Niebezpieczny upadek gwiazdy NBA. Luka Doncić nie dokończył meczu

Fani Dallas Mavericks wstrzymali oddech. Lider drużyny z Teksasu, Słoweniec Luka Doncić, w czwartkowym meczu z New Orleans Pelicans (111:106) runął na parkiet.

Patryk Pankowiak
Luka Doncić Getty Images / Ron Jenkins / Na zdjęciu: Luka Doncić
Do niebezpiecznej sytuacji z udziałem lidera Dallas Mavericks i czołowego koszykarza ligi NBA doszło na początku trzeciej kwarty. Luka Doncić zaatakował kosz i próbował wykonać wsad.

Piłkę z rąk wybił mu jednak Brandon Ingram. Dodatkowo strefę podkoszową chronił środkowy New Orleans PelicansJonas Valanciunas. Doncić zawisnął w powietrzu, po czym z impetem upadł na parkiet.

Okazało się, co widać ma powtórkach, że ucierpiała kostka 23-latka. Cały ciężar ciała skierowany był właśnie na nią. Doncić po tym zdarzeniu chwilę został jeszcze na boisku, ale ostatecznie nie zbył zdolny kontynuować gry i udał się do szatni.

Gwiazdor Mavericks w 23 minuty zdążył rzucić 31 punktów. Kiedy opuszczał parkiet, jego drużyna prowadziła różnicą 27 "oczek", a ostatecznie triumfowała 111:106, odnosząc 28. zwycięstwo w tym sezonie.

- Zobaczymy, jak będzie się czuł lepiej, wtedy będziemy mieli dla was bardziej aktualne i dokładniejsze informacje - powiedział po meczu mediom trener Teksańczyków, Jason Kidd.

Mavericks w tym sezonie musieli radzić sobie bez Luki w sześciu meczach i wszystkie te spotkania przegrali.

Doncić w 46 występach zdobywał dotychczas średnio 33,4 punktu, 8,9 zbiórki i 8,3 asysty, jest drugim najlepszym strzelcem ligi.