Kajetan Kajetanowicz z oesową wygraną. Rajd Chorwacji układa się po myśli Polaka

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wygrali dwunasty odcinek specjalny Rajdu Chorwacji w WRC2, pozostałe dwa kończąc w czołowej piątce. W klasyfikacji generalnej załoga Lotos Rally Team znajduje się tuż za podium.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Kajetan Kajetanowicz Materiały prasowe / kajto.pl / Na zdjęciu: Kajetan Kajetanowicz
Sobotni etap Rajdu Chorwacji składa się z czterech dwukrotnie pokonywanych odcinków specjalnych. Pierwszy z nich został przerwany po wypadku duetu Solberg-Edmondson. Załoga na szczęście nie ucierpiała, jednak samochód zaczął płonąć i potrzebna była interwencja straży pożarnej.

Następnie załogi WRC przeniosły się na próbę Jaskovo - Mali Modrus Potok 1 (10,10 km), na której Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wykręcili czwarty czas w kategorii WRC2. Kolejną, rozgrywaną w pełnym deszczu próbę Platak 1 (15,85 km) ukończyli na piątej pozycji.

Kajetanowicz i Szczepaniak najlepiej poradzili sobie za to na odcinku Vinski Vrh - Duga Resa 1 (8,78 km), który wygrali, odrabiając 2,6 sekundy do podium. Aktualnie plasują się 9 sekund za trzecią z załóg WRC2 i awansowali na 10. miejsce w klasyfikacji generalnej, której pierwsze sześć pozycji zajmują samochody klasy Rally1.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Miss Euro szalała na wakacjach. I to jak!

- Myślę, że jest to rajd dla prawdziwych facetów. W takiej mgle i przy takich prędkościach jeszcze nigdy chyba nie jechałem. Padający deszcz i błoto na drodze sprawia, że jest naprawdę ekstremalnie. Staram się być maksymalnie skoncentrowany i cieszyć jazdą, co jak na razie wychodzi całkiem nieźle - powiedział kierowca Lotos Rally Team.

- Wygrany ostatni odcinek specjalny w pętli sprawia, że na mojej twarzy gości zdecydowanie szerszy uśmiech. Połowa rajdu za nami, ale do końca rywalizacji jeszcze sporo zostało, a my będziemy cisnąć dalej - dodał Kajetanowicz.

Do czołowej dziesiątki klasyfikacji WRC2 przebił się też Mikołaj Marczyk, dla którego występ w Rajdzie Chorwacji jest debiutem w mistrzostwach świata. Kierowca Orlen Team zbiera tym samym cenne doświadczenie, które powinno zaprocentować w przyszłości.

Ciekawie zrobiło się natomiast w klasyfikacji ogólnej Rajdu Chorwacji. Po porannej pętli prowadzenie w Rally1 utrzymał Kalle Rovanpera, ale młody Fin roztrwonił niemal całą przewagę zbudowaną podczas piątkowego etapu. O ile wówczas reprezentant Toyoty miał ponad 1 minutę i 23 sekundy przewagi nad Ottem Tanakiem, o tyle teraz od Estończyka dzieli go ledwie 16,8 s.

Czytaj także:
Gorąco w Mercedesie. Lewis Hamilton stracił nerwy
Rosjanie skazani na piractwo. Kolejny kontrakt telewizyjny rozwiązany

Czy Kajetan Kajetanowicz ukończy Rajd Chorwacji na podium WRC2?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×