Wimbledon: Gael Monfils wygrał trzydniowy mecz. Nick Kyrgios wstał z kanapy i dał spektakl

Gael Monfils w pięciu setach wygrał rozgrywany na przestrzeni trzech dni mecz I rundy Wimbledonu 2021 z Christopherem O'Connellem. Powracający po czteromiesięcznej pauzie Nick Kyrgios pokonał Ugo Humberta 9:7 w decydującej partii.

Marcin Motyka
Nick Kyrgios PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Nick Kyrgios
Gael Monfils i Christopher O'Connell przez trzy dni rozgrywali mecz I rundy Wimbledonu 2021. Rozpoczęli rywalizację w poniedziałek, ale musieli przerwać z powodu opadów deszczu. Wrócili do gry we wtorek, lecz wówczas na przeszkodzie stanął zapadający zmierzch. W środę podjęli trzecią próbę dokończenia spotkania - udaną. Ostatecznie górą okazał się Francuz, zwyciężając 4:6, 6:2, 7:6(5), 4:6, 6:4.

Dla Monfilsa to pierwszy wygrany mecz w Wimbledonie od 2018 roku, gdy w III rundzie uporał się z Samem Querreyem. Kolejnym rywalem rozstawionego z numerem 13. Francuza będzie Pedro Martinez.

Na raty, tyle że przez dwa dni, grali również Nick Kyrgios i Ugo Humbert. Zaczęli we wtorek, ale przy stanie 3:3 w piątym secie pojedynek został przerwany z powodu ciszy nocnej. W środę, po wznowieniu, znakomicie spisywali się przy własnych podaniach, aż w 15. gemie piątej partii Australijczyk wywalczył przełamanie, a kilka chwil później zakończył mecz zwycięstwem 6:4, 4:6, 3:6, 6:1, 9:7.

Dla Kyrgiosa to pierwszy występ od lutowego Australian Open. - Nie było mi trudno wstać z kanapy i przylecieć tutaj, bo Wimbledon to mój ulubiony turniej - powiedział, cytowany przez atptour.com, tenisista z Canberry, który w 1/32 finału zmierzy się z Gianluką Magerem.

Oznaczony numerem 16. Felix Auger-Aliassime ani razu nie został przełamany i pokonał 6:3, 6:3, 6:3 Thiago Monteiro. W II rundzie Kanadyjczyk zagra z Mikaelem Ymerem, który w pięciu setach wyeliminował Jo-Wilfrieda Tsongę. Partii w środę nie stracił również inny rozstawiony, Lorenzo Sonego. Włoch, turniejowa "23", ograł 6:2, 7:5, 6:0 Pedro Sousę i o awans do 1/16 finału powalczy z Danielem Elahim Galanem. Kolumbijczyk ograł Federico Corię.

Powracający po kontuzji pleców, jakiej doznał podczas Rolanda Garrosa, Grigor Dimitrow wygrał 3:6, 6:3, 6:4, 6:4 z Fernando Verdasco. Rozstawiony z numerem 18. Bułgar w 1/32 finału zmierzy się z Aleksandrem Bublikiem. Kazach pokonał kolegę z reprezentacji, Michaiła Kukuszkina.

Inny rekonwalescent, Taylor Fritz, w czterech setach okazał się lepszy od młodszego krajana, Brandona Nakashimy. W II rundzie oznaczony "31" Amerykanin stanie naprzeciw kolejnego rodaka, Steve'a Johnsona, który odprawił z kwitkiem Dennisa Novaka.

Rozstawiony z numerem 32. Marin Cilić w trzech partiach wygrał z Salvatore Caruso i jego następnym rywalem będzie Benjamin Bonzi, który w meczu kwalifikantów pokonał Marco Trungellitiego. Dalej gra też debiutujący w Wimbledonie Carlos Alcaraz. 19-letni Hiszpan w pięciu setach setach ograł Yasutakę Uchiyamę i zagra teraz z Daniłem Miedwiediewem, turniejową "dwójką".

Tymczasem w III rundzie jest już Denis Kudla. Amerykański kwalifikant wygrał 6:2, 6:4, 6:2 z Andreasem Seppim i jego kolejnym przeciwnikiem będzie broniący tytułu i najwyżej rozstawiony Novak Djoković.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 35 mln funtów
środa, 30 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Denis Kudla (USA, Q) - Andreas Seppi (Włochy) 6:2, 6:4, 6:2

I runda gry pojedynczej:

Gael Monfils (Francja, 13) - Christopher O'Connell (Australia, Q) 4:6, 6:2, 7:6(5), 4:6, 6:4
Felix Auger-Aliassime (Kanada, 16) - Thiago Monteiro (Brazylia) 6:3, 6:3, 6:3
Grigor Dimitrow (Bułgaria, 18) - Fernando Verdasco (Hiszpania) 3:6, 6:3, 6:4, 6:4
Mikael Ymer (Szwecja) - Jo-Wilfired Tsonga (Francja) 7:5, 6:7(4), 5:7, 6:4, 6:3
Benjamin Bonzi (Francja, Q) - Marco Trungelliti (Argentyna, Q) 6:1, 1:6, 4:6, 6:3, 6:4
Carlos Alcaraz (Hiszpania, WC) - Yasutaka Uchiyama (Japonia, LL) 6:3, 6:7(4), 6:2, 3:6, 6:3