WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Mistrzostwa Polski: Ciężarówki przywiozły śnieg do Wisły

Ostatnim akordem sezonu w skokach narciarskich będą mistrzostwa Polski rozgrywane w dniach 22-23 marca na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. W programie zawodów dokonano niewielkich zmian.
 Redakcja
Redakcja
/ Na zdjęciu: skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle

Andrzej Wąsowicz, prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego zapewnia, że obiekt jest dobrze przygotowany, a dodatkowo postanowiono przywieźć z wyższych partii gór kilka ciężarówek białego puchu, by skocznia prezentowała się jeszcze lepiej. Kibice mają zapewniony bezpłatny wstęp na oba konkursy.

Obiekt w Wiśle-Malince przez cały czas tętni życiem. W ostatnich dniach, także w poniedziałek rano, na skoczni odbywały się treningi z udziałem polskich skoczków. Później organizatorzy mistrzostw Polski zajęli się ostatnimi kosmetycznymi poprawkami, a na zeskok wjechało kilka ciężarówek ze śniegiem. - Na skoczni panują dobre warunki, mamy dużo śniegu. Dodatkowo dziś przywieźliśmy z gór kilka ciężarówek z trochę bielszym śniegiem, aby zeskok wyglądał jeszcze lepiej - informuje dyrektor skoczni.

We wtorek odbędzie się konkurs indywidualny. Jury zawodów podjęło decyzję o wprowadzeniu małej zmiany do programu - zamiast porannego treningu wolnego odbędzie się najpierw seria treningowa o godzinie 15.00, a później o 16.00 seria próbna. Konkurs zgodnie z planem rozpocznie się o 17.00. Środowe zawody drużynowe pozostają bez zmian - seria próbna o 12.30, a pierwsza seria konkursowa o godz. 13.45.

Mistrzowskiego tytułu bronić będzie Kamil Stoch, który przed rokiem na Wielkiej Krokwi stanął na podium krajowego czempionatu wraz z Andrzejem Stękałą i Piotrem Żyłą. W konkursie drużynowym złota bronić będzie pierwszy zespół klubu AZS Zakopane (Maciej Kot, Jakub Kot, Andrzej Zapotoczny oraz Andrzej Stękała), który zdecydowanie wyprzedził klub WSS Wisła i TS Wisła Zakopane.

Oba konkursy pokaże telewizja TVP Sport. Transmisja z zawodów indywidualnych rozpocznie się o godzinie 16.45, a z konkursu drużynowego o 13.35. W środę po ceremonii wręczenia medali odbędzie się także specjalna uroczystość - podziękowanie trenerowi Łukaszowi Kruczkowi za wieloletnią pracę w kadrze narodowej PZN.

Program mistrzostw Polski

22 marca

15.00 - seria treningowa
16.00 - seria próbna
17.00 - I seria konkursu indywidualnego, a po niej seria finałowa i dekoracja zwycięzców

23 marca

12.30 - seria próbna
13.45 - I seria konkursu drużynowego, a po niej seria finałowa i dekoracja zwycięzców

Zobacz wideo: Stefan Horngacher: Pomogę Kamilowi wrócić na szczyt


Źródło: TVP S.A.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×