.

16:18. Z najbliższej możliwej odległości nie myli się Michał Jurecki.

16:17. Piękny lob w wykonaniu Lovro Mihicia.

15:17. Bramka! Trafił Darko Djukić. Dodajmy jednak, że chwilę wcześniej znów Corrales skuteczny między słupkami. Przy dobitce był jednak bez szans.

15:16. Coś niesamowitego. Z koła trafił Tiago Rocha. Tylko bramka przewagi ekipy ze świętokrzyskiego.

Znów świetnie broni Rodrigo Corrales. Czyżby była to okazja do odrobienia bardzo dużej straty?

14:16. Wisła nie traci jeszcze nadziei. Indywidualne zagranie Gilberto Duarte.

Przypomniał o sobie między słupkami Rodrigo Corrales.

13:16. Długo oczekiwane trafienie wicemistrzów Polski. Zdobywcą bramki Lovro Mihić.

Mylą się w ataku gracze Dujszebajewa.

Faul ofensywny odgwizdany Żytnikowowi.

12:16. Tymczasem rośnie przewaga Vive. Pierwszy raz w drugiej połowie trafił Krzysztof Lijewski.

Można się było tego spodziewać. Nieskutecznie rzut karny wykonywał Michał Daszek. Znów zwycięski pojedynek Szmala w bramce.

Będzie rzut karny po akcji Żytnikowa.

Czas na żądanie Piotra Przybeckiego.

12:15. Uciekają rywaliwi obrońcy tytułu. Na dwa razy, ale w końcu trafił Uros Zorman.

Kasa znów rządzi w bramce Vive. Nie dał rady ograć go Adam Wiśniewski.

Goście podają jeszcze pomocną dłoń, sami dopuszczając się błędu.

Tymczasem nerwowo robi się w drużynie z Płocka. Pomylił się Gilberto Duarte.

12:14. I znów bardzo precyzyjny rzut oddał Karol Bielecki

Kolejny rzut karny dla Vive Tauronu.

Długo trwała akcja gospodarzy. W końcu z dystansu przymierzył Jose Guilherme de Toledo. Nie ma bramki.

12:13. Skutecznie rzut karny wykonywał Karol Bielecki.

Karny dla Vive po faulu na Julenie Aguinagalde.

Nieudana próba także w wykonaniu Żytnikowa.

Pierwszej okazji na bramkę nie wykorzystał Krzysztof Lijewski.

Zaczynamy drugą część meczu w Orlen Arenie.

Czy Orlen Wisła Płock zdoła odnieść zwycięstwo w pierwszym meczu na własnym parkiecie?

To duża strata dla wicemistrzów Polski.

Niewątpliwie będą wielkie emocje.

Mecz o mistrzostwo Polski przyniósł nam sporo więcej emocji niż pierwsze starcie obu eki w finale Pucharu Polski w Lublinie. Wówczas uwidoczniła się przewaga kielczan. Tym razem po pierwszej połowie mamy remis 12:12.

Zapraszamy na przerwę.

Nieskutecznie rzut karny wykonywał Valentin Ghionea. Popisał się w tym momencie Sławomir Szmal.

Karny dla Nafciarzy.

12:12. Błyskawicznie odpowiedział rzutem z koła Julen Aguinagalde.

12:11. Przez cały parkiet do pustej bramki po stracie piłki przez gości trafił Lovro Mihić.

Czerwoną kartkę otrzymał Miljan Pusica. Niepotrzebnie dyskutował, otrzymał kolejne dwie minuty i tym samym już dziś nie zagra.

Miljan Pusica został wykluczony na 2 minuty.

11:11. Do szczęśliwego remisu w Super Klasyku doprowadził Valentin Ghionea.

Michał Jurecki został wykluczony na 2 minuty. Posypały się nam kary na koniec pierwszej połowy.

Adam Wiśniewski został wykluczony na 2 minuty. Faulował Deana Bombaca.

Mateusz Kus został wykluczony na 2 minuty. To już jego drugie takie upomnienie w meczu.

10:11. Bramka kontaktowa. Autorem trafienia Valentin Ghionea.

Blokują rzut rywali gospodarze.

Przez cały parkiet bramkę próbował zdobyć Rodrigo Corrales. Niewiele brakowało.

Sławomir Szmal rozgrywa swój mecz. Wydawało się, że w tej sytuacji powinien skapitulować, a jednak nie. Pomylił się de Toledo.

W ataku błąd popełnił jednak Gilberto Duarte.

Piotr Chrapkowski został wykluczony na 2 minuty.

9:11. Szybko do przodu ruszyli kielczanie. Rzutem bieżnym bramkę zdobył Michał Jurecki.

Znów w roli głównej Sławomir Szmal. Zatrzymany został Marko Tarabochia.

9:10. bardzo sprytny rzut oddał Dean Bombac. Zaskoczył Corralesa lobem.

9:9. Ze stałego fragmentu gry nie pomylił się już Valentin Ghionea.

Będziemy mieli rzut karny dla Orlen Wisły.

Szmal broni rzut Valentina Ghionei.

8:9. Bramka! Trafił Dean Bombac. Vive odzyskało prowadzenie.

Mateusz Kus został wykluczony na 2 minuty.

8:8. Bramka! Trafił po rzucie bieżnym Jose Guilherme de Toledo.

Mamy popisy bramkarzy. Tym razem interweniował Sławomir Szmal. Reichmann jednak pomylił się w kontrze po raz pierwszy w meczu.

Przez chwilę tak było.

Czas dla Dujszebajewa.

De Toledo po raz drugi już nie tak skuteczny. Tym razem trafił w słupek. Piłkę mają goście.

Mylą się w ofensywie gracze Tałanta Dujszebajewa.

7:8. Jose Guilherme de Toledo znalazł miejsce po krótkim rogu bramkarza Vive.

6:8. Tymczasem Tobias Reichmann skuteczny w kontrze.

Julen Aguinagalde został wykluczony na 2 minuty. Przepychał się z Wiśniewskim i skrzydłowy również został ukarany.

6:7. Po raz drugi w tym meczu świetnie zagrał Tobias Reichmann. Szybka odpowiedź Vive.

6:6. Z dystansu mocno w kierunku bramki uderzył Dan-Emil Racotea. Mamy trafienie.

Strata płockiego zespołu. Nie popisał się jednak również Mateusz Kus, który dopuścił się faulu ofensywnego.

5:6. Pusta bramka gospodarzy. Wykorzystał to Tobias Reichmann. Morawski nie zdążył wrócić.

Jose Guilherme de Toledo został wykluczony na 2 minuty. Kolejny raz miejscowi muszą sobie radzić bez jednego gracza.

5:5. Po raz drugi do siatki trafił Manuel Strlek.

5:4. Indywidualnie, ale bardzo skutecznie zagrał teraz Dmitrij Żytnikow.

Żółtą kartkę otrzymał Krzysztof Lijewski.

Żółtą kartkę otrzymał Adam Wiśniewski.

4:4. Krzysztof Lijewski pokazał tym razem, że nie tylko rzuty z dystansu nie są mu obce. Dołożył bramkę z koła.

Miljan Pusica został wykluczony na 2 minuty. Ucierpiał Krzysztof Lijewski.

4:3. Wisła rozgrywa inny mecz niż jeszcze kilka dni temu. Rozkręcił się ze skrzydła Valentin Ghionea.

Chwilowy chaos na parkiecie. Błędy jednych zdeterminowały do pomyłki drugich.

Żółtą kartkę otrzymał Miljan Pusica.

3:3. Nie bez trudu kolejne trafienie dołożył Krzysztof Lijewski.

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Piechowski.

3:2. Jakby pozazdrościł rywalowi Dmitrij Żytnikow. Równie mocna bomba Rosjanina.

2:2. Długo trwała akcja kielczan. W końcu na rzut z drugiej linii zdecydował się Krzysztof Lijewski. Celnie.

Zmuszony do rzutu Valentin Ghionea tym razem nieskuteczny. Piłka minęła światło bramki.

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Kus.

Prosty błąd Michała Jureckiego.

2:1. Wisła na prowadzeniu po bramkce z karnego skrzydłowego płocczan.

Pierwszy karny w tym spotkaniu. Do jego wykonania podszedł Valentin Ghionea.

1:1. Szybki remis w Orlen Arenie. Kontry nie zmarnował skrzydłowy Manuel Strlek.

Nieudana akcja rywali z Kielc. W roli głównej bramkarz Wisły, Rodrigo Corrales.

1:0. Rzutem bieżnym obrońców Vive zaskoczył Dmitrij Żytnikow. Niezłe otwarcie spotkania.

Jako pierwsi do ataku przystąpią gospodarze.

A więc zaczynamy.

Za chwilę pierwszy gwizdek w meczu.

Zawody poprowadzą: Krzysztof Bąk i Kamil Ciesielski.

Słyszymy właśnie hymn Polski.

Tymczasem obie drużyny jeszcze się rozgrzewają.

Kto wygra pierwszy mecz wielkiego finału Superligi?

Kibice w Płocku będą mieli okazję pożegnać Adama Wiśniewskiego.

Jednego jesteśmy pewni. To będzie zupełnie inne spotkanie niż przed kilkoma dniami w Pucharze Polski.

Do tej pory tytuł mistrza Polski 13-krotnie przypadał obrońcy trofeum, czyli siódemce z województwa świętkokrzyskiego. 7 razy złote medale zakładali na swoich piersiach płocczanie.

Witamy Państwa i serdecznie zapraszamy na śledzenie z nami relacji z Super Klasyku. Orlen Wisła Płock podejmie Vive Tauron Kielce. To pierwszy meczu wielkiego finału PGNiG Superligi Mężczyzn.