KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Rekiny po półfinale krajowych eliminacji do IMŚJ: Trójka w finale

W środę i czwartek odbyły się dwa półfinałowe turnieje w ramach kwalifikacji do Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Młode Rekiny po tych turniejach mogą być zadowolone, bowiem aż trzech z nich uzyskało awans do gdańskiego finału. W Grudziądzu z awansu mógł cieszyć się Sławomir Pyszny, a w Rybniku bracia Rafał i Kamil Flegerowie.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk

Prawdziwą drogę z piekła do nieba przeszedł ostatnio Sławomir Pyszny. Kreowany na lidera juniorów w Rybniku zawodnik doznał kontuzji w sparingowej potyczce w Rawiczu z tamtejszym Kolejarzem. Na pierwszy rzut oka wydawało się, że kontuzja ta wyeliminuje zawodnika z udziału w środowym półfinale. Rehabilitacja i determinacja Pysznego pozwoliły mu jednak nie tylko pojawić się w Grudziądzu i wystąpić w turnieju, ale i wywalczyć odpowiednią ilość punktów, która zagwarantowała mu awans do finału tych rozgrywek.

- Bardzo mi zależało na tym występie, gdyż to mój ostatni rok startów jako juniora - mówił Pyszny. - Z mojego występu jestem bardzo zadowolony, tym bardziej że przez całe zawody doskwierał mi ból. Na szczęście osiągnąłem swój cel, którym był awans do finału.

Młody Rekin dużo zawdzięcza swojemu koledze z zespołu, który okazał się mentorem Pysznego. - W podjęciu decyzji na temat wyjazdu do Grudziądza pomógł mi Andrei Karpov, który nastawił mnie psychicznie na te zawody - zakończył Pyszny.

Dzień później, na torze w Rybniku, do Pysznego dołączyło dwóch kolejnych jeźdźców RKM-u ROW. Mowa o braciach Rafale i Kamilu Flegerach. Obaj wykorzystali atut własnego toru i również 7 kwietnia rywalizować będą o przepustkę do walki na europejskich torach o tytuł najlepszego jeźdźca na świecie.

- Jestem bardzo zadowolony z mojego występu w tym półfinale. Zająłem drugie miejsce z dorobkiem dwunastu punktów, co daje mi awans do finału - powiedział Rafał Fleger, który na swoim torze wywalczył 12 punktów, co dało mu w końcowej klasyfikacji drugie miejsce. - Dzisiaj byłem bardzo dobrze spasowany z torem. Właśnie ten fakt wpłynął na tak dobry rezultat, jaki osiągnąłem w zawodach.

Do Gdańska razem z Rafałem pojedzie jego brat Kamil, który zrealizował swój cel i również wywalczył awans. - Na te zawody postawiłem sobie cel, którym był awans. Ten cel udało mi się zrealizować, z czego bardzo się cieszę - mówił młodszy z braci. - Moim atutem z pewnością był rybnicki tor, który był znakomicie przygotowany na te zawody.

Cała trójka 7 kwietnia pojawi się w Gdańsku, gdzie rywalizować będzie o awans do rywalizacji o najlepszego juniora świata. Wszyscy postawili sobie jasny cel, żeby te przepustki trafiły właśnie w ich ręce. Chętnych jednak na nie jest bardzo dużo, dlatego przed Rekinami trudne zadanie, ale z pewnością nie jest niemożliwe do wykonania.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (10)
 • johan Zgłoś komentarz
  Chłopaki naprawdę pokazali że na swoim torze są w stanie pokonać każdego i nie boją się Dudka czy Janowskiego BRAWO!!!
  • lalunia Zgłoś komentarz
   Do kibic RKMu , a może bys się przedstawił odważniaku ? Wydaje mi się , że Ty to jeden z zawodników , który nie dostał kontraktu u nas w klubie albo może grupa wsparcia Kamila
   Czytaj całość
   Cieślara? co zazdrość zżera? Ty jako kibic wciąż nam życzysz spadku frekfencji ? Jesteś normalny ? Pokaz mi , nawet tutaj na tym zwariowanym forum, jednego kibica z Polski , który tak jak Ty regularnie ,życzy swojemu klubowi braku kibiców na stadionie! Choćby nie wiem jak Ci się zarząd nie podobał, to tak się nie robi. Odbieram Ci prawo używania takiego NICKA jak: KIBIC RKMu! Jak się nie podoba to nie przychodź na mecze, ale nie rób wiochy i nie sraj do własnego gniazda , bo cała Polska powoli nabiera obrzydzenia. Fe!
   • kibicRKMu Zgłoś komentarz
    to napewno nie zasluga momota
    • roman Zgłoś komentarz
     momot odejść - jest taki komentarz
     • lens Zgłoś komentarz
      Co !? Tylko trzech !? Momot odejść !! No gdzie takie komentarze !? Dawajcie ! Brawo za przygotowanie chłopaków i dla nich samych za dobrą jazdę !!
      • jaro Zgłoś komentarz
       najlepszy zarząd i kibice są tylko w Rybniku
       • aaa Zgłoś komentarz
        podziękowania dla zarządu za to ze tak dobrze przygotowali do sezonu młodych dziękujemy
        • Adama Zgłoś komentarz
         to było wiadomo przecież mamy super zarząd i najlepszych kibiców w Polsce
         • JONNY Zgłoś komentarz
          SUPER !!! 3 kolesi z rkm-u tak trzymac chłopaki pozdro dla s. pysznego mimo kontuzji pokazał ze potrafi!! oby tak dalej
          Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
          ×
          Sport na ×