Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Żużel. Oceniamy siłę drużyn. W Rawiczu duży wybór na pozycji U24 i solidni juniorzy

- Choć personalnie skład Kolejarza nie zmienił się dość znacząco, to rawiczanie będą zespołem silniejszym niż rok temu - ocenił Marcin Kozdraś. Wartością dodaną dla klubu jest pozyskanie Damiana Dróżdża.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Kacper Pludra (w kasku czerwonym) WP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: Kacper Pludra (w kasku czerwonym)
Oceny Metalika Recycling Kolejarza Rawicz przygotował Marcin Kozdraś, były zawodnik i działacz żużlowy.

***

Zagraniczni seniorzy

Każdy z zawodników zagranicznych zakontraktowanych przez Kolejarza może startować także na pozycji U24. Spokojnie miejsce w składzie powinien utrzymać Keynan Rew, który będzie miał dopiero 18 lat i dwa sezony doświadczenia na polskich torach. Anders Rowe w 2020 roku na dobrą sprawę uczył się ścigania w Polsce, a pokazał w paru wyścigach, że potrafi się ścigać i w jego przypadku może być tylko lepiej.

Paweł Nagibin przez pandemię nie mógł uczestniczyć w rozgrywkach, ale w Rosji udowodnił, że ma ambicje. Matthew Gilmore również stracił na restrykcjach, a w zeszłorocznym DMPJ pokazywał, że ma spore umiejętności. Dla najmłodszego z nich - Kiriłła Lejmana każdy start będzie cenną nauką.

ZOBACZ WIDEO Żużel. PGE Ekstraliga 2020: jak przygotować sprzęgło

Nota: 4-

Polscy seniorzy

Spore wzmocnienie w porównaniu do ostatniego sezonu. Miejsce bezbarwnego Marcela Kajzera zajmie jeden z lepszych zawodników 2. Ligi Damian Dróżdż. Powinien być liderem Metalika Recycling Kolejarza w nadchodzących rozgrywkach. Damian Baliński dość mocno obniżył loty, ale jest na tyle doświadczonym zawodnikiem, że na pewno wyciągnął właściwe wnioski i 2021 rok będzie dla niego lepszy. Szymon Szlauderbach jako senior będzie miał mniej jazdy, jednakże dobra postawa w Rawiczu może mu otworzyć szansę na jazdę w Lesznie na pozycji U24.

Nota: 4

Pozycja U24

Jak wspomniałem wcześniej, zagraniczni seniorzy Kolejarza, a także Szymon Szlauderbach, mogą startować na pozycji U24. Trener Roman Jankowski będzie miał w kim wybierać.

Nota: 5

Juniorzy

Kacper Pludra pokazał, że ma duży talent do żużla, a w przyszłym sezonie będzie podstawowym juniorem Fogo Unii Leszno, co także pozytywnie powinno wpłynąć na jego jazdę w 2. Lidze. Krzysztof Sadurski również poczynił postępy. Przy Damianie Ratajczaku pojawia się znak zapytania. W imprezach młodzieżowych pokazał, że wie, na czym polega żużel i wygrywał ze starszymi od siebie zawodnikami.

Mecze ligowe, gdzie startuje się także z seniorami, pokażą jednocześnie, czy będzie gotowy na debiut w PGE Ekstralidze. Hubert Ścibak powinien mieć również więcej okazji do jazdy, chociażby w sytuacjach, gdy terminy Fogo Unii i Metalika Recycling Kolejarza będą się pokrywać i z automatu wskoczy do składu "Niedźwiadków".

Nota: 4

Choć personalnie skład Kolejarza nie zmienił się dość znacząco, to rawiczanie będą zespołem silniejszym niż rok temu. Dobrym ruchem było pozyskanie Damiana Dróżdża. Fajnie, że potrafią wyszukać młodych zawodników z innych krajów i nie boją się na nich stawiać. Świetną pracę wykonuje trener Roman Jankowski, który zajmuje się juniorami i potrafi ich przygotować tak, że później bez problemu wchodzą do składu Unii i od samego początku potrafią walczyć o punkty. Kolejarz może wejść do czołowej czwórki w przyszłym roku.

Czytaj także:
- Talent z Wybrzeża Gdańsk będzie się uczył od Jasona Crumpa
Motor Lublin od kilku lat kupuje juniorów. A co ze szkoleniem?

Kup bilet na 2023 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland – Warsaw. Kliknij tutaj i przejdź na stronę sprzedażową! -->>

Czy Damian Dróżdż będzie liderem Kolejarza w sezonie 2021?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×