W Równem wyłonią mistrza Ukrainy. Czterech Polaków na liście startowej

W najbliższą niedzielę (8 października) na torze w Równem odbędzie się druga, a zarazem ostatnia, runda Indywidualnych Mistrzostw Ukrainy. W zmaganiach weźmie udział czterech Polaków.

Mateusz Kozanecki
Jakub Jamróg w barwach Grupy Azoty Unii Tarnów WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Jakub Jamróg w barwach Grupy Azoty Unii Tarnów
Pierwsza runda IM Ukrainy rozegrana została 18 kwietnia w Czerwonogradzie. Z kompletem punktów zwyciężył Aleksandr Łoktajew. Drugie miejsce, z 14 "oczkami" na koncie, zmagania ukończył Dawid Stachyra. Podium uzupełnił natomiast Stanisław Mielniczuk.

W Równem o punkty walczyć będą Jakub Jamróg, Marcel Kajzer, Marcin Rempała oraz Wojciech Lisiecki. Ponadto na torze zaprezentują się zawodnicy z Łotwy i, rzecz jasna, z Ukrainy.

Niedzielny turniej zakończy sezon żużlowy na ukraińskich torach. Ponadto przy okazji zawodów świętowany będzie jubileusz 55-lecia klubu "Tęcza".