Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Marek Jankowski: Zestawienie zawodników w WSL nie gorsze niż w Grand Prix

W niedzielę zostanie rozegrany turniej FIM Krono World Speedway League. - Nie spodziewaliśmy się, że wszystkie drużyny podejdą tak poważnie do tych zawodów - powiedział Marek Jankowski.
Dawid Borek
Dawid Borek

Niedzielna impreza w Winnym Grodzie z pewnością dostarczy kibicom sporej dawki sportowych emocji. Efektowne ściganie zapewniają silne składy zespołów. - To z pewnością najbardziej prestiżowe, międzynarodowe zawody żużlowe, jakie kiedykolwiek zagościły czy zagoszczą w Zielonej Górze. Składy są niesamowite, choć ta impreza dopiero startuje - powiedział Marek Jankowski.


W turnieju wystąpi sześciu uczestników cyklu Grand Prix, a także zawodnicy, którzy z powodzeniem mogliby ścigać się w elitarnym cyklu. - FIM Krono World Speedway League to 20 żużlowców, w tym kilkunastu znakomitych. Zaryzykowałbym stwierdzeniem, że zestawienie zawodników, którzy pojawią się w Zielonej Górze, nie jest gorsze, a może nawet lepsze od tego, które w tym roku pojawią się na zawodach o IMŚ. Przynajmniej trzech, a może i czterech zawodników, którzy pojadą w niedzielę - mam na myśli Piotra Protasiewicza, Piotrka Pawlickiego i Emila Sajfutdinowa - bez większego problemu, przy aktualnej formie, mogliby stanąć na podium któregoś z turniejów Grand Prix. Może do tego jeszcze Artiom Łaguta, bo też potrafi zaskoczyć i wspiąć się na szczyty - dodał prezes SPAR-u Falubazu Zielona Góra.

Inauguracyjne zawody WSL będą świętem światowego żużla. - Obsada zaskoczyła kibiców i tak naprawdę nas także, bo nie spodziewaliśmy się, że wszystkie drużyny podejdą tak poważnie do tych zawodów. Każdy z zespołów przyjedzie do Zielonej Góry po to, by wygrać i wygląda na to, że WSL ruszy z bardzo dużym hukiem - zakończył Jankowski.

Czy WSL dostarczy kibicom większych emocji niż turnieje Grand Prix?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (19):
Zobacz więcej komentarzy (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×