Żużel. Kosmetyczne zmiany w mistrzowskim składzie. "Armia dziadków" znowu razem

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Działacze Sheffield Tigers nie byli jedynymi, którzy w środowy wieczór przedstawili cały skład na rozgrywki w sezonie 2022. Na podobny krok zdecydowali się w Peterborough Panthers, czyli klubie, który w październiku wywalczył mistrzowski tytuł.

Pantery w finałowej batalii rozprawiły się w dwumeczu z zespołem Belle Vue Aces. Na uwagę zasługiwał fakt, że większość z zawodników, która wywalczyła mistrzowski tytuł w Premiership ma za sobą już wiele lat startów i śmiało można nazwać ich "wiekowymi". Zespół Peterborough Panthers został dzięki temu określony w ostatnim czasie "Dad's Army", czyli w luźnym tłumaczeniu "Armia dziadków".

W mediach społecznościowych przedstawiono skład, który będzie rywalizował w sezonie 2022, a krótki film rozpoczęto właśnie w podobny sposób. Gdy fani Panter ujrzeli napis "Dad's Army: Sequel" wiedzieli, że w zestawieniu na kolejne rozgrywki z pewnością znajdzie się sporo nazwisk, które w sezonie 2021 przyniosły im tak wiele radości.

W przyszłym roku kapitanem mistrzowskiego zespołu ponownie zostanie Scott Nicholls. Doświadczonemu Brytyjczykowi będzie partnerował jego wieloletni kolega z reprezentacji, czyli Chris Harris. Oprócz wymienionej dwójki kibice będą ponownie dopingować również kolejnego byłego uczestnika cyklu SGP, Hansa Andersena.

Wspomnianego wyżej Duńczyka wspierać będą dwaj rodacy, którzy również bronili barw Panter w sezonie 2021, a są to Michael Palm Toft i Ulrich Oestergaard. Miejsce dla "wschodzącej gwiazdy" ponownie zajmie znany również z występów na międzynarodowych imprezach, Jordan Palin. Jedyna zmiana w podstawowym składzie została wymuszona, gdyż karierę zakończył Bjarne Pedersen. W jego miejsce zakontraktowano kolejnego Duńczyka, a tym razem jest nim młody Benjamin Basso, który w Polsce związany jest ze SpecHouse PSŻ-em Poznań.

Działacze Peterborough Panthers postawili zatem na sprawdzony zespół, który nie tak dawno wywalczył mistrzowski tytuł w rozgrywkach Premiership, w sezonie 2021. Zgromadzono ponownie sześciu z siedmiu zawodników, którzy mieli ogromny wkład w osiągnięty sukces. Tym samym kibice Panter powinni być zadowoleni z takiego obrotu sprawy i kolejnej szansy dopingowania typowo duńsko-brytyjskiego zestawienia.

Skład Peterborough Panthers na sezon 2022: Scott Nicholls (Wielka Brytania) Michael Palm Toft (Dania) Chris Harris (Wielka Brytania) Hans Andersen (Dania) Ulrich Ostergaard (Dania) Jordan Palin (Wielka Brytania) Benjamin Basso (Dania)

Czytaj także: Transfer Kowalskiego był jego pierwszą misją dla Betard Sparty. "Nie rozumiem tej fali hejtu" Sam Masters daje pole manewru. Rawiczanie mają jeden mankament

ZOBACZ WIDEO Żużel. Bjerre wspomina mecz o utrzymanie. Zdradził, co powiedział Pedersenowi

Źródło artykułu: