Żużel. Kajetan Kupiec zabrał głos ws. stanu zdrowia. Pisze o chorobie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Kajetan Kupiec
WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Kajetan Kupiec
zdjęcie autora artykułu

Kajetan Kupiec od jakiegoś czasu przebywa na zwolnieniu lekarskim. Junior długo nie chciał mówić o swoich problemach, ale we wtorek opublikował komunikat w mediach społecznościowych.

Od jakiegoś czasu próżno szukać Kajetana Kupca na żużlowych torach. Junior rodem z Tarnowa zaliczył kilka mniej lub bardziej poważnych upadków i dostał od sztabu szkoleniowego Krono-Plast Włókniarza Częstochowa czas na odpoczynek oraz przeprowadzenie badań. Na północy województwa śląskiego z młodzieżowcem tym wiązane są nadal bardzo duże nadzieje, bo to właśnie on miał być filarem formacji do 21. roku życia.

Na temat tego, co się dzieje z Kupcem milczeli wszyscy - przede wszystkim sam zawodnik i sztab szkoleniowy. Dopiero teraz 18-latek zabrał głos w mediach społecznościowych. I zmartwił on nieco fanów Krono-Plast Włókniarza.

"Chwilę mnie tutaj nie było, a to wszystko za sprawą choroby, z którą się zmagałem. Uniemożliwiła mi ona uprawianie sportu przez ostatni czas. Niestety, ale zostało to zbyt późno zdiagnozowane i męczyłem się z jazdą, nie wiedząc, co tak naprawdę mi dolega" - czytamy w komunikacie żużlowca, który dodał, że szybka pomoc lekarska bardzo mu pomogła.

Wychowanek Akademii Żużlowej Janusza Kołodzieja zapowiedział, że już niedługo będzie mógł ponownie wsiąść na motocykl i wrócić do ścigania. Przerwa Kupca trwa już trzeci tydzień, więc z każdym kolejnym dniem juniora czekać będzie więcej pracy, by znów wjeździć się w trwający sezon.

Czytaj także: - To może być jeden z hitów transferowych - Polski klub będzie zmuszony przenieść się do innego miasta!

ZOBACZ WIDEO: Ostre opinie Mirosława Jabłońskiego. Były szef o jego zachowaniu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty