NBA: kompromitacja Los Angeles Lakers! Najwyższa w karierze porażka LeBrona Jamesa

Indiana Pacers pokonała Los Angeles Lakers 136:94, co jest najwyższą porażką w karierze LeBrona Jamesa. Marcin Gortat nie zdobył punktów, ale jego Los Angeles Clippers ograli Charlotte Hornets 117:115.

Jacek Konsek
LeBron James Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: LeBron James

30. wygrana Los Angeles Clippers stała się faktem. Drużyna Marcina Gortata przegrywała już różnicą 20 punktów z Charlotte Hornets (68:88), ale ostatecznie pokonała Szerszenie 117:115. 34 punkty wywalczył najlepszy na parkiecie Tobias Harris, autor zwycięskiego rzutu na cztery sekundy przed końcową syreną.

Clippers zawdzięczają wygraną niesamowitej skuteczności w rzutach za trzy punkty. W końcówce trzeciej kwarty było to aż 77 procent, ostatecznie podopieczni trenera Riversa trafili 18 z 24 prób z dalekiego dystansu. 6/7 miał Harris, z kolei 5/6 Lou Williams, który dołoży 31 "oczek" dla Clippers.

Marcin Gortat wrócił do podstawowego składu (w niedzielę nie zagrał ani sekundy), ale w ciągu 13 minut oddał tylko jeden niecelny rzut z gry. Swój dorobek uzupełnił o osiem zbiórek i asystę.

O tym meczu LeBron James i Los Angeles Lakers będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. 42-punktowa porażka 94:136 z Indianą Pacers jest najwyższą w 16-letniej karierze Jamesa. - Oni zdobyli 33 punkty z naszych 19 strat. Tak nie można grać w koszykówkę - irytował się gwiazdor Jeziorowców. James dwukrotnie do tej pory przegrywał różnicą 35 punktów (2007 i 2017).

Gospodarze trafili 19 trójek (dziewięć autorstwo rezerwowych), co jest wyrównaniem ich najlepszego wyniku w historii klubu. Bojan Bogdanović zdobył 24 punkty, dwa mniej dołożył Myles Turner. Wśród pokonanych najlepiej punktował James - 18 punktów, dziewięć asyst i siedem zbiórek.

- Chcę zostać w Toronto i zdobyć mistrzostwo dla tego klubu - powiedział Kyle Lowry, którego nazwisko pojawiło się w plotce na temat wymiany pomiędzy Toronto Raptors a Memphis Grizzlies. Rozgrywający kanadyjskiego zespołu odpowiedział świetną pierwszą połową, zdobywając 17 z 20 punktów. Był on jednym z autorów wygranej nad Philadelphią 76ers 119:107.

Kawhi Leonard dołożył 24 "oczka" dla Raptors, którzy wygrali 39. spotkanie i zajmuje 2. miejsce w Konferencji Wschodniej. Szóstkom nie pomogło nawet już 44. w sezonie double-double Joela Embiida. Lider gości miał 37 punktów i 13 zbiórek.

Siódme z rzędu, 20. w sezonie i 124. w karierze. Russell Westbrook z kolejnym triple-double pomógł Oklahomie City Thunder pokonać Orlando Magic. Lider Grzmotu zapisał na swoim koncie 16 punktów, 16 asyst i 15 zbiórek.