Żużel. Czwartek za granicą. Pojedynek Polaków w Szwecji, starcie sąsiadów w tabeli w Anglii

W czwartek odbędą się dwa mecze najwyższych klas rozgrywkowych w Szwecji i w Anglii. Polskich kibiców bardziej interesuje mecz po drugiej stronie Morza Bałtyckiego, gdzie Patryk Dudek stanie naprzeciwko Adriana Gały.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Patryk Dudek przed Matejem Zagarem WP SportoweFakty / Julia Podlewska / Na zdjęciu: Patryk Dudek przed Matejem Zagarem
W Bauhaus-Ligan trwa 2. kolejka. We wtorek odbyły się dwa mecze, w czwartek będzie miał miejsce kolejny. W Hallstavik Rospiggarna, która na inaugurację przegrała w Vasterviku zmierzy się z Indianerną. Drużyna z Kumli również okazała się słabsza - od Lejonen Gislaved i przegrała na własnym torze.

W tym spotkaniu pojedzie wielu zawodników znanych z polskiej ligi. To przede wszystkim Patryk Dudek (Rospiggarna) i Adrian Gała (Indianerna). Obok nich wystąpi m.in. czterech zawodników regularnie występujących w eWinner 1. Lidze oraz Max Fricke, który tym razem pojedzie przeciwko Dudkowi.

Na Foxhall Stadium, zmagająca się z kontuzjami drużyna Ipswich Witches podejmie Peterborough Panthers. Zespół z Ipswich wzmacniają Craig Cook i Paul Starke, a za Jasona Crumpa będzie stosowane zastępstwo zawodnika. Ma on wrócić za trzy tygodnie.

ZOBACZ WIDEO Piotr Pawlicki mówi o chaosie i braku pewności siebie

W składzie Peterborough Panthers są niemal sami doświadczeni zawodnicy. - Oni zostali niesłusznie skreśleni przez to, że są drużyną doświadczonych żużlowców. Wszystko zależy od formy dnia, bo oni wszyscy są bardzo dobrymi zawodnikami - zauważył Chris Louis, promotor Ipswich Witches w rozmowie z oficjalną stroną klubu.

Składy

Bauhaus-Ligan 

Rospiggarna Hallstavik - Kumla Indianerna , godz. 19:00, RELACJA LIVE ->

Rospiggarna Hallstavik: Kim Nilsson, Patryk Dudek, Kai Huckenbeck, Oleg Michaiłow, Timo Lahti, Daniel Henderson, Oscar Holstensson

Kumla Indianerna: Niels Kristian Iversen, Joel Andersson, Adrian Gała, Ludvig Lindgren, Max Fricke, Jonatan Grahn, Gustv Grahn

Premiership 

Ipswich Witches - Peterborough Panthers, godz. 20:30, RELACJA LIVE ->

Ipswich Witches: Jason Crump - z/z, Paul Starke, Daniel King, Jake Allen, Craig Cook, Anders Rowe, Drew Kemp

Peterborough Panthers: Bjarne Pedersen, Hans Andersen, Michael Palm Toft, Scott Nicholls, Chris Harris, Jordan Palin, Ulrich Ostergaard

Czytaj także: 
Kolejny transfer w polskim klubie 
Holta o wypadku Zengoty

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Kto wygra mecz w Szwecji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×