"Pokazał fatalny poziom". Burza po słowach Rosjanina do redaktora WP

- Staram się nie wymiotować, jak patrzę na pana - powiedział Gleb Czugunow do dziennikarza WP Mateusza Puki. Słowa Rosjanina z polskim paszportem wywołały oburzenie w środowisku. "Pokazał fatalny poziom" - oceniają Czugunowa eksperci.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Gleb Czugunow Instagram / shellaworld_ / Na zdjęciu: Gleb Czugunow
W środę Gleb Czugunow był gościem Magazynu PGE Ekstraligi w WP SportoweFakty. Prowadzący program Mateusz Puka zadawał Rosjaninowi z polskim paszportem pytania dotyczące sezonu 2023, w którym zawodnik ZOOleszcz GKM-u Grudziądz nie radzi sobie najlepiej. Czugunow najwidoczniej nie poradził sobie z presją, bo gdy został zapytany o to, czy znajdzie angaż na rok 2024, wybuchnął mową nienawiści.

- Staram się nie wymiotować, jak patrzę na pana - zwrócił się Czugunow do Puki, po czym redaktor WP SportoweFakty zakończył rozmowę. Zachowaniem rosyjskiego żużlowca oburzona jest PGE Ekstraliga, która wszczęła już postępowanie dyscyplinarne względem 23-latka. Zawodnikowi grozi teraz kara finansowa.

Zachowanie Czugunowa oburzyło większość polskiego środowiska żużlowego. "Wymiotować to mogą Polacy patrząc na sposób, w jaki Gleb Czugunow uzyskał polskie obywatelstwo. To tak odnośnie jego słów kierowanych do Mateusza Puki" - napisał dziennikarz Mateusz Wróblewski, przypominając, że zawodnik wywodzący się z Rosji wziął fikcyjny ślub z Polką, aby szybciej uzyskać nasz paszport.

ZOBACZ WIDEO: Zaatakował dziennikarza. "Staram się nie wymiotować, jak patrzę na pana"

"Nie było chyba nigdy żużlowców tak wizerunkowego nie pasujących do
PGE Ekstraligi, jak Gleb Czugunow i Maksym Drabik" - ocenił Wojciech Wiśniewski z serwisu kpsport.pl, odnosząc się do byłego zespołowego kolegi Gleba Czugunowa - Maksyma Drabika, który również słynie z niechęci do polskich dziennikarzy.

"Gleb Czugunow i jego wypowiedź - pokazał fatalny poziom i zagrał na prostych emocjach kibiców, którzy mają uwierzyć w 'złego dziennikarza, dobrego zawodnika'. A wzorem do naśladowania nigdy nie był. Zaatakował Mateusza Pukę, który ma świetny warsztat i denerwuje zawodników, bo gdy jadą źle, to pisze/mówi, że jadą źle" - stwierdził dziennikarz Konrad Marzec z toruńskiego serwisu "Super Expressu".

"Gość nie ma prawa być obywatelem polskim, ma kupiony paszport (w przeciwieństwie do Artioma, Emila i Wadima którzy nabyli obywatelstwa uczciwie) i jego miejsce w Rosji" - ocenił Paweł Grzywacz z serwisu "Watch ESA", odnosząc się do faktu, że polskie obywatelstwa uzyskali inni Rosjanie mieszkający w Polsce - Artiom Łaguta, Emil Sajfutdinow i Wadim Tarasienko.

"Jakkolwiek zawodnik by nie był krytykowany, to jest to jeszcze niższy poziom. Na pewno w żaden sposób się nie odgryzł" - to z kolei słowa Filipa Modrzejewskiego z serwisu sport.pl.

Również kibice na Twitterze krytykują Czugunowa za agresywną reakcję na pytanie dziennikarza WP SportoweFakty. "Zachował się gorzej od dziecka", "straszny burak z Gleba wyszedł", "chamska odpowiedź na niezbyt agresywne pytania" - to tylko niektóre komentarze internautów.

Czytaj także:
- UOKiK nałożył wielkie kary. Szykuje się głośny proces
- Kiepskie wieści w sprawie Mateusza Jabłońskiego. Co teraz?

Czy Gleb Czugunow przesadził ze swoim zachowaniem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×