Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Lokomotywa ruszyła. W Daugavpils odbył się pierwszy trening

W czwartek 7 maja, o godz. 14 czasu miejscowego, na torze Lokomotivu w Daugavpils rozpoczął się pierwszy trening żużlowy w sezonie 2020.

Eriks Upenieks
Eriks Upenieks
Kjastas Puodżuks WP SportoweFakty / Romuald Rubenis / Na zdjęciu: Kjastas Puodżuks
Pierwotnie trening miał się odbyć w ostatnich dniach kwietnia, bo już wtedy trochę poluzowano restrykcje związane z epidemią koronawirusa na Łotwie, ale nie udało się, bo zabrakło załatwienia najróżniejszych "papierów" oraz zdobycia niezbędnych podpisów. Teraz wszystko się udało i w znacznej części miasta było słychać trochę już zapomniany warkot żużlowych silników.

Ograniczenia podczas przeprowadzenia pierwszego treningu były dość poważne. Stadion był szczelnie zamknięty, nikt z kibiców nie miał najmniejszych szans, żeby zobaczyć coś na własne oczy, chociaż chętnych nie brakowało. Jednocześnie na terenie stadionu nie mogło znajdować się więcej niż 13 osób. Zadecydowano więc przeprowadzić trening w dwóch grupach.

Po treningu pierwszej grupy, żużlowcy oraz mechanicy wsiedli do busów, otworzono bramy, a na stadionie pojawiła się druga grupa. Jej trening rozpoczął się o godz. 15:30. Kierownictwo zespołu zostało powiadomione, że nie obędzie się bez kontroli ze strony straży miejskiej, ale wygląda na to, że do tego nie doszło.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Billy Hamill

W treningach brał udział cały miejscowy skład Lokomotivu, czyli Kjastas Puodżuks, Jewgienij Kostygow, Oleg Michaiłow, Artiom Trofimow, Ernest Matjuszonok, Daniił Kołodinski, Elvis Avgucevics, Artiom Juchno, Maris Strelcovs i Aleksiej Pilac. Wg trenera Nikołaja Kokina wszyscy prezentowali się dość solidnie, nikt nie zapomniał jak składać się w łuk i jeździć w lewo. U zawodników widoczny był spory głód jazdy.

Warto wspomnieć, że tor dzielnie wytrzymał pierwszy trening i do końca jazd nie było dużych problemów z nawierzchnią. Można powiedzieć, że sezon żużlowy w Daugavpils wystartował oraz wszystko odbyło się bez wykroczeń. Na kolejny tydzień zaplanowano kolejne treningi, w tym z udziałem żużlowców z Rygi. Z Rygi dochodzą także pogłoski o kolejnych złagodzeniu przepisów związanych z epidemią.

Zobacz także:
Termiński chce kibiców na Motoarenie. Pyta, czemu można otworzyć galerie i kościoły, a stadiony nie
- Quiz. Ligowi rzemieślnicy z lat 90. Czy pamiętasz, gdzie jeździli?

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×