Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Północ - Południe: Nowe, lepsze otwarcie w Łodzi. Nie zabraknie znanych nazwisk (zapowiedź)

Ubiegłego sezonu dla żużla w Łodzi, historycznego z uwagi na wybudowanie nowego stadionu, nie można określić zbyt pozytywnie. Z obiektem wyszły problemy, a wynik Orła rozczarował. Czas więc na nowe rozdanie. W niedzielę małe tego preludium.

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Rafał Okoniewski WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Rafał Okoniewski
Pożegnanie ze starym stadionem odbyło się pod koniec sezonu 2017. Budowa nowego już trwała i miała zakończyć się z początkiem czerwca. Wzmocniony Orzeł Łódź, przez niektórych typowany nawet do awansu do PGE Ekstraligi, pierwsze mecze w Nice 1. Lidze Żużlowej jeździł więc na wyjeździe. Oddanie stadionu usytuowanego nieopodal starego przeciągnęło się jednak w czasie.

Zobacz także: Mecz Północ - Południe ze wsparciem Fundacji PZMot

Inauguracja się nie powiodła, bo klub z początku nie miał pozwolenia na imprezę masową, a dodatkowo z uwagi na kłopoty ze stanem nawierzchni wielokrotnie odwoływano starcie z rywalem z Gdańska. Do tego wszystkiego doszły słabe wyniki łódzkiej drużyny i w efekcie dopiero piąte miejsce na koniec. Zimą z kolei brak umowy wynajmu stadionu skutkował nieotrzymaniem w pierwszym terminie licencji. Ostatecznie sprawa została wyjaśniona.

W Łodzi niedosyt na pewno jest mocno odczuwalny i nikt nie chce już wracać do wydarzeń z 2018 roku. W tym Witold Skrzydlewski nie bierze pod uwagę powtórki z rozrywki. Znowu występują jednak pewne problemy, ponieważ na płycie cały czas zalega bałagan po... wrześniowych zawodach Super Enduro. W telewizyjnych odbiornikach (niedzielną imprezę pokaże stacja Polsat Sport) nie będzie to zapewne wyglądać zbyt korzystnie.

ZOBACZ WIDEO SEC na Stadionie Śląskim. Tak było w 2018 roku!

Mimo wszystko wydaje się, że nie ma lepszego miejsca na inaugurację ścigania środowiska Nice 1.LŻ niż wciąż pachnący nowością stadion w Łodzi. Rywalizacja Północy z Południem to przecież interesująca zapowiedź ligowych zmagań, których początek już w kolejny weekend. Na torze Orła zaprezentują się dwa zespoły, w których nie zabraknie znanych postaci, jak np. Kacpra Woryny z ROW-u Rybnik czy Rafała Okoniewskiego, a więc od tego sezonu zawodnika Orła.

Drużyny poprowadzą znani szkoleniowcy: Lech Kędziora (Północ) i Piotr Żyto (Południe). Obaj decydowali o powołaniach na spotkanie, którego organizatorem są GKSŻ i SpeedwayEvents.pl. Zawody zapowiadają się ciekawie także z tego względu, że łódzki tor sprzyja widowiskowej jeździe. W poprzednim sezonie jednym z niewielu plusów obok samego oddania obiektu do użytku było to, że w Łodzi naprawdę było na co popatrzeć.

Zobacz także: Rafał Okoniewski jako jedyny pamięta starcie Północy z Południem

Starcie Północy z Południem powraca do kalendarza po 21 latach. W latach dziewięćdziesiątych odbyły się cztery takie mecze, z tą różnicą, że wtedy między sobą ścigali się najlepsi żużlowcy w Polsce. W ostatniej edycji tzw. "super meczu" udział wziął 18-letni wówczas Okoniewski.

Patronat nad spotkaniem objął europoseł Ryszard Czarnecki.

Awizowane składy:

Południe:
1. Grzegorz Walasek (Arged Malesa TŻ Ostrovia)
2. Tomasz Gapiński (Arged Malesa TŻ Ostrovia)
3. Troy Batchelor (ROW Rybnik)
4. Kacper Woryna (ROW Rybnik)
5. Peter Ljung (Unia Tarnów)
6. Mateusz Cierniak (Unia Tarnów)
7. Robert Chmiel (ROW Rybnik)

Północ:
9. Hans Andersen (Orzeł Łódź)
10. Timo Lahti (Lokomotiv Daugavpils)
11. Adrian Gała (Car Gwarant Start Gniezno)
12. Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
13. Rafał Okoniewski (Orzeł Łódź)
14. Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
15. Dawid Wawrzyniak (Orzeł Łódź)

Początek: godz. 14:45
Transmisja: Polsat Sport
Sędzia: Krzysztof Meyze

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa

Kup bilet na 2023 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland – Warsaw. Kliknij tutaj i przejdź na stronę sprzedażową! -->>

Kto wygra niedzielne spotkanie w Łodzi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×