Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Znamy pierwsze plany Eurosport Events na cykl Grand Prix w sezonie 2022. Nie będzie rundy na Bliskim Wschodzie

Eurosport Events w przyszłym roku przejmie cykl Grand Prix i postawi na rewolucję jakościową, ale niekoniecznie geograficzną. To oznacza, że nowy promotor na początku swojej drogi raczej nie będzie organizować rund w egzotycznych miejscach.
Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
SGP w Toruniu Woffinden, Miedziński, Lindgren WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / SGP w Toruniu. Woffinden, Miedziński, Lindgren.

Środowisko żużlowe od dawna wyraża nadzieję, że Eurosport Events postawi na nowe kierunki i dzięki temu dojdzie do wydłużenia sezonu. O tym, że to dobre rozwiązanie dla dyscypliny, mówią już czołowi zawodnicy. Jednym z nich jest dwukrotny mistrz świata Bartosz Zmarzlik.

Z naszych informacji wynika, że długofalowe plany promotora uwzględniają wprawdzie ekspansję nowych terytoriów, ale nikt nie zakłada wielkich zmian od samego początku przygody nowego promotora z cyklem SGP/IMŚ.

Powód? Przechwycenie praw do mistrzostw świata to olbrzymi proces, który jeszcze nigdy nie wystąpił w świecie żużlowym. Do ustalenia pozostaje mnóstwo kwestii. Intensywne prace w tym zakresie trwają od wielu miesięcy. A to oznacza, że nie ma raczej możliwości, by zaraz po, lub nawet jeszcze w trakcie pandemii, Discovery zaryzykowało finansowy i organizacyjny falstart, biorąc się zbyt szybko za zupełnie nieznane i nieodkryte dla żużla lądy.

Co za tym idzie, w pierwszym roku nowego SGP na pewno nie ma planów, które zakładałyby zawody w Azji, czy na Bliskim Wschodzie. Pierwszym głównym założeniem nowego promotora ma być ułożenie relacji i zależności w świecie żużlowym na nowo. Ważną rolę mają odgrywać także stosunki z polskimi władzami żużla. Rozmowy na linii Warszawa - Paryż trwają od wielu miesięcy, bo w przeciwieństwie do BSI, szef Eurosport Events Francois Ribeiro nie ma problemu z uznaniem siły i pozycji Polski w światowym żużlu.

Zobacz także:
Prezes Stali Gorzów zapowiada pozwy
Pawlicki o Pedersenie i Kasprzaku

ZOBACZ WIDEO Żużel. Co robić podczas zawieszenia? Patryk Dudek: Rok mija szybko. Ja nadrobiłem szkołę i zdałem maturęPolub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (4)
 • mentikk Zgłoś komentarz
  No byle baboli żadnych nie wprowadzali, a postawili na rozwój. Możliwości są różne na zmiany, zobaczymy co zaproponują.
  • znaFca01 Zgłoś komentarz
   Powrót do systemu ko z eliminatorami to jedyna słuszna droga. Nie dość że będzie więcej zawodników i łatwiej będzie się przebić nowym to będzie też dużo więcej emocji. Jedynie
   Czytaj całość
   wprowadzić zmianę że zwycięzca biegu wybiera potem pole startowe a nie z miejsca ma czerwone lub niebieskie. W obecnej formie gp jest wyprute z emocji i nudne jak flaki z olejem
   • Hampelek Zgłoś komentarz
    Pierwszą zmianę jaką powinni wprowadzić to zmiana liczenia punktów do klasyfikacji. Najsłabsza runda każdego zawodnika nie powinna być uwzględniana. Jedna kontuzja może przekreślić
    Czytaj całość
    wszystko. To nie są jednodniowe finały, żeby tak ryzykować
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×