Liga Mistrzów: dobra postawa Damiana Kuliga i Jakuba Wojciechowskiego

Damian Kulig zdobył dziewięć punktów, a jego Banvit BC zwyciężył na wyjeździe z AEK Ateny w ramach rozgrywek koszykarskiej Ligi Mistrzów. 12 oczek dla swojej drużyny zdobył natomiast Jakub Wojciechowski, ale on nie mógł cieszyć się z wygranej.

Piotr Szarwark
Damian Kulig w barwach Banvitu Newspix / ABACA / Na zdjęciu: Damian Kulig w barwach Banvitu
Banvit BC bardzo dobrze rozpoczął wyjazdowy mecz z AEK Ateny i to w dużej mierze początek meczu zadecydował o jego dalszym przebiegu. Grecy przez całe spotkanie musieli gonić rywali i choć w samej końcówce zmniejszyli straty do zaledwie dwóch oczek, nie zdołali już odwrócić losów rywalizacji. Jake Odum na 19 sekund przed ostatnią syreną zamienił dwa rzuty wolne na punkty i ustalił wynik meczu (74:70).

Turecki zespół do triumfu poprowadził Angelo Caloiaro, który spędził na parkiecie ponad 37 minut i w tym czasie zdobył 13 punktów, miał sześć asyst i cztery zbiórki. Damian Kulig wchodząc z ławki zagrał przez niespełna 18 minut. Obok swojego nazwiska zapisał 9 oczek (3/6 z gry, 3/7 z linii rzutów wolnych), 4 zbiórki, ale miał problemy z faulami, bo to właśnie przez przewinienia zakończył udział w tej rywalizacji.

Jednym z wyróżniających się graczy Betaland Capo d'Orlando był natomiast Jakub Wojciechowski. Koszykarz w ciągu 24 minut zaliczył 12 oczek (3/5 za dwa punkty, 2/5 z linii rzutów wolnych), a także siedem zbiórek oraz trzy asysty. Włoski zespół musiał uznać wyższość PAOK-u Saloniki (58:63). Dla Capo d'Orlando to już trzecia porażka w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Czy jesteś zaskoczony/a postawą Jakuba Wojciechowskiego?