Do końca Balińskiego kąsał atakami Okoniewski. Przerwa na kosmetykę toru.

Rory Schlein: Czuję się jakbym został uderzony przez ciężarówkę

Bieg 11
39
5 : 1
27

Świetny bieg w wykonaniu Łaguty, który na drugim okrążeniu wyprzedził Buczkowskiego, a następnie do końca atakował Lindbaecka i na mecie był od niego minimalnie szybszy. Pewne zwycięstwo Holty, który słabo wyszedł spod taśmy, ale doskonale rozegrał pierwszy łuk i przedarł się na prowadzenie.

1
1
Bieg 10
34
5 : 1
26

Pewne zwycięstwo rybniczan, którzy wygrali start i powiększali przewagę nad rywalami. Przerwa na kosmetykę toru.

Żyto: Z GKM-em będziemy walczyć o utrzymanie

Bieg 9
29
4 : 2
25

Rybniczanie ze startu wyszli na 5:1, ale na drugim wirażu błąd popełnił Holta, którego bez problemów wyprzedził Buczkowski.

Bieg 8
25
3 : 3
23

Fenomenalny start Łaguty, który do mety nie oddał prowadzenia. Na drugim łuku Chmiel minął Golloba, ale ten błyskawicznie odzyskał trzecią pozycję.

Bieg 7
22
1 : 5
20

Holta próbował przedzielić parę grudziądzan, ale jego ataki były nieskuteczne. Przerwa na kosmetykę toru.

Zobacz zdjęcia z Grand Prix Słowenii

Bieg 6
21
3 : 3
15

O losach wyścigu zadecydował start i rozegranie pierwszego łuku. Wieczorek jechał daleko za rywalami.

Bieg 5
18
3 : 3
12

Baliński słaby wyszedł spod taśmy, ale szybko uporał się z Lindbaeckiem. Na pierwszym łuku ostatniego okrążenia Baliński pojechał zbyt szeroko, co wykorzystał Szwed, który odzyskał trzecią lokatę.

Bieg 4
15
5 : 1
9

Świetny start rybniczan. Okoniewski i Rujner nie nawiązali żadnej walki z rywalami. Przerwa na kosmetykę toru.

Poobijany Peter Kildemand wygrał Grand Prix Słowenii

Bieg 3
10
3 : 3
8

Jonsson na drugim łuku wyprzedził atakiem po zewnętrznej Buczkowskiego. Z kolei na trzecim kółku Łaguta wszedł pod łokieć Balińskiego i przedarł się na trzecią pozycję.

Bieg 2
7
3 : 3
5

Pewne zwycięstwo Nowaka. Na pierwszym łuku przed upadkiem musiał ratować się Rujner, który następnie jechał daleko za rywalami.

Bieg 1
4
4 : 2
2

Najlepiej ze startu wystrzelił Fricke, lecz Australijczyk wpadł w koleinę i spadł na trzecią pozycję. Na drugim kółku Holta wyprzedził Lindbaecka. Z kolei Firkce popełnił kolejny błąd i minął go Gollob, lecz młody żużlowiec ROW-u na "kresce" wyprzedził zawodnika gości.

19:28 - zawody rozegrane zostaną według II zestawu startowego.

19:18 - na trybunach około 10 tysięcy kibiców.

19:17 - rozpoczęła się prezentacja.

19:09 - zakończyła się próba toru, trwa jego kosmetyka.

19:04 - ze strony gospodarzy na próbę toru wyjechali G. Łaguta i Holta.

19:00 - rozpoczęła się próba toru. Ze strony gości udział w niej biorą A. Łaguta i Gollob.

18:35 - zawodnicy w Rybniku grzeją już motocykle i mają za sobą obchód toru.

17:42 - niebo w Rybniku zachmurzone, temperatura wynosi 15 stopni. Składy potwierdzone.

Jak niedzielne mecze typują eksperci WP SportoweFakty?