Kobiety powalczą o mistrzostwo kraju. Znamy pierwsze uczestniczki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / Na zdjęciu: Katie Gordon
Facebook / Na zdjęciu: Katie Gordon
zdjęcie autora artykułu

Kolejne wydarzenie dedykowane wyłącznie kobietom trafiło do międzynarodowego kalendarza sportu żużlowego. 31 sierpnia w Leicester przedstawicielki płci pięknej powalczą o mistrzostwo Wielkiej Brytanii.

Już od jakiegoś czasu wiemy, że zawodniczki powalczą o Złote Trofeum (22 czerwca w niemieckim Teterow). Teraz dopisujemy do kalendarza Otwarte Mistrzostwa Wielkiej Brytanii Kobiet.

Impreza odbędzie się 31 sierpnia na Pidcock Motocycles Arenie w Leicester. Wiemy już, że do organizatorów napływają pierwsze zgłoszenia. I to nie tylko od dziewczyn z Wielkiej Brytanii.

Gospodarze na pewno do boju wyślą dwie swoje obecnie najlepsze zawodniczki - Katie Gordon oraz Rachel Hellowell. Zarejestrowane są już również trzy Niemki - Celina Liebmann, Patricia Erhart oraz Hannah Grunwald.

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Gośćmi: Woffinden, Woryna i Fiałkowski

Z australijskiej Adelajdy na to wydarzenie ma przybyć Teagan Pedler. - Wygląda na to, że tegoroczne mistrzostwa wzbudzają jeszcze większe emocje i zainteresowanie.Wraz z FIM ciężko pracujemy, aby zachęcić więcej kobiet do uprawiania tego sportu, a wraz z napływem zgłoszeń z zagranicy, to nie możemy przegapić tego wydarzenia - powiedział koordynator Speedway Control Bureau Neil Vatcher, którego cytuje serwis britishspeedway.co.uk.

Organizatorzy informują, że chętne zawodniczki nadal mogą się rejestrować, a jedyne, co wystarczy zrobić, to... wysłać maila.

Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie złoty medal wywalczyła Celina Liebmann, która pokonała Katie Gordon. Brąz przypadł Wendy McAllan, która wystartowała w jednej rundzie i raz dojechała od mety. Czwarta zgłoszona uczestniczka - Morgan Leonard nie dotarła na żaden z turniejów, które odbywały się w Edynburgu (3 czerwca), Workington (4 czerwca) oraz w Middlesbrough (17 czerwca).

Czytaj także: 1. Te zawody na pewno odbędą się w Świętochłowicach 2. Zawodnik Wilków sprawdził się na tle światowej czołówki

Źródło artykułu: WP SportoweFakty