Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Żużel. Wybrzeże - ROW. Szczepaniak bliski ideału, gdańscy obcokrajowcy zawiedli (noty)

Zdunek Wybrzeże nie miało żadnych argumentów i przegrało w niedzielę z PGG ROW-em 40:50. W zespole gości wobec kontuzji Siergieja Łogaczowa, na wysokości zadania stanęła reszta drużyny.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Mateusz Szczepaniak WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Mateusz Szczepaniak

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa
Oceny dla zawodników Zdunek Wybrzeża Gdańsk

Mikkel Bech 2. Zaczął bardzo dobrze, później jednak było dużo gorzej. Duńczyk nie mógł znaleźć prędkości i w pozostałych czterech wyścigach tylko raz przywiózł za sobą rywala - Linusa Sundstroema. Wcześniej przegrał z Robertem Chmielem. Kapitan drużyny nie będzie dobrze wspominał tego spotkania.

Kim Nilsson 2. Występ Szweda tym razem był bardzo słaby, jednak ma bardzo dobre usprawiedliwienie. Po tym jak po defekcie spowodował karambol, po którym Siergiej Łogaczow pojechał do szpitala, jechał z mocno obolałą nogą i tylko na swoje życzenie został dopuszczony do dalszej jazdy.

Krystian Pieszczek 4-. Zaczął bardzo słabo i był mocno niepewny na torze. Z tego względu tracił punktowane pozycje. Dopiero w drugiej części zawodów, gdy drużyna nie miała już większych szans, nastąpiło przebudzenie gdańszczanina. Wygrał dwa biegi i na koniec pokonał Mateusza Szczepaniaka, któremu zabrał komplet punktów.

ZOBACZ WIDEO: Doping technologiczny. Czy jest możliwe, aby żużlowcy dolewali coś do silników?Kacper Gomólski 4.
Najlepszy w gdańskim zespole. Gomólski zdobył 10 punktów i bonus, przez całe spotkanie nie brał udziału w żadnym biegu, w którym minęli go dwaj rywale. Do niego kibice mogą mieć najmniej pretensji, jednak nie był to mimo wszystko występ wybitny.

Ljung jechał jak Rickardsson. Zobacz więcej!

Jacob Thorssell 1. Słabe spotkanie w wykonaniu Jacoba Thorssella. Szwed pokonał tego dnia jedynie juniorów PGG ROW-u, resztę punktów zdobył na młodzieżowcach Zdunek Wybrzeża. Oczekuje się od niego dużo więcej.

Karol Żupiński 1. Tym razem Żupiński nie zaprezentował się korzystnie. Jedyny punkt zdobył po tym, jak Mateusz Tudzież upadł na ostatnim łuku.

Denis Zieliński 2. Nieco lepszy od Żupińskiego. W swoim drugim starcie pokonał Tudzieża. Mimo wszystko jednak można było od niego wymagać nieco więcej.

Oceny dla zawodników PGG ROW-u Rybnik

Troy Batchelor 4+. Australijczyk pokazał się w Gdańsku z dobrej strony, choć do ideału trochę zabrakło. Wygrał dwa biegi, w trzech pozostałych zdobywał po 2 punkty. Z pewnością mocno przyczynił się do wygranej ze swoim poprzednim pracodawcą.

Siergiej Łogaczow - bez oceny. Rosjanin nie miał tego dnia szczęścia. Podczas walki o drugie miejsce z Kimem Nilssonem upadł na tor i został odwieziony do szpitala. Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia.

Mateusz Szczepaniak 5+. Najlepszy zawodnik spotkania. Młodszy z braci Szczepaniaków był w niedzielę bliski ideału. Komplet punktów zabrał mu dopiero Krystian Pieszczek. Wcześniej jechał bardzo pewnie na gdańskim torze, dając srogą lekcję zagubionym gospodarzom.

Artur Mroczka coraz bliżej powrotu na tor. Zobacz więcej!

Linus Sundstroem 4-. Początek spotkania bardzo dobry w wykonaniu Szweda. W trzech biegach zdobył siedem punktów i wygrał dwa wyścigi w efektownym stylu. Później było już gorzej. Jako jedyny senior PGG ROW-u przywiózł zero.

Kacper Woryna 5. Jeden z bohaterów rybnickiej drużyny. W czterech pierwszych biegach zdobył 11 punktów i szczególnie zaimponował w 13. biegu. Po upadku momentalnie wyjechała po niego karetka na sygnale, ale on wstał i wygrał powtórkę! Nie pojawił się już na starcie ostatniego wyścigu, jednak nie ma co się dziwić.

Robert Chmiel 4. Przykrył czapką gdańskich juniorów. Pojechał klasę lepiej od nich, potrafił też wygrać z Mikkelem Bechem. Bardzo solidny występ.

Mateusz Tudzież 1. Najsłabszy w rybnickim zespole. Do dużo lepszej oceny zabrakło mu niespełna 50 metrów, gdyż na ostatnim łuku upadł na tor podczas, gdy prowadził podwójnie. Później nie zdobywał punktów.

SKALA OCEN
6 - Fenomenalnie
5 - Bardzo dobrze
4 - Dobrze
3 - Przeciętnie
2 - Słabo
1 - Kompromitacja

Czy zgadzasz się z ocenami dla gdańskich obcokrajowców?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×