WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

GKSŻ wydała komunikat w sprawie toru Polonii Piła! Walkower utrzymany, będą kolejne postępowania!

GKSŻ w piątek wydała ważny komunikat, w którym odniosła się do zamieszania związanego z torem żużlowym w Pile. Utrzymany został walkower za mecz Power Duck Iveston PSŻ-em Poznań!
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
WP SportoweFakty / Jakub Barański. / Żużlowcy Euro Finannce Polonii Piła

Komunikat GKSŻ:

Główna Komisja Sportu Żużlowego informuje o zakończeniu postępowania wyjaśniającego w sprawie pilskiego toru. W trakcie czynności wyjaśniających zapoznano się m.in. z dokumentacją dotyczącą toru i rozgrywanych na nim w 2019 roku zawodów oraz wysłuchano świadków - sędziów: Jerzego Najwera i Remigiusza Substyka, komisarza toru Grzegorza Janiczaka, przedstawicieli pilskiego klubu w osobach: kierownika zawodów Marcina Kozdrasia, toromistrza Szymona Kozerę oraz prezesa klubu Tomasza Bartnika.

Komisja ustaliła następujący stan faktyczny:

1. KŻ Polonia Piła nie zrealizował uwag dotyczących toru i infrastruktury towarzyszącej wskazanych przez weryfikatora w sprawozdaniach z weryfikacji z dnia 5 listopada 2018 roku oraz 1 kwietnia 2019 roku.

Przeczytaj także: Wiceprezes Polonii Piła przeprasza. Poniosły go emocje

2. Po Finale Złotego Kasku, który miał być rozegrany 20 kwietnia 2019 roku, klub otrzymał polecenie natychmiastowej realizacji zaleceń co do stanu toru (uzupełnienie nawierzchni) do dnia 26 kwietnia 2019 roku.

3. Klub uzupełnił nawierzchnię w sposób niezgodny z procedurą i nie konsultował swoich działań z Komisją. Oparł się na osobach, które nie posiadały doświadczenia w zakresie uzupełniania nawierzchni. Ze względów oszczędnościowych Klub zdecydował się dosypać jedynie 100 ton nawierzchni, podczas gdy potrzeby są znacznie większe.
Nie zastosowano szczegółowych zasad uzupełniania nawierzchni toru, które są opisane w Regulaminie Torów Załącznik E.
W ocenie Komisji błędy przy dosypywaniu nawierzchni były wyłączną przyczyną nieregulaminowego stanu toru podczas zawodów o DM II ligi w dniu 28 kwietnia 2019 roku.

4. W zakresie zarzutów KŻ Polonia Piła wobec komisarza toru i podejmowanych przez niego decyzji Komisja ustaliła, że jego błędem była rozmowa na temat toru z działaczami pilskimi. Komisja zaleca komisarzom, by tego typu działań nie podejmować - komisarz rozpoczyna swoje obowiązki dopiero w regulaminowym czasie przed zawodami.

5. Komisja zawiesiła licencję pilskiego toru, a jej wznowienie może się odbyć po doprowadzeniu go do stanu regulaminowego, udokumentowanego treningiem lub sparingiem na torze.

Przeczytaj także: Mecz we Wrocławiu odwołany. Prezes truly.work Stali czuje się oszukany przez Betard Spartę

6. Podsumowując :
a. Komisja utrzymała w mocy decyzję sędziego zawodów dotyczącą walkowera,
b. Komisja wymierzy pilskiemu klubowi z tytułu walkowera pozafinansowe sankcje dyscyplinarne,
c. Na wniosek GKSŻ PZM nie będzie domagał się od pilskiego klubu regulaminowej kary finansowej z tytułu meczu przegranego walkowerem,
d. Na wniosek Komisji Poznańskie Stowarzyszenie Żużla złożyło deklarację o odstąpieniu od przysługującej mu regulaminowej kary finansowej od pilskiego klubu,
e. Komisja wszczęła postępowanie dyscyplinarne wobec komisarza toru,
f. Komisja wszczęła postępowanie dyscyplinarne wobec kierownika zawodów.

Główna Komisja Sportu Żużlowego

ZOBACZ WIDEO Marcin Majewski: Nie zazdroszczę Jackowi Frątczakowi. To idzie w złym kierunkuKup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy utrzymanie walkowera to prawidłowa decyzja?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (35):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • stary_trener 0
  W jednym sezonie pozamiataja. Rzeszow juz skasowany a nad przepascia Krakow i Pila. Kasuja polskich zawodnikow a wszelkie udogdnienia dla zagranicznych, kasuja kluby i niszcza Polski zuzel. Kiedy pobudka?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • RECON_1 0
  Tylko czekam kiedy piła powie że wycofuje się z ligi... A potem płacz marynarkę że zuzel się zwija i klubów mało. Skoro było tam tak źle to od jesieni centrala mogła prYpilniwac klubu nie dając licencji na tor np na wiosnę zamiast dawać warunkowa, dali ciała i A teraz się do tego. Nie przyznają.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • mar58 0
  Nawet nie chodzi o to by Pile iść na rękę ale o przyznanie się do własnych błędów i niezgodnych z przepisami działaniami komisarza toru. Jednym słowem GKSŻ to beton nie do ruszenia.
  Cezariusz GKSŻ to skostniała postkomunistyczna struktura, która w życiu nie przyzna się do błędu. Oni wolą by klub z Piły upadł niż gdyby mieli pójść im na rękę. Normalna żużlowa Polska solidarna z Polonią Piła!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (32)
Pokaż więcej komentarzy (35)
Pokaż więcej komentarzy (35)
Pokaż więcej komentarzy (35)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×