KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Potwierdziło się najgorsze! Znany skoczek toczy walkę z czasem

Tuż przed igrzyskami olimpijskimi Johann Andre Forfang ma powody do zmartwień. Test PCR potwierdził u niego zakażenie koronawirusem. Norweg jest w podobnej sytuacji, jak Piotr Żyła.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Johann Andre Forfang WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Na zdjęciu: Johann Andre Forfang
Koronawirus rozbija norweską kadrę skoczków. We wtorek Norwedzy poinformowali, że dwóch skoczków otrzymało pozytywny wynik testu na koronawirusa. To Daniel Andre Tande i Fredrik Villumstad. Nie był to koniec złych wiadomości. Szybki test wykazał także pozytywny wynik u Johanna Andre Forfanga.

W piątek serwis nettavisen.no poinformował, że u norweskiego skoczka również test PCR potwierdził zakażenie koronawirusem. To oznacza, że Forfang może 31 stycznia nie polecieć z reprezentacją swojego kraju na igrzyska do Pekinu. To będzie możliwe w późniejszym terminie.

- Mam łagodne objawy, wszystko jest ok. Czy to wpłynie na mój wyjazd na igrzyska, to czas pokaże. Potrzebuję negatywnych wyników testów - powiedział Forfang cytowany przez norweskie media. Dodajmy, że we wtorek został on mistrzem Norwegii i zasygnalizował, że jest w wysokiej formie.

W podobnej sytuacji jest Piotr Żyła, który również jest zakażony koronawirusem i czeka na negatywne wyniki testów. Dopiero wtedy będzie mógł wylecieć do Pekinu i rywalizować w igrzyskach olimpijskich.

Taka sytuacja komplikuje sprawę Norwegom w kontekście igrzysk. Zakażenie nie jest oczywiście równoznaczne z wykluczeniem z imprezy. Trzeba jednak pamiętać, że osoby udające się do Pekinu muszą wykazać cztery negatywne testy PCR przed wylotem. Pierwszy z nich musi zostać wykonany na pięć dni przed podróżą

Czytaj także:
To jedna z przyczyn kryzysu polskich skoczków. Ekspert zgadza się z Hannawaldem i Małyszem
Takiego Michala Doleżala nie znaliście. Robił to zanim zaczął pracować jako trener polskich skoczków

ZOBACZ WIDEO: Kłopot okaże się atutem?! Słowa ws. Kamila Stocha napawają dużym optymizmem


Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!
Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×