Koniec! Derby dla Cracovii, która pokonała Wislę 2:1!

Żółtą kartkę otrzymał Sebastian Steblecki.

90+3'

Rwana gra, sporo nerwowości, a czasu do końca niewiele.

90+2'

Po zdobyciu kontaktowego gola Wisła jeszcze nie przedostała się w pole karne Cracovii.

90'

Jeszcze 4 minuty emocji.

88'

Gol! Strzelił Patryk Małecki. Asystował mu Tomasz Cywka. Wisła wraca do gry! Wrzutka Cywki z prawej strony, Małecki przyłożył nogę i piłka tuż przy słupku wpadła do bramki Pasów!

2
88'

Żółtą kartkę otrzymał Patryk Małecki. Dawne przyzwycajenia wzięły górę.

1
87'

Po wrzutce Małeckiego piłkę zgrał Arkadiusz Głowacki, ale żaden z jego partnerów nie znalazł się w okolicy pola bramkowego.

1
83'

Z dystansu uderzył Petar Brlek. Istnieje szansa, że piłka wciąż gdzieś szybuje...

80'

Zamieszanie w polu karnym Cracovii, ale zawodnicy Wisły po raz kolejny nie zdołali oddać strzału na bramkę Sandomierskiego.

78'

Patryk Małecki wrzucił piłkę z rogu, ale żaden z jego partnerów nie zdołał do niej dojść i od bramki rozpocznie Sandomierski.

74'

Wisła jeszcze próbuje zagrozić gospodarzom, ale brakuje jej argumentów. Cracovia kontroluje przebieg meczu.

1
72'

Cracovia. Schodzi: Jakub Wójcicki. Wchodzi: Diego Ferraresso. Zawodnik Cracovii doznał kontuzji.

1
68'

Sprzed pola karnego wysoko ponad bramką uderzył lewą nogą Krzysztof Mączyński.

1
66'

Momentalnie groźnie zrobiło się pod drugą bramką, ale Mateusz Zachara był na spalonym i sędzia przerwał grę.

65'

Piłka w bramce Wisły, ale sędzia trafienia nie uznał dopatrując się faulu w ataku Szczepaniaka.

63'

Sporo biegania, dużo walki, ale wszystko odbywa się głównie w środku pola.

1
60'
2
59'

Żółtą kartkę otrzymał Maciej Sadlok za ostre wejście w Szczepaniaka.

1
58'

Wisła w końcu przedostała się pod pole karne Pasów, ale niewiele z tego wynika. Białej Gwieździe brakuje dokładnego decydującego podania.

2
56'

Sandomierski zderzył się w polu karnym z Covilo i nie złapał piłki. Dla Cracovii wszystko zakończyło się jednak szczęśliwie.

1
54'

Gra toczy się w środku pola. Cracovia skupiona na defensywie na niezbyt wiele pozwala Wiśle.

1
51'

Krzysztof Mączyński ostro potraktował Wdowiaka. Doszło do przepychanek na boisku. Sędzia nie ukarał kartką gracza Wisły.

1
47'

Cetnarski wrzucił piłkę w pole karne, ale Wójcicki nie trafił w nią głową.

1
46'

Gramy po przerwie!

2
20:27

To się nam podoba: Budzik przydzwonił. Autor: Marcin Rosłoń.

1
1
20:27

Przerwa. Cracovia szybko objęła prowadzenie, potem miała trochę problemów, ale wyszła z nich cało i w końcówce 1. połowy podwyższyła wynik.

45+1'
1
1
45'

Żółtą kartkę otrzymał Denis Popović. Pogramy jeszcze przez 4 minuty.

1
43'

Gol! Strzelił Mateusz Szczepaniak. Asystował mu Jakub Wójcicki. Cracovia czekała na swoją szansę i z zimną krwią podwyższyła prowadzenie. Prawą stroną uciekł obronie Wisły Jendrisek, dograł do Wójcickiego, a ten wyłożył piłkę Szczepaniakowi. Nadbiegający napastnik biegł razem z Głowackim, ale zdołał uprzedzić doświadczonego stopera i wbił futbolówkę do siatki!

2
1
42'

Paweł Brożek uciekał obrońcy, ale sędzia przerwał gwizdkiem akcję. Spalony.

1
37'

Wiślacy starają się znaleźć dziurę w obronie Pasów, ale póki co defensywa gospodarzy nie myli się.

2
34'

Żółtą kartkę otrzymał Piotr Polczak.

1
32'

Zawodnicy Pasów domagali się podyktowania rzutu karnego, ale sędzia odgwizdał zagranie ręką Budzińskiego.

1
30'
1
29'

Z woleja z pola karnego obok słupka uderzył Rafał Boguski.

1
29'

Boisko będzie musiał opuścić Tomas Vestenicky, który leży poza boiskiem.

1
28'

Tempo gry trochę spadło. Gra przeniosła się do środka pola.

1
26'

Problemy z mięśniem miał Zdenek Ondrasek, ale już doszedł do pełni sił.

1
23'

Cracovii udało się oddalić grę od własnego pola karnego.

1
20'

Wisła coraz groźniejsza. Goście uzyskali dość wyraźną przewagę, Cracovia ma problemy z wyjściem z połowy.

2
17'

Odgryzla się Cracovia. Niecelny strzał oddał Erik Jendrisek.

16'

Z dystansu huknął Krzysztof Mączyński, Sandomierski zdołał obronić! Wisła coraz groźniejsza.

1
14'

Mocny strzał Ondraska fanstatycznie odbił Grzegorz Sandomierski. Zawodnik Wisły nie zdołał oddać kolejnego uderzenia i piłka wyszła na aut bramkowy.

1
13'

Patryk Małecki lewą stroną starał sie uciec rywalowi, wydawało się, że wywalczył rzut rożny, ale sędzia nakazał wznowienie gry od bramki.

1
20:27

Słuszna uwaga.

2
10'

Po rzucie wolnym dla Wisły piłka została wybita przed pole karne, na bramkę uderzył Maciej Sadlok, ale próba była niecelna.

1
6'

Starała się zaatakować Wisła, goście szybciej rozgrywali piłkę, ale Cracovia cało wyszła z opresji.

1
4'

Zdobyty gol dodał pewności Cracovii, której zawodnicy wysokim pressingiem starają się atakować Wiślaków.

1
2'

Gol! Strzelił Marcin Budziński. Wymarzony początek Pasów! Obrońca Wisły wybił piłkę spod nóg biegnącego Wójcickiego, do futbolówki dopadł Budziński i kapitalnym uderzeniem z ok. 20 metrów nie dał szans bramkarzowi!

3
3
20:27

Gramy!

20:27

Niestety minuta ciszy została zakłócona przez fanów gości...

1
2
20:27

Minuta cisza poświęcona zmarłemu kilka dni temu kardynałowi Franciszkowi Macharskiemu.

2
19:46

1
19:46

Już za chwilę początek spotkania. Kibice wymienili się tradycyjnymi uprzejmościami.

1
19:46

Spotkanie poprowadzi Daniel Stefański (Bydgoszcz).

1
19:46

"Bartek Kapustka!" - skandują kibice Cracovii na cześć byłego zawodnika "Pasów", który nie zdążył pożegnać się z fanami przed transferem do Leicesteru City. Reprezentant Polski zrobił to więc za pomocą filmu, który właśnie wyświetliły stadionowe telebimy.

1
19:46

Wojewoda Małopolski podziękował właśnie wszystkim krakowskim kibicom za godne przyjęcie pielgrzymów, którzy przyjechali do tego miasta na Światowe Dni Młodzieży.

1
19:46

Część kibiców Wisły jest już w swoim sektorze. Fani "Białej Gwiazdy" ubrani są dziś na czarno.

1
19:46

Na stadionie rozległy się brawa. Piłkarze Cracovii rozpoczęli rozgrzewkę.

2
19:33

Godzinę przed meczem pod stadionem Cracovii słychać było wybuchy. Na mecz ruszają fani Wisły Kraków w obstawie policji. Najprawdopodobniej trwa obrzucanie się fajerwerkami.