Żużel. Oficjalnie: Polak żegna się z #OrzechowaOsada PSŻ-em Poznań

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Mateusz Dul
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Mateusz Dul

Na bardzo dobrym czwartym miejscu zakończyło #OrzechowaOsada PSŻ ściganie w Metalkas 2. Ekstralidze w sezonie 2024. Poznański klub pracuje nad składem na kolejny. Wiadomo już, że nie znajdzie się w nim tegoroczny podstawowy zawodnik.

W środę klub ze stolicy Wielkopolski ogłosił oficjalnie, że kończy współpracę z Mateuszem Dulem, czyli zawodnikiem, który w tym roku zabezpieczał pozycję U24. Wystąpił on w 14 meczach Metalkas 2. Ekstraligi, w których w 49 wyścigach zdobył 38 punktów i 9 bonusów. Średnia biegowa 0,959 daje mu miejsce w szóstej dziesiątce listy klasyfikacyjnej tego szczebla.

Dul do #OrzechowaOsada PSŻ-u Poznań dołączył po zakończeniu wieku juniorskiego, odchodząc po kilkuletnim pobycie w H.Skrzydlewska Orle Łódź. Okazuje się, że przygoda 22-latka ze "Skorpionami" trwała jednak tylko jeden sezon.

Najlepsze zawody Dul odjechał na początku sezonu, w kwietniu. Na doskonale sobie znanym torze w Łodzi zdobył dla PSŻ-u w pięciu biegach 7 "oczek" i 2 bonusy. W lipcu doznał kontuzji nogi w spotkaniu w Bydgoszczy, przez co przez kilka tygodni musiał pauzować.

Wiadomo, że PSŻ, które zajęło bardzo dobre czwarte miejsce w Metalkas 2. Ekstralidze, ma inny pomysł na skład na przyszłoroczne ściganie. Mówi się, że na pozycję U24 wskoczy Norick Bloedorn, którego poznanianie zamierzają pozyskać z zespołu z Rybnika.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty