LGP w Courchevel. Nie było mocnych na Stefana Krafta. Jakub Wolny blisko podium

Stefan Kraft triumfował w sobotnim konkursie Letniego Grand Prix w Courchevel. Jakub Wolny, najlepszy z Polaków, zajął piąte miejsce.

PS
Jakub Wolny PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Jakub Wolny
Dwa treningi, prolog, seria próbna i konkurs - sobotnie skoki przebiegały wyłącznie pod dyktando Stefana Krafta, który w każdej serii dystansował rywali. Nie inaczej było w zawodach, w których Austriak już po pierwszej serii prowadził przed Simonem Ammannem o 2,5 punktu. Trzeci Gregor Deschwanden tracił do lidera 2,8 punktu.

Dobrze w pierwszej serii spisali się reprezentanci Polski, bo aż trzech było w pierwszej dziesiątce: Jakub Wolny piąty (123 metry), Klemens Murańka ósmy (121,5 metra), a Maciej Kot dziesiąty (130,5 metra).

W drugiej dziesiątce byli natomiast Andrzej Stękała (127,5 metra) i Stefan Hula (120 metrów). Do finału nie awansował tylko Paweł Wąsek (113 metrów).

W finałowej serii Kraft potwierdził klasę. 129 metrów dało mu pewne zwycięstwo. Drugie miejsce zajął Deschwanden (131,5 metra), a trzecie Ammann (133 metry).

Wolny był najlepszym z Biało-Czerwonych. W drugiej serii pofrunął aż 134 metry, ale miał problemy przy lądowaniu. Niskie noty sprawiły, że zajął piątą lokatę. Kot ostatecznie został sklasyfikowany na ósmym miejscu (124,5 metra), a Murańka tuż za nim (125 metrów).

Drugą dziesiątkę otworzył Stękała (123,5 metra w finale), a Stefan Hula zajął 14. miejsce (125,5 metra).