EBLK: Tiffany Hayes z innego poziomu, CCC Polkowice jedno zwycięstwo od złota!

W finałowej serii Energa Basket Ligi Kobiet koszykarki CCC Polkowice prowadzą już 2:0. Drugi mecz z InvestInTheWest Eneą Gorzów Wielkopolski wygrały 74:56, a wielką gwiazdą meczu była Tiffany Hayes.

Krzysztof Kaczmarczyk
koszykarki CCC Polkowice Materiały prasowe / Materiały prasowe / Tomasz Folta / Na zdjęciu: koszykarki CCC Polkowice
Akademiczki postawiły się zdecydowanie bardziej, a przegrały ponownie bardzo wysoko. Stało się tak, gdyż w decydującej części zupełnie posypała się gra w ataku podopiecznych Dariusza Maciejewskiego.

- Gwiazdy z Polkowic w kluczowych momentach brały na siebie odpowiedzialność - mówił po pierwszym pojedynku trener InvestInTheWest Enea. Losy drugiego niemal w pojedynkę rozstrzygnęła Tiffany Hayes.

Gwiazda "Pomarańczowych" zakończyła pojedynek z dorobkiem 25 punktów wykorzystując 8 z 12 rzutów z gry. Dodała do tego 8 zbiórek i 2 przechwyty - jej wskaźnik EVAL zatrzymał się na liczbie 27.

Gorzowianki ponownie nieźle rozpoczęły, ale w pierwszej kwarcie "Pomarańczowe" trafiły pięć "trójek" i były minimalnie lepsze. CCC dopiero w drugiej kwarcie odskoczyły - po serii 10:0 prowadziły 34:27.

Po zmianie stron trwał pojedynek na Hayes z Ariel Atkins. To gwiazda w talii Marosa Kovacika miała jednak chwilę chwały - ta szybko zdobyła 10 "oczek", a jej zespół prowadził już 50:37. Nadzieje przyjezdnym dała jednak seria punktów z rzędu.

Decydujące był jednak przełom trzeciej i czwartej kwarty. Ostatnią część Hayes rozpoczęła od celnego rzutu z dystansu, a po serii punktów Styliani Kaltsidou jasne stało się, że CCC utrzyma miano niepokonanej drużyny w fazie play-off. Gorzowianki starały się grać szybko, a to przekładało się na niedokładności i straty.

Teraz rywalizacja przenosi się do Gorzowa Wielkopolskiego - mecz numer trzy odbędzie się w sobotę 27 kwietnia, początek o godzinie 17:10. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

CCC Polkowice - InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski 74:56 (20:19, 16:11, 23:20, 15:6)

CCC: Tiffany Hayes 25, Styliani Kaltsidou 14, Jasmine Thomas 8, Johannah Leedham-Warner 8, Temi Fagbenle 6, Weronika Gajda 6, Lynetta Kizer 5, Dominika Owczarzak 2, Karolina Puss 0, Julia Tyszkiewicz 0.

InvestInTheWest Enea: Ariel Atkins 14, Kyara Linskens 10, Sharnee Zoll-Norman 9, Maryia Papova 9, Julija Rytsikowa 6, Laura Juskaite 5, Agnieszka Fikiel 2, Annamaria Prezelj 1, Katarzyna Dźwigalska 0.

stan rywalizacji: 2:0 dla CCC Polkowice

Czy koszykarki CCC Polkowice w sobotę będą cieszyć się z kolejnego mistrzostwa Polski?