Żużel. Norwegowie wracają do ścigania. 20 czerwca inauguracja rozgrywek ligowych

Norwegia była jednym z pierwszych państw, które umożliwiło zawodnikom treningi na torze. Pierwsze zajęcia odbyły się już 12 kwietnia. Niebawem zainaugurowane zostaną natomiast rozgrywki ligowe w tym kraju.

Mateusz Kozanecki
Tomasz Fryza (z lewej) i Rafał Fryza na torze w Skien Materiały prasowe / Terje Pettersen / Tomasz Fryza (z lewej) i Rafał Fryza na torze w Skien
Norwegowie po raz pierwszy w tym sezonie wyjechali na tor już w Wielkanoc (12 kwietnia). Tamtejsza federacja (NFM) otrzymała wytyczne od ministerstwa zdrowia, dzięki czemu treningi mogły odbywać się z zachowaniem środków ostrożności (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ).

Tamtejsi zawodnicy powoli mogą przygotowywać się już do ligowej inauguracji. Początkowo I runda rozgrywek zaplanowana została na 30 maja. Według najnowszych informacji, turniej przeprowadzony zostanie 20 czerwca.

Tego dnia rywalizacja toczyć się będzie na torze w Mjosa. Zaledwie dzień później zawodnicy przeniosą się do Oslo. Na tym jednak nie koniec czerwcowego ścigania.

W sobotę, 27 czerwca, w Kristiansand odbędą się mistrzostwa Norwegii par. Wśród startujących znajdą się również Polacy. - Będę startował w jednym duecie wraz z moim synem Rafałem - powiedział Tomasz Fryza w rozmowie z WP SportoweFakty.

Przed rokiem po drużynowe mistrzostwo kraju sięgnęła drużyna Elgane MK, która wygrała trzy z czterech turniejów i raz zajęła drugie miejsce. Zespół ten reprezentowali Glenn Moi, Espen Sola i Lasse Fredriksen. Ostatni z nich ukończył zmagania ze średnią 2,842 pkt/bieg. Polacy - Tomasz Fryza i Rafael Evensen - zaliczyli po jednym starcie.