Żużel. Ogromne kłopoty Polonii! GKSŻ zawiesiła dwóch zawodników

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Jakub Barański / Na zdjęciu: Artur Mroczka (w czerwonym)
WP SportoweFakty / Jakub Barański / Na zdjęciu: Artur Mroczka (w czerwonym)
zdjęcie autora artykułu

Najbliższe ligowe spotkanie Budmax-Stal Polonii Piła zaplanowane jest na 16 lipca. Tego dnia do Grodu Staszica ma przyjechać SpecHouse PSŻ Poznań. Teraz klub ma jednak problemy kadrowe.

Ten sezon nie do końca układa się sportowo po myśli Budmax-Stal Polonii Piła, choć sztab szkoleniowy przyznaje otwarcie, że celem nie była walka o najwyższe cele, a zrobienie wszystkiego, by żużel w ligowym wydaniu powrócił do Grodu Staszica.

To się udało, jednak zawodnicy nie ułatwiają tego zadania. Bardzo długo mówiło się o wpisie Tomasa Hjelma Jonassona w mediach społecznościowych, po którym żużlowiec groził nawet w jednym z wywiadów, że nie pojedzie więcej w polskiej lidze, o ile "prawda nie wyjdzie na jaw".

Szwed w drugiej połowie maja podczas jednego z meczów ligowych ujrzał czerwoną kartkę, która wiązała się z karą finansową. Brak jej spłaty sprawił, że miesiąc temu Główna Komisja Sportu Żużlowego zawiesiła Szweda.

ZOBACZ WIDEO Lider Motoru z dziką kartą na Grand Prix? "Jestem przygotowany"

8 czerwca GKSŻ poinformowała, że w związku z brakiem zapłaty kary pieniężnej zawieszonych zostaje dwóch kolejnych zawodników Budmax-Stal Polonii, a są to konkretnie Tomasz Orwat i Artur Mroczka. To oznacza, że póki ci nie spłacą zaległości względem centrali, to ta nie dopuści ich do jazdy w 2. lidze.

W piątek poinformowano również, że w związku z orzeczeniem GKSŻ zniesiony został stan zawieszenia toromistrza Piotra Szymko.

Czytaj także: Polak oddał hołd legendom NBA. Niebywały pomysł Leszno potrzebuje Pawlickiego skurczyByka

Źródło artykułu: