Boks. Gala w Londynie. Wyniki ważenia. Wach i Jeżewski gotowi. Joshua pogroził Pulewowi [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Mariusz Wach
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Mariusz Wach
zdjęcie autora artykułu

W sobotni wieczór w Wembley Arenie w Londynie dojdzie do hitowo obsadzonej gali boksu. Mariusz Wach i Nikodem Jeżewski nie mieli problemów podczas ważenia.

W walce wieczoru o pasy WBA Super, IBF, WBO i IBO wagi ciężkiej zmierzą się Anthony Joshua (23-1, 21 KO) i Kubrat Pulew (28-1, 14 KO). Brytyjczyk był cięższy od Bułgara o pół kilograma.

"Face to face" obu zawodników przebiegło dość spokojnie, ale mistrz postanowił pogrozić palcem pretendentowi. Wojownicy musieli pozostać rozdzieleni.

W drugim głównym starciu naprzeciw siebie staną Lawrence Okolie (14-0, 11 KO) i Nikodem Jeżewski (19-0-1, 9 KO). Byli oni na równi - obaj wnieśli po 90,6 kg.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (on tour). FEN 31. Jóźwiak zadowolony z walki Borowskiego z "Trybsonem". "Zrobili show!"

Pierwotnie zamiast zawodnika z Pomorza wystąpić miał Krzysztof Głowacki, a jako stawkę wyznaczono pas WBO kategorii cruiser. "Główka" zachorował jednak na koronawirusa, w związku z czym musiał zostać zastąpiony. Wyzwanie przyjął inny utalentowany Polak, jednak w związku z tym pięściarze powalczą "tylko" o tytuł WBO International.

Drugim reprezentantem Polski w Londynie będzie Mariusz Wach (36-6, 19 KO). "Wiking" również nie będzie miał łatwo. Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej skonfrontuje się z Hughie'em Furym (24-3, 14 KO).

Interesująco zapowiada się też inny pojedynek królewskiej kategorii, w którym zmierzą się Martin Bakole (15-1, 12 KO) i Siergiej Kuzmin (15-1, 11 KO).

Sobotnia gala boksu grupy Matchroom Boxing w Polsce transmitowana będzie za pośrednictwem serwisu DAZN w systemie PPV. Szczegółową relację z wydarzenia przeprowadzi WP SportoweFakty.

Zobacz "face to face" Joshuy i Pulewa:

Wyniki ważenia:

Walka o pasy WBA Super, IBF, WBO i IBO wagi ciężkiej Anthony Joshua (109,2 kg) vs Kubrat Pulew (108,7 kg)

Walka o pas WBO International wagi junior ciężkiej Lawrence Okolie (90,6 kg) vs Nikodem Jeżewski (90,6 kg)

Hughie Fury (112,2 kg) vs Mariusz Wach (124,4 kg)

Walka o pas WBC International wagi ciężkiej Martin Bakole (114 kg) vs Siergiej Kuzmin (117,2 kg)

Zobacz także: -> MMA. KSW. Sebastian Przybysz zawalczy o tytuł w 2021 roku. "Pas będzie w Polsce" -> To byłby hit: Przemysław Saleta vs Andrzej Gołota. "Nie mówię nie" -> Boks. Ewa Piątkowska może zamienić ring na klatkę. Była mistrzyni chce przejść do MMA

Źródło artykułu: