AK Slany - ZP Pardubice 43:49, Polacy w kratkę

49:43 na korzyść gości ze ZP Pardubice zakończyło się środowe spotkanie w czeskiej Extralidze. W wyraźnie zdekompletowanym zespole AK Slany prym wiódł Robert Kościecha.

Kamil Hynek
Kamil Hynek

Choć AK Slany do połowy zawodów prowadziły nawet sześcioma punktami to jednak potem podwójne osłabienie i brak zawodnika w kilku biegach skutecznie dały się gospodarzom we znaki.

W siódmej i ósmej gonitwie nastąpiły prawdziwe nokauty w postaci dwóch podwójnych wygranych gości. Po nich zawodnicy reprezentujący AK Slany nie potrafili się już podnieść.

Gospodarze posiłkowali się Polakami, którzy tak jak można się było tego spodziwać zdobyli dla swojej drużyny najwięcej punktów. Choć tak po prawdzie tylko Robert Kościecha swoimi 19 punktami zasłużył na słowa uznania. Tomasz Chrzanowski zgromadził 12 "oczek" ale zaliczył trzy dosyć poważne wpadki.

Goście pod nieobecność kontuzjowanego Hynka Stichauera zaprosili Adriana Gomólskiego, który bardzo delikatnie mówiąc nie zachwycił. Na szczęście ekipa z Pardubic ma w swoich szeregach braterski duet od zadań specjalnych: Alesa i Lukasa Drymlów. Dwaj czołowi, czescy jeźdźcy znów uchronili swój zespół od porażki, a w tym przypadku kompromitacji, zdobywając w sumie ponad połowę punktów.