Żużel. Rosjanin z polskim obywatelstwem i ciąg dalszy wspierania Andrieja Kudriaszowa w walce z chorobą

"Tak minął tydzień" to zbiór najciekawszych informacji z kończącego się tygodnia. Przypominamy, co ważnego wydarzyło się w ostatnich dniach.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Wadim Tarasienko WP SportoweFakty / Tomasz Kordys / Na zdjęciu: Wadim Tarasienko
Poniedziałek

Ambasada Polski w Rosji odmówiła przyznania wizy siostrze Andrieja Kudriaszowa, która chciała przyjechać do naszego kraju. Naciski w tej sprawie zapowiedział Krzysztof Cegielski (więcej TUTAJ).

Wtorek

Fani żużla w ostatnich latach szczelnie wypełniali PGE Narodowy w Warszawie. Wszystko jednak wskazuje na to, że w 2023 roku szykuje się najmniejsza frekwencja od lat. Sprzedaż biletów stanęła i niektórzy eksperci zaczęli panikować. Nastroje tonuje specjalista ds. marketingu sportowego w Polsce (więcej TUTAJ).

Przed podpisaniem kontraktu z Szymonem Szlauderbachem, Abramczyk Polonia Bydgoszcz pytała zawodnika o to, kto będzie w jego teamie w sezonie 2023. Prezesowi Jerzemu Kanclerzowi zależało na tym, by nadal obecny był Rafał Okoniewski. Czy tak będzie? Przeczytaj TUTAJ.

ZOBACZ Darcy Ward mocno o Chrisie Holderze: od czasu mojego upadku, nie wrócił na swój poziom

Marcin Majewski wytypował kolejność na koniec sezonu w 1. Lidze. Były szef żużla w Canal+ nie ma wątpliwości, która drużyna ma największe szanse na awans do PGE Ekstraligi (więcej TUTAJ).

Emil Sajfutdinow wsparł swojego kolegę Andrieja Kudriaszowa i przelał na konto walczącego z rakiem skóry zawodnika 10 tysięcy złotych. Trzykrotny brązowy medalista indywidualnych mistrzostw świata zrobił to jednak bez specjalnego rozgłosu i zamieszania (więcej TUTAJ).

Środa

Stal Gorzów nie negocjowała z Bartoszem Zmarzlikem ewentualnego pozostania mistrza świata w macierzystym zespole. Przyczyny zaskakującej bezczynności klubu tłumaczył Waldemar Sadowski (więcej TUTAJ).

Tego dnia w Trybunale Sprawiedliwości UE ostatecznie zakończył się trwający wiele lat spór o prawo do nazwy Falubaz, który toczyły ze sobą żużlowy klub i zielonogórskie przedsiębiorstwo o tej samej nazwie. Trybunał przyznał rację przedsiębiorstwu. Co to oznacza? Czytaj TUTAJ.

Tomasz Dryła po wybuchu wojny w Ukrainie zapowiedział, że nie chce komentować biegów z udziałem zawodników z Rosji. Do rozpoczęcia sezonu 2023 coraz bliżej, dlatego kibice zastanawiają się, czy znany dziennikarz zmienił zdanie (więcej TUTAJ).

Nowego zawodnika pozyskał drużynowy mistrz Polski. W przyszłym roku barw Motoru Lublin bronił będzie Kacper Grzelak (więcej TUTAJ).

Potwierdziło się to, o czym mówiło się od dłuższego czasu. Polskie obywatelstwo otrzymał Wadim Tarasienko (więcej TUTAJ).

Czwartek

Jacek Frątczak uważa, że po tym, jak Wadim Tarasienko otrzymał polskie obywatelstwo, na zdecydowany ruch powinien zdecydować się ZOOleszcz GKM Grudziądz. - Nikt nie będzie chciał się zabijać na sparingach - zwracał uwagę żużlowy ekspert (więcej TUTAJ).

Wadim Tarasienko o polskie obywatelstwo starał się od dłuższego czasu Wadim Tarasienko o polskie obywatelstwo starał się od dłuższego czasu

Poniekąd do tablicy wywołany został Jerzy Kanclerz. Kibice Abramczyk Polonii Bydgoszcz uważają, że ich drużyna wymaga wzmocnień. Nieco inne zdanie ma sternik klubu (więcej TUTAJ).

Typami na pierwszoligowe rozgrywki podzielił się Marian Maślanka. Były prezes częstochowskiego Włókniarza uważa, że z 1. Ligą pożegna się Zdunek Wybrzeże Gdańsk (więcej TUTAJ).

Piątek

Ostatnie miesiące nie są udane dla ebut.pl Stali Gorzów. Klub stracił Bartosza Zmarzlika, byli działacze otrzymali zarzuty, a obecni narazili się kibicom, odwołując Memoriał Edwarda Jancarza. Ostatnie wydarzenia skomentował Waldemar Sadowski, prezes klubu (czytaj TUTAJ).

Wadim Tarasienko po wielu miesiącach starań w końcu otrzymał polskie obywatelstwo i będzie mógł wrócić do regularnych występów w polskiej lidze. To jednak wcale nie musi oznaczać końca problemów zawodnika posiadającego także rosyjskie obywatelstwo. Mówi się o tym, że 28-latek przez najbliższe trzy lata nie będzie mógł występować w rozgrywkach ligowych jako Polak. Regulamin ma bowiem przewidywać trzyletnią karencję dla zawodników zmieniających obywatelstwo (więcej TUTAJ).

Wadim Tarasienko otrzymał polski paszport, ale nawet w ZOOleszcz GKM-ie nie są pewni, kiedy zawodnik będzie mógł startować w PGE Ekstralidze. Władze grudziądzkiego klubu słyszały w tej sprawie dwie sprzeczne wersje (czytaj TUTAJ).

Sobota

Po odejściu z Canal+ Kinga Sylwestrzak spróbowała pracy w innej branży. Dziennikarka szybko uznała jednak, że jej miejsce jest w telewizji (więcej TUTAJ).

"Uratowaliście mnie i tego wam nigdy nie zapomnę!" - przekazał Wadim Tarasienko, który otrzymał polskie obywatelstwo. Zawodnik GKM-u Grudziądz podziękował wszystkim tym, którzy wspierali go w ostatnich miesiącach (więcej TUTAJ).

Piotr Protasiewicz zdradził sytuację sprzed ponad 15 lat, gdy już jechał do Rzeszowa, by podpisać kontrakt z tamtejszą Stalą. Gdy dojechał na miejsce, to okazało się, że zarządzająca w tamtym czasie Marta Półtorak w ostatniej chwili zmieniła warunki umowy (więcej TUTAJ).

Niedziela

Piotr Gryszpiński ostatniego sezonu nie zaliczy do udanych. W rozmowie z WP SportoweFakty nowy zawodnik KS Polonia Piła zdradził, że myślał nawet o zakończeniu kariery (więcej TUTAJ).

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Wadim Tarasienko powinien zaliczać się do limitu zawodników krajowych w PGE Ekstralidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×