Żużel. Co Gollob myśli o plandekach i jak przebiegają prace w Krośnie? Oglądaj Magazyn PGE Ekstraligi!

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Julia Podlewska / Na zdjęciu: Tomasz Gollob
WP SportoweFakty / Julia Podlewska / Na zdjęciu: Tomasz Gollob
zdjęcie autora artykułu

Plandeki w PGE Ekstralidze uratowały niejedno spotkanie. Pojawiły się jednak sugestie, że są nadużywane. Co na ich temat sądzi Tomasz Gollob? O tym w naszym Magazynie PGE Ekstraligi. Ponadto gośćmi będą Grzegorz Leśniak i Bartłomiej Kowalski.

- Macie te swoje plandeki - mniej więcej takie słowa rzucił podczas meczu Platinum Motoru Lublin z ZOOleszcz GKM-em Grudziądz Bartosz Zmarzlik do Komisarza Toru, Jacka Krzyżaniaka (zobacz więcej ->>). Trzykrotny mistrz świata zasugerował w ten sposób, że przyczyna gorszego stanu toru przy Alejach Zygmuntowskich tkwiła w tym, że w związku z niekorzystnymi prognozami pogody zalecono rozłożenie na nim plandeki.

W podobnym tonie wypowiadał się zresztą menedżer mistrzów Polski, Jacek Ziółkowski (tu przeczytasz całość ->>). Tymczasem pogoda w Lublinie była dobra i plandeka okazała się niepotrzebnym środkiem zapobiegawczym. W tym miejscu trudno jednak mieć pretensje do PGE Ekstraligi, która swoją decyzję podyktowała złymi przewidywaniami synoptyków. Gdyby się one sprawdziły, a plandeka nie byłaby rozłożona, to podniesiono by larum, kto za taki stan rzeczy jest odpowiedzialny.

Tym niemniej dyskusja na temat plandek została uruchomiona i na ich temat w naszym Magazynie PGE Ekstraligi wypowie się Tomasz Gollob. Mistrz świata z 2010 roku skomentuje też sposób przygotowania nawierzchni w obecnych czasach. Czy według niego tory w Polsce stały się za łatwe?

ZOBACZ WIDEO: Kacper Woryna: Tor w Krośnie? Nie ma złych torów, tylko złe ustawienia

Gollob odniesie się też do trudnej sytuacji grudziądzkiego GKM-u, a więc klubu, który był ostatnim w jego karierze. Czy uważa on, że zespół prowadzony przez Janusza Ślączkę odwróci złą kartę i ostatecznie utrzyma się w PGE Ekstralidze? Gdzie jego zdaniem popełniono błędy, które skutkują obecnie ostatnim miejscem w tabeli?

Legenda polskiego żużla wskaże też swojego głównego pretendenta do tytułu Indywidualnego Mistrza Polski. Oczywiście faworytem jest Bartosz Zmarzlik, ale ten sezon pokazuje, że i jego da się pokonać. Kto zdaniem Tomasza Golloba jest najbliżej tego, aby tego dokonać?

W programie wrócimy też po raz kolejny do tematu Cellfast Wilków Krosno, które trafiły na tapet po przerwaniu meczu z ebut.pl Stalą Gorzów ze względu na zły stan nawierzchni. Beniaminkowi cofnięto nawet licencję toru, ale wkrótce krośnianie mają ją odzyskać. W Krośnie trwają bowiem prace nad owalem, w których uczestniczy nowy toromistrz, Grzegorz Węglarz (zobacz szczegóły ->>). O postępach, jakie są czynione na obiekcie Wilków, opowie nam Grzegorz Leśniak.

Prezes beniaminka odniesie się też do tego, jak będzie wyglądać przyszłość trenera Ireneusza Kwiecińskiego, który został zawieszony w związku z wydarzeniami podczas spotkania z gorzowską Stalą. Kto zastąpi go w roli prowadzącego drużynę w trakcie ekstraligowych meczów? Przypomnijmy, że w sztabie szkoleniowym Wilków pracują Michał Finfa, Sebastian Ułamek i Janusz Stachyra. Każdy z nich może oficjalnie odpowiadać za wynik zespołu.

W rozmowie z Grzegorzem Leśniakiem prowadzący magazyn Marcin Musiał skupi się też stricte na tematach sportowych. Po dobrym początku sezonu, z tonu spuścił Andrzej Lebiediew. Co zdaniem szefa Wilków dzieje się z kapitanem jego drużyny? Jak ocenia formę pozostałych oraz co dalej z przyszłością Mateusza Świdnickiego w Krośnie?

W naszym magazynie dowiemy się też, co słychać w Betard Sparcie Wrocław, o czym opowie nam młodzieżowiec lidera PGE Ekstraligi, Bartłomiej Kowalski. Zdradzi on nie tylko jaka atmosfera panuje w drużynie, która jak dotąd jest niepokonana, ale też wyjawi co czuje młodzieżowiec, który regularnie ściga się przed ponad dziesięciotysięczną publicznością. Stadion Olimpijski kibice regularnie bowiem szczelnie wypełniają.

Kowalski odpowie też na pytanie czy czuje się lepszy od aktualnego mistrza świata juniorów, Mateusza Cierniaka. W nadchodzący weekend w Pradze rusza bowiem rywalizacja o światowy czempionat na młodzieżowym polu. Jakie cele stawia przed sobą junior wrocławskiej Sparty?

Początek Magazynu PGE Ekstraligi w czwartek, 1 czerwca o godzinie 13:00. Player z transmisją będzie dostępny na WP SportoweFakty.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty