Giełda transferowa 1. Ligi Żużlowej. Największe nazwiska wciąż do wzięcia!

Najbliższe dwa tygodnie będą najważniejsze dla układu sił przyszłorocznej 1. LŻ. Nie chodzi jednak o wydarzenia na torze, a wyniki... negocjacji. Do wzięcia wciąż są najgłośniejsze nazwiska, jak Nicki Pedersen, Chris Holder czy Krzysztof Kasprzak.

 Redakcja
Redakcja
Krzysztof Kasprzak w barwach Cellfast Wilków WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Krzysztof Kasprzak w barwach Cellfast Wilków
Cellfast Wilki Krosno

Skład na sezon 2024 jest niemal gotowy. Spadkowicz z PGE Ekstraligi zatrzymał już Vaclava Milika, który podpisał prekontrakt. Formację juniorską utworzą Krzysztof Sadurski, Szymon Bańdur i Piotr Świercz, a  do jazdy na pozycji U24 przymierzany jest Marko Lewiszyn.

Co ciekawe, klub w ostatnim czasie odezwał się także do Jonasa Seifert-Salka, co może mieć związek ze słabszą postawą Ukraińca w 2. lidze.

Wilki podpisały już także prekontrakt z Norbertem Krakowiakiem, a poza tym trwają zaawansowane rozmowy z Rohanem Tungatem. Jeśli uda się pozyskać Australijczyka, to do obsadzenia pozostanie już tylko jedno miejsce w wyjściowym składzie.

Z naszych informacji wynika, że spadkowicz z PGE Ekstraligi prowadzi rozmowy z Patrykiem Wojdyłą czy Glebem Czugunowem. Wilki myślą także poważnie o Krzysztofem Buczkowskim, ale ten póki co powtarza, że w przypadku awansu do elity pozostanie w Zielonej Górze.

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Goście: Krużyński, Lidsey i Dowhan

Arged Malesa Ostrów 

W zespole powinien pozostać Tobiasz Musielak. Szanse na przedłużenie współpracy z klubem mają również Oliver Berntzon i Matias Nielsen. Wiele wskazuje także na to, że ostrowianie nie będą musieli rozglądać się za zawodnikiem do 24 roku życia, bo w tej roli ma wystąpić młodzieżowiec Jakub Krawczyk, który w ostatnich tygodniach był mocno łączony z transferem do PGE Ekstraligi.

W Arged Malesie w przyszłym roku najprawdopodobniej zabraknie Grzegorza Walaska. Klub poszukuje w jego miejsce nowego zawodnika. Kandydatów jest w kilku. W tym gronie znajdują się Chris Holder, David Bellego, Gleb Czugunow, Frederik Jakobsen czy Krzysztof Buczkowski. Trenerem zespołu najprawdopodobniej pozostanie Mariusz Staszewski.

Abramczyk Polonia Bydgoszcz

W przypadku braku awansu do PGE Ekstraligi z Polonią na pewno pożegna się Wiktor Przyjemski. Wszystko wskazuje na to, że najlepszy junior pierwszej ligi trafi do Platinum Motoru Lublin. Poza tym trudno przypuszczać, że klub przedłuży współpracę z Kennethem Bjerre i Davidem Bellego. W ich miejsce rozważani są tacy zawodnicy jak Kai Huckenbeck czy Dimitri Berge.

W Bydgoszczy może natomiast pozostać Mateusz Szczepaniak. Szanse na nowy kontrakt ma też Andreas Lyager. Jeśli chodzi o pozycję U24, to Polonia myśli o Wiktorze Jasińskim. Kandydatem do wzmocnienia formacji juniorskiej jest Oskar Hurysz, który ma jednak sporo innych ofert.

ROW Rybnik

Prezes Krzysztof Mrozek od początku jest bardzo aktywny na rynku transferowym i buduje dość mocny skład. Wszystko skomplikowała jednak kontuzja Patricka Hansena, bo trudno przewidzieć, czy Duńczyk będzie gotowy na to, by w przyszłym sezonie wrócić na tor i znów być liderem zespołu. 25-latek zdążył już ogłosić przedłużenie obecnie obowiązującej umowy, ale być może władze kluby i tak będą musiały poszukać sobie nowego lidera.

Rybniczanie chcą zatrzymać Brady'ego Kurtza, Patryka Wojdyłę, a poza tym interesują się sprowadzeniem Jakuba Jamroga. Klub szuka chętnych na pozycję dla zawodników do lat 24, a tu kandydatami wydają się być Duńczycy Tim Soerensen czy Benjamin Basso.

Trans MF Landshut Devils 

Niemcy dostali wiadomość o zerwaniu rozmów przez tegorocznego lidera, czyli Dimitri Berge. Francuz po dobrym sezonie chciał dostać kontrakt na poziomie 400 - 450 tysięcy złotych za podpis i przynajmniej cztery tysiące za każdy zdobyty punkt.

Działacze z Niemiec są przekonani, że zatrzymają Kaia Huckenbecka, ale muszą uważać na konkurencję ze strony Abramczyk Polonii. Oferty z różnych klubów otrzymuje również Norick Bloedorn. W jego przypadku nie należy wykluczać żadnego scenariusza. Na razie niewiele słychać o potencjalnych wzmocnieniach.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Niemal pewne jest, że Wybrzeże straci dwóch zawodników do lat 24, czyli Keynana Rew (Fogo Unia Leszno) i Madsa Hansena (Tauron Włókniarz Częstochowa). Za nowym pracodawcą może rozglądać się również Michael Jepsen Jensen. Sztab szkoleniowy gdańskiego klubu nie jest zadowolony z postawy tego żużlowca.

Z obecnego składu najbliżej pozostania na kolejny sezon są Nicolai Klindt i Miłosz Wysocki (ważny kontrakt). Póki co niewiele słychać o wzmocnieniach. Obecnie w środowisku mówi się choćby o rozmowach z Mateuszem Tonderem.

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 

Łodzianie po kiepskim sezonie próbują przebudować drużynę. Na razie odbyli mnóstwo rozmów, ale póki co brakuje konkretów. Poważnym kandydatem do jazdy w klubie jest Frederik Jakobsen, który ma za sobą przeciętny sezon na torach PGE Ekstraligi. Orzeł miał nadzieję na pozyskanie Aleksandra Łoktajewa, ale ulubieniec Witolda Skrzydlewskiego wybrał pozostanie w Poznaniu.

Orzeł rozmawiał także z Dimitrim Berge, ale oczekiwania finansowe Francuza okazały się zbyt wysoki. Poza tym klub z Łodzi mocno interesuje się Patrykiem Wojdyłą i Glebem Czugunowem. Pod uwagę brany jest również Grzegorz Walasek.

Jeśli chodzi o pozycję U24, to na celowniku łodzian znalazł się Jonas Seifert-Salk, ale nie należy także przekreślać kandydatur Mateusza Dula czy Toma Brennana. Bardzo możliwe, że nowym menedżerem zespołu będzie Tomasz Gapiński. W tej chwili jednak trudno powiedzieć, czy 41-latek miałby łączyć tę funkcję z jazdą na żużlu. Witold Skrzydlewski jest jednak także w stałym kontakcie z Januszem Ślączką.

Jarosław Galewski i Mateusz Puka, dziennikarze WP SportoweFakty

Czytaj więcej:
Znana przyszłość Lecha Kędziory
Sajdak odpowiada na zarzuty

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×