Koszykówka. Polak szaleje w Bundeslidze. Jego zespół znów przegrywa

Michał Michalak znów był najlepszym strzelcem Syntainics MBC w meczu koszykarskiej Bundesligi, ale jego zespół poniósł kolejną porażkę.

PS
Michał Michalak Instagram / SYNTAINICS MBC / Na zdjęciu: Michał Michalak
Michał Michalak doskonale radzi sobie na parkietach Bundesligi i jest kluczowym graczem Syntainics MBC. Rzecz w tym jednak, że reprezentant Polski nie ma odpowiedniego wsparcia od kolegów, co przekłada się na bardzo niską pozycję zespołu w tabeli.

Podobny scenariusz miał miejsce w czwartkowym pojedynku Syntainics MBC z liderem Bundesligi, MHP Riesen Ludwigsburg. Drużyna Michalaka po połowie spotkania traciła do rywali 16 "oczek" i ani przez chwilę nie była w stanie im zagrozić. Ludwigsburg odniósł kolejne zwycięstwo, tym razem 93:74, dzięki czemu przewodzi koszykarskiej Bundeslidze z bilansem 24-2.

Michalak znów dwoił się i troił. Na parkiecie spędził 31 minut i w tym czasie zdobył aż 21 punktów - najwięcej spośród wszystkich zawodników na parkiecie. Trafił 3 z 9 rzutów za dwa, 2 z 5 rzutów za trzy i był perfekcyjny na linii rzutów wolnych - 9/9. Oprócz tego zapisał osiem zbiórek.

Reprezentant Polski jest liderem całej ligi jeśli chodzi o średnią liczbę zdobywanych punktów - 20. Syntainics z bilansem 7-20 zajmują 16. miejsce w tabeli (trzecie od końca, tuż nad strefą spadkową).