Euroliga: ależ debiut Waczyńskiego! Unicaja ograła mistrzów ze Stambułu

Adam Waczyński ma już za sobą debiut z Unicają Mala w wymarzonej Eurolidze. Jego zespół w pierwszym meczu rywalizował z obrońcami tytułu, ekipą Fenerbahce Stambuł i ograł utytułowanego rywala 68:67. Nasz reprezentant miał swój niemały wkład w sukces.

Krzysztof Kaczmarczyk
Fenerbahce Stambuł, aktualny mistrz Euroligi PAP/EPA / Carlos Diaz / Fenerbahce Stambuł, aktualny mistrz Euroligi
Waczyński pomógł ograć mistrzów Euroligi! Na ten dzień Adam Waczyński wypatrywał od dawna. Powrót do Euroligi okrasił wygraną nad Fenerbahce Stambuł, czyli obrońcą tytułu. Kapitalne emocje i rozstrzygnięcie w ostatniej sekundzie - to się oglądało.

Nasz rzucający spędził na parkiecie 19 minut. Zaliczył 8 punktów (trzeci strzelec zespołu z Malagi), 3 zbiórki, 2 przechwyty i asystę, a jego Unicaja wygrała różnicą zaledwie oczka.

Emocje tej rywalizacji towarzyszyły od pierwszej sekundy. Po remisowej pierwszej kwarcie Fenerbahce drugą zaczęło od serii 9:0. Gospodarze nie potrafili przez prawie pięć minut zdobyć chociażby punktu. Od tego momentu rozpoczęła się pogoń gospodarzy.

Po zmianie stron udało się doprowadzić do stanu 43:48, ale goście ze Stambułu nieco uspokoili grę i ponownie odskoczyli na dwucyfrową przewagę.

Gracze z Malagi nie zamierzali się jednak poddać. Na przełomie trzeciej i czwartej kwarty zaliczyli serię 13:0. W końcu wstrzelił się Ray McCallum, a po punktach Waczyńskiego Unicaja prowadziła już 62:58.

Potem było już nawet 68:60 dla ekipy Joana Plazy. Mistrzowie odpowiedzieli siedmioma punktami z rzędu, ale rzutu na wygraną nie trafił Kostas Sloukas i w Maladze zapanował szał radości.

Unicaja Malaga - Fenerbahce Stambuł 68:67 (Shermadini 12 - Sloukas 15, Datome 13, Vesely 12)
Czy Unicaja Malaga znajdzie się w najlepszej ósemce Euroligi?