15 13 Joel Andersson 0 3 0 1 0 4
16 8 Witalij Biełousow 0 0 1 0 0 1
17 12 Tomasz Gollob w - - - - 0
Bieg 20

Sajfutdinow był poza zasięgiem rywali Rosjanin wygrał start i powiększał przewagę nad rywalami. Smolinski i Lindgren walczyli o dwa punkty. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszedł Niemiec. Przerwa na kosmetykę toru i wybór pól startowych.

Bieg 19
Fredrik Engman Rezerwa zwykła za Tomasz Gollob
1

Pedersen do końca atakował Łagutę, ale Rosjanin skutecznie odpierał próby Duńczyka.

Bieg 18

Na pierwszym łuku niegroźny upadek zanotowali Vaculik i Jędrzejak. Obaj zawodnicy o własnych siłach wstali z toru. Powtórka w pełnej obsadzie. W niej Vaculik na wejściu w drugi łuk wyprzedził Milika. Następnie w pogoń za Czechem rzucił się Łaguta. Jędrzejak nie liczył się w stawce.

1
Bieg 17

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. W powtórce Andersen i Lindbaeck na pierwszym łuku wyprzedzili Biełousowa. Lindbaeck na drugim okrążeniu z łatwością wyprzedził Pawlickiego.

1
Bieg 16

Milik dobrze wystartował, ale już na drugim kółku minęli go Pedersen i Kołodziej. Polak uciekł rywalom, a Pedersen, Milik i Lindbaeck stoczyli zaciętą walkę. Przerwa na kosmetykę toru.
-> Andrzej Łabudzki: Lepiej, żeby Kildemand odpuścił derby i wyleczył się na Gorzów

Bieg 15

Lindgren na wyjściu z pierwszego łuku uporał się z Andersenem, a następnie minął Łagutę i atakował Jędrzejaka. Na trzecim kółku Andersen na chwilę wyprzedził Rosjanina.

Bieg 14

Sajfutdinow słabo wyszedł ze startu, ale już na drugim wirażu był na prowadzeniu i powiększał przewagę nad rywalami. Vaculik i Andersson zaciekle walczyli o dwa punkty.

Bieg 13
1

Pewne zwycięstwo Łaguty. Za jego plecami trwała zacięta walka pozostałych zawodników o drugie miejsce. Zwycięsko wyszedł z niej Smolinski.

Bieg 12

Andersen szybko uporał się z Anderssonem, a następnie Szweda minęli jeszcze Łaguta i Kołodziej. Przerwa na kosmetykę toru.
-> Stal Gorzów zawiedziona krótkim sezonem

Bieg 11

Milik na drugim kółku wyprzedził Biełousowa, a na następnym okrążeniu Rosjanin stracił drugą pozycję na rzecz Łaguty. Ten na ostatnim wirażu pojechał po szerokiej i z łatwością wyprzedził Czecha.

Bieg 10
2

Na pierwszym wirażu niegroźny upadek zanotował Vaculik, dla którego zabrakło miejsca na wejściu w łuk. Powtórka w pełnej obsadzie. W niej ze startu najlepiej wyszedł Engman, ale Lindbaeck już na przeciwległej prostej minął swojego młodszego rodaka. Lindgren najpierw odpierał ataki Vaculika, a następnie naciskał na Engmana.

Bieg 9

Świetna szarża Sajfutdinowa, który na drugim łuku po szerokiej wyprzedził Pedersena i pognał do mety po trzy punkty. Pedersen musiał uważać na jadącego tuż za nim Jędrzejaka.

Bieg 8
1

Za Golloba pojedzie Engman. Kołodziej wykorzystał atut pierwszego pola i pognał do mety po zwycięstwo. Jędrzejak uporał się z Biełousowem i Engmanem. Przerwa na kosmetykę toru.
-> Przemysław Pawlicki zagrozi faworytom w Kumli?

Bieg 7

Sajfutdinow prowadził od startu do mety. Lindbaeck przez cały wyścig skutecznie bronił się przed atakami Artioma Łaguty. Sajfutdinow wygrał z ogromną przewagą.

Bieg 6

Pewny triumf Smolinskiego, który wykorzystał atut pierwszego pola. Pedersen na wyjściu z pierwszego łuku wyprzedził Vaculika. Andersen początkowo atakował Smolinskiego, lecz później musiał bronić się przed Pedersenem. Trzykrotny mistrz świata na trzecim kółku minął rodaka. Na ostatnim łuku Vaculik wyprzedził Andersena.

Bieg 5

Niespodziewane zwycięstwo Anderssona. Szwed wygrał start, atakował go Lindgren, ale mimo kilku prób nie potrafił wyprzedzić młodszego rodaka. Milik na trzecim okrążeniu minął Pawlickiego.

Bieg 4

Lindbaeck dobrze wyszedł spod taśmy i już na pierwszym kółku miał sporą przewagę nad rywalami. Jędrzejak nękał atakami Smolinskiego, ale Niemiec nie dał się wyprzedzić. Przerwa na kosmetykę toru.
-> Nicki Pedersen i Jacek Gajewski ukarani!

Bieg 3
Fredrik Engman Wykluczenie Tomasz Gollob
1

Gollob został wykluczony za przekroczenie czasu dwóch minut. W jego miejsce pojedzie Engman. Świetny start Andersena. W pogoń za Duńczykiem rzucił się Sajfutdinow i na ostatnim okrążeniu wyprzedził rywala.

Bieg 2

Dobry start Lindgrena. Na pierwszym łuku pod łokieć Pedersena próbował się wcisnąć Łaguta, ale Duńczyk odparł ten atak. Rosjanin na dystansie zbliżał się do Duńczyka. Lindgren wygrał z kilkumetrową przewagą.

Bieg 1

Najlepiej spod taśmy wyszedł Pawlicki. Łaguta napędzał się na dystansie i atakował Vaculika, a następnie musiał uważać na Kołodzieja. Vaculik do ostatnich metrów ścigał Pawlickiego.

19:04 - w Kumli nie pojedzie Piotr Protasiewicz, który odczuwa skutki upadku z meczu z Fogo Unią. Zastąpi go Joel Andersson.

19:01 - w Kumli słoneczna pogoda, zawody rozegrane zostaną bez żadnych przeszkód. Trybuny stadionu w Kumli wypełnione są kibicami.

Jak 3. Finał SEC w Kumli typują eksperci SportoweFakty.pl?
-> Typy Mariana Maślanki
-> Typy SportoweFakty.pl
-> Typy Sławomira Kryjoma
-> Typy Władysława Komarnickiego

Wyścig barażowy

Na drugim łuku odważny atak Łaguty, który wszedł tuż przed Smolinskiego. Na kolejnym wirażu Rosjanin upadł po tym jak doszło do kontaktu między nim a Lindgrenem. Szwed został wykluczony z powtórki.

W powtórce Pedersen wygrał start. Z kolei Łaguta założył się na Smolinskiego i przedarł się na drugą pozycję. Na trzecim okrążeniu Niemiec wyprzedził Rosjanina, ale ten na pierwszym łuku czwartego kółka odzyskał drugą lokatę.

Finał

Kolejny świetny start Sajfutdinowa, który do mety nie oddał prowadzenia. Na wyjściu z pierwszego łuku podniosło motocykl Pedersenowi, z czego skorzystał Łaguta i przedarł się na drugie miejsce. Lindbaeck do końca atakował starszego z braci Łagutów. Na ostatnim łuku Szwed wyjechał dwoma kołami poza tor i został wykluczony.