Znakomita siódemka Rawlplug Sokoła. Niewiarygodny powrót w stolicy

Grający tylko w siedmioosobowym składzie Rawlplug Sokół Łańcut bez problemów poradził sobie z Żakiem Koszalin (96:79). W sobotnich meczach 18. kolejki Suzuki I ligi wyjazdowe sukcesy odniosły ekipy, które w tym sezonie wygrywały głównie u siebie.

Patryk Neumann
koszykarze Sokoła Łańcut Materiały prasowe / Sebastian Maślanka/PTG Sokół Łańcut / Na zdjęciu: koszykarze Sokoła Łańcut
Żak Koszalin prowadził w Łańcucie 16:10. Beniaminek straszył lidera, ale faworyt w kluczowych momentach był zdecydowanie lepszy. Na przełomie drugiej i trzeciej kwarty serią 15:2 odskoczył przeciwnikowi. Później roztrwonił niemal całą przewagę (59:58), ale dorzucił siedem kolejnych "oczek". Również końcówka meczu zdecydowanie należała do gospodarzy, którzy trafili 18/25 prób za dwa (wysoka skuteczność) i 15/35 za trzy punkty. Mieli też 31 asyst, a niżej notowany rywal trafił 9/20 "trójek".

Filip Struski uzyskał 20 punktów (7/9 z gry) i dziewięć zbiórek. Również Mateusz Bręk dołożył 20 "oczek" (16 w pierwszej połowie). W tej części wspierał go Mateusz Szczypiński, który zdobył 13 punktów, ale po przerwie nie powiększył swojego dorobku.

Przemysław Wrona miał 13 punktów (5/6), osiem zbiórek i cztery asysty, a kolejne znakomite double-double wykręcił Marcin Nowakowski - 12 "oczek" i 15 asyst. W Żaku double-double osiągnął Darrell Harris - 15 punktów i 13 zbiórek, a 17 "oczek" zdobył Fineto Lungwana.

Dziki Warszawa znakomicie zaczęły pojedynek z Weegree AZS Politechniką Opolską. Jeszcze na początku trzeciej kwarty prowadziły 54:34. To było za mało żeby pokusić się o siódme zwycięstwo w sezonie. Goście po niesamowitym powrocie tryumfowali 76:69. Dla nich był to dopiero trzeci wyjazdowy sukces, choć z bilansem 12-5 awansowali już na trzecią lokatę w tabeli.

W Weegree AZS Politechnice Dominik Rutkowski uzyskał 17 punktów (76/7) i dziewięć zbiórek. Dla gospodarzy 18 punktów (8/19) i siedem zbiórek zdobył Bartosz Majewski. Przemysław Kuźkow dołożył 16 "oczek", a Karol Nowakowski 11 punktów, 10 zbiórek i pięć asyst.

Drugie wyjazdowe zwycięstwo odniósł AZS UMCS Start II Lublin. W Łowiczu wygrał z Księżakiem 87:82. To był wyrównany mecz, a goście najwyżej prowadzili w pierwszej kwarcie (23:15). W tym fragmencie 11 ze swoich 15 punktów zdobył Mikołaj Stopierzyński.

Później w lubelskim zespole skuteczniejsi byli: Karol Obarek (19) oraz Damian Jeszke i Bartłomiej Pelczar (po 17 punktów). Dla Księżaka 25 "oczek" rzucił Michał Jankowski. Gospodarze na przełomie pierwszej i drugiej kwarty odpowiedzieli serią 13 punktów. Później prowadzili nawet 34:26, ale tej przewagi nie utrzymali nawet do końca pierwszej połowy. W decydujących fragmentach tracili niewiele, ale nie dogonili przeciwnika.

Miasto Szkła Krosno po zaciętym meczu wygrało z SKS-em Starogard Gdański 76:72. Goście roztrwonili 13 punktów przewagi, ale nie przeszkodziło to im w odniesieniu drugiego wyjazdowego sukcesu. Obie ekipy zrównały się w tabeli z bilansem 8-9.

Emocje były do końca, bo Miasto Szkła popełniło 25 strat przy 18 przeciwnika. Do tego wykorzystało tylko 13/24 rzutów wolnych. Lepszą skuteczność miało za linią 6,75 metra (11/19). Dla gospodarzy 21 punktów zdobył Szymon Ryżek, a Filip Stryjewski miał 14 "oczek", osiem zbiórek i siedem asyst. Dla gości 19 punktów rzucił Roman Janik, a 15 punktów (4/4 za trzy) i 13 zbiórek uzyskał Julian Jasiński.

Wyniki sobotnich spotkań 18. kolejki Suzuki I ligi:

KS Księżak Łowicz - AZS UMCS Start II Lublin 82:87 (17:23, 26:20, 19:21, 20:23)

Księżak: Jankowski 25, Kobus 14, Dawdo 10, Fatz 8, Robak 8, Stanios 8, Krzywdziński 6, Motel 3, Kowalski 0, Świderski 0.

AZS UMCS Start II: Obarek 19, Jeszke 17, Pelczar 17, Stopierzyński 15, Ciechociński 10, Myśliwiec 7, Wąsowicz 2, Gospodarek 0, Ziółko 0.

Rawlplug Sokół Łańcut - MKKS Żak Koszalin 96:79 (23:25, 25:18, 18:15, 30:21)

Rawlplug Sokół: Bręk 20, Struski 20, Szczypiński 13, Wrona 13, Nowakowski 12, Lis 11, Pisarczyk 7.

Żak: Lungwana 17, Dłoniak 15, Harris 15, Tomaszewski 9, Sewioł 8, Pryć 4, Zarzeczny 4, Naczlenis 3, Czyż 2, Szewczyk 2.

SKS Starogard Gdański - Miasto Szkła Krosno 72:76 (15:23, 10:11, 25:20, 22:22)

SKS: Ryżek 21, Stryjewski 14, Karolak 12, Tymon Szymański 8, Ćwikliński 6, Pietras 4, Sadło 4, Burczyk 3, Cebula 0, Albert Szymański 0.

Miasto Szkła: Janik 19, Jasiński 15, Szymański 8, Ciesielski 7, Oczkowicz 7, Dawdo 6, Rompa 6, Zaguła 6, Sobiech 2.

Dziki Warszawa - Weegree AZS Politechnika Opolska 69:76 (30:14, 19:16, 12:24, 8:22)

Dziki: Majewski 18, Kuźkow 16, Komenda 11, Nowakowski 11, Grochowski 7, Kopycki 6, Łączyński 0, Mościcki 0.

Weegree AZS Politechnika: Rutkowski 17, Kaczmarzyk 15, Wilk 10, Kiwilsza 9, Kobel 9, Krefft 7, Jodłowski 6, Skiba 3, Piszczatowski 0.