Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Ogłoszono nominacje do tegorocznych IM USA. Ośmiu zawodników pewnych uczestnictwa

Choć do startu kolejnej edycji Indywidualnych Mistrzostw USA pozostało jeszcze pięć miesięcy, znane są już nazwiska ośmiu zawodników, którzy mogą być pewni udziału w tych zawodach. Wśród nich znalazł się broniący tytułu Billy Janniro.
Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Billy Janniro Materiały prasowe / Na zdjęciu: Billy Janniro

Terminarz tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw USA nie jest jeszcze znany. Wiadomo jedynie, że ostatnia runda tych zawodów odbędzie się 21 września na torze w kalifornijskim Auburn.

Federacja AMA, która jest organizatorem rywalizacji, ogłosiła już nazwiska ośmiu zawodników nominowanych do jazdy w turniejach finałowych. Wśród nich znalazł się m.in. broniący tytułu Billy Janniro, aktualnie najbardziej utytułowany na krajowym podwórku. 39-latek ma na swoim koncie dziewięć złotych medali.

Kobieta w żużlu nie ma łatwo. "Od początku mówili, że nie dam rady". Czytaj więcej!

Ponadto pewni udziału w mistrzostwach mogą być zawodnicy, którzy w poprzedniej edycji zajęli miejsca 2-7, czyli Austin Novratil, Luke Becker, Dillon Ruml, Aaron Fox, Jimmy Fishback, Bart Bast oraz Russell Green.

ZOBACZ WIDEO Ofiara: Motor może rywalizować z GKM-em o utrzymanie

Gdyby któryś z nich nie zdecydował się na start w mistrzostwach, szansę występu otrzyma kolejny zawodnik z klasyfikacji. Wśród oczekujących znajdują się m.in. Tommy Hedden, Max Ruml czy Charlie Venegas.

Nawrocki mówi, że ma kasę na zawodników. Nawet na Hancocka. Czytaj więcej!

Kolejnych sześć miejsc przeznaczonych zostało dla zawodników, którzy wystąpią w turnieju kwalifikacyjnym. Termin oraz gospodarz również nie został jeszcze zaprezentowany. Dwa ostatnie miejsca zajmą ci, którzy otrzymają dzikie karty.

Czy Billy Janniro zdobędzie 10. tytuł IM USA?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
speedwaybikes.com
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×