Pasjonujący finał I ligi. Wielkie emocje w stolicy

Za nami dwa mecze wielkiego finału I ligi, w którym Legia Warszawa prowadzi z GTK Gliwice 2:0. Koszykarze Piotra Bakuna już za kilka dni mogą przypieczętować awans do PLK.

Jakub Artych

Godny początek finału I ligi

Już pierwszy mecz finału I ligi rozgrzał kibiców do czerwoności. Hala na Bemowie pękała w szwach, a oba zespoły stworzyły kapitalne widowisko. W pierwszej połowie stroną dominującą był GTK Gliwice, jednak po przerwie fenomenalnie spisał się doświadczony Łukasz Pacocha, który poderwał drużynę do walki. Podopieczni trenera Piotra Bakuna, przy głośnym dopingu kibiców odrobili straty i ostatecznie wygrali pierwszy mecz 90:80.

Czy Legia Warszawa 20 maja wywalczy awans do PLK?

Polub Koszykówkę na Facebooku
Komentarze (1)
  • bond24 Zgłoś komentarz
    Chyba wszyscy, w tym sędziowie, postawili na warszawkę...Gliwice to wszak prowincja ! Tak wszak nie może być ! A jednak, goście się postawili i walczyli. Pierwszy mecz, punkty zdobyte
    Czytaj całość
    przez Legię po osobistych 22/30 ! Problematyczne faule gości, powodujące kłopoty w rotacji zawodników przyjezdnych i dające przewagę. Odsyłam do statystki. Drugi mecz. Zaczyna punktować Zmarzlak. I co, dwa szybko odgwizdane faule i facet spada na ławę z 5 fauli. Ciekawa sytuacja w obronie młodego Jędrzejewskiego. Zawodnik ten zastawia atakującego tablicę , a sędzia...gwiżdże jego przewinienie ! W walce podkoszowej Jarmakowicz "dusił rękoma obrońcę'" bez konsekwencji. A za chwilę, gdy Salamonik ledwo dotknął przeciwnika w walce o pozycję w ataku... od razu faul ! Pytanie. Dlaczego nie było transmisji z meczu na "żywo w internecie" ? Czego się bali działacze Legii? Zachowania "kibiców"? Zawody sportowe mają być widowiskiem, z poszanowaniem wszelkich zasad "fair play". Odśpiewanie hymnu na początku III kwarty, to była zwykła profanacja symbolu narodowego !!! Spiker nie zareagował, komisarz zawodów również... Nt. spiker zawodów kompletnie nie reagował na wulgarne okrzyki "kibiców". Komisarz zawodów również. Czy wbiegnięcie na boisko "kibiców młyna" po zakończeniu meczu, zostało opisane w protokole zawodów? Czy organizator zawodów, poniesie regulaminową karę ? Panie trenerze Bakun. Szczyci się Pan i upublicznia wspaniałą atmosferę na swoich meczach. Czy Pan akceptuje zachowanie swoich kibiców, którzy używają wulgarnych śpiewów ? Profanują symbol narodowy jakim jest hymn Polski ? Rozbierają się do torsu ? Atakują dziennikarzy ?