Stelmet Enea BC ma 18 punktów zaliczki przed rewanżem, drugi mecz tej serii w poniedziałek o godzinie 20:30. Zapraszamy na WP SportoweFakty

Sakić z dystansu! Stelmet Enea BC Zielona Góra bardzo blisko brązowego medalu

Przerwa dla Stelmetu Enea BC Zielona Góra

Starks jest za szybki i ma za dużo energii na defensywę rywala

Dulkys jedynym graczem, który punktuje w Arce - zielonogórzanie są bardzo daleko z przodu

Planinić ma już 22 punkty na swoim koncie, a Arka wygląda na zespół zupełnie rozbity

Starks jak w masło - Stelmet Enea BC buduje przewagę przed rewanżem

Przerwa dla Arki Gdynia

Stelmet Enea BC do znudzenia wykorzystuje przewagę pod koszem, gdzie non stop faulowani są Sakić czy Planinić

Wyka trafia i schodzi - kolejny uraz w Arce

Szubarga z dystansu - w końcu przełamanie rozgrywającego Arki

Kolejny regord przewagi gospodarzy

Gospodarze pewnie kończą swoje akcje i są na autostradzie do zwycięstwa w tym meczu

Koszarek "walnął tróję" i Stelmet Enea BC ma już dziesięć punktów więcej od rywali

Po analizie IRS - przewinienie niesportowe Sakicia na Dulkysie

Starks w kontrze z faulem! Zielonogórzanie ponownie lepiej wchodzą w kwartę

Koszarek pewnie z półdystansu - bez dwóch zdań jeden z najlepszych graczy Stelmetu Enea BC

Dulkys chciał kolejnym rzutem doprowadzić do remisu, ale tym razem piłka wykręciła się z obręczy

Kto wygra pierwszy mecz w drodze po brązowe medale?

Dulkys ponownie! Florence swobodnie wszedł pod kosz, odrzucił do Dulkysa, a ten daje wiarę w sukces

Chaos i niemoc w końcu skończona - Dulkys trafia zza łuku w kontrze

Dobre wieści dla Arki - Szubarga wrócił do gry

Koszarek dołożył jeszcze punkty z linii rzutów wolnych i gospodarze mają +8

Wyka miał otwarty rzut na remis, ale nie trafił - po drugiej stronie z kolei nie pomylił się Koszarek

Szybki zryw Arki i goście tracą już tylko trzy punkty

Arce przestało wpadać i jest duży problem - zielonogórzanie z kolei spokojnie wykorzystują swoje szanse na budowanie przewagi

Planinić wykorzystał dwa rzuty wolne i Stelmet ma siedem "oczek" przewagi

Garbacz zdobył punkty w kontrze, ale pod drugim koszem kontuzji doznał Szubarga (najpewniej uraz nosa)

I kolejny rzut zza łuku gospodarzy! Tym razem Sakić

Starks się rozkręca - pierwsza i on dokłada "trójkę"

No i jakby na zaprzeczenie słów - zza łuku celnie Dulkys

Skończyło się trafianie za łuku Arki i Stelmet Enea BC już na prowadzeniu

Planinić skutecznie i na tablicy wyników ponownie mamy remis

Przerwa na wycieranie parkietu - Sokołowski wymusił przewinienie w ataku

Starks z półdystansu ruszył wynik po zmianie stron

Efektownie Sokołowski "złapał" blokiem Dulkysa - czy to będzie dobry prognostyk dla Stelmetu Enea BC na drugą połowę?

Zaczynamy drugą połowę

Ile "trójek" w drugiej połowie trafią gracze Arki?

Stelmet Enea BC Zielona Góra ma skuteczność rzutów z gry na poziomie 47 procent - rywale "tylko" 40. Gospodarze trafili jednak o siedem rzutów mniej z dystansu

Aktywny Michał Sokołowski ma już 14 punktów i zdecydowanie jest zawodnikiem, który może ten pojedynek rozstrzygnać na korzyść gospodarzy

Czy Stelmet Enea BC zdoła odrobić straty i wypracować sobie zaliczkę przed rewanżem?

Gdynianie trafili już 10 "trójek" rzucając 26 razy, a to dopiero pierwsza połowa. Po trzy razy trafili Deividas Dulkys i Jakub Garbacz

Wynik już nie drgnął - Arka na przerwę schodzi mają cztery punkty przewagi

Po dużej ilości pudeł, niemoc gospodarzy udało się przełamać Hrycaniukowi

Florence jako pierwszy gracz Arki może pochwalić się "dwucyfrówką"

Hrycaniuk po czasie skutecznie, potem trafił Sokołowski i gospodarze gonią

Florence od kosza do kosza - kończy efektownie

Tym razem zza linii 6,75 trafił Florence i Arka ma rekordową ośmiopunktową przewagę

Genialna asysta Bostica do Wyki, ale tego drugiego gospodarze zdołali zatrzymać faulem

Wyka najpierw "dwójeczka", potem "trójeczka" - Arka trafia swoje rzuty zza łuku i prowadzi

Trwa wymiana ciosów, na tablicy kolejny remis, a Sokołowski i Planinić mają już po 10 punktów na swoim koncie

Ósma "trójka" Arki! W końcu przełamał się Wołoszyn

Nie na długo - trzecią "trójkę" trafił Garbacz

Hosley w kontrze i Stelmet Enea BC wraca na prowadzenie

Arka drugą kwartę rozpoczęła od "cegły" Wołoszyna i podania Ginyarda... "w chmury"

Gdynianie oddali już 15 rzutów z dystansu - 6 z nich znalazło drogę do kosza

Ginyard równo z syreną z narożnika i to Arka prowadzi po pierwszej kwarcie!

Koszarek skutecznie z półdystansu i licznik punktów obu zespołów bije jak szalony

Nie ma mocnych na Planinicia i Stelmet Enea BC ucieka

Grający z urazem Josh Bostic po trzech minutach powędrował już na ławkę rezerwowych

Sokołowski zupełnie niepilnowany trafia z dystansu

Długo próbowali, ale w końcu trafili z dystansu gdynianie - konkretnie Dulkys

Obronę ciężko odnaleźć na parkiecie, ale zawodnicy obu zespołów fatalnie pudłują

Minuta gry za nami - pudło goni pudło. Niemoc przełamał Planinić

Na trybunach hali CRS pustki - nie będzie takiego święta, jakie w czwartek w Arenie Toruń zrobili fani Polskiego Cukru i Anwilu Włocławek

Arka walczyć będzie również nadal bez kontuzjowanego Roberta Upshawa - ten zmaga się z urazem nogi, którego doznał podczas półfinałowej rywalziacji ze Stelmetem Enea BC Zielona Góra

Arka o brąz walczyć będzie bez Marcela Ponitki. Obrońca udał się do USA, by tam jak najlepiej przygotować się do treningów (workouty) z klubami NBA. Zawodnik otrzymał na to zgodę od Zarządu i trenera Przemysława Frasunkiewicza.

W rundzie zasadniczej obie drużyny solidarnie wygrywały we własnych halach. Stelmet Enea BC triumfował w Zielonej Górze 113:93, z kolei Arka wygrała w Gdyni 78:65

Kto wywalczy brązowe medale w Energa Basket Lidze?

W piątek o godzinie 17:30 w hali CRS pierwszy pojedynek serii o brązowy medal w Energa Basket Liga, w którym Stelmet Enea BC Zielona Góra zmierzy się z Arką Gdynia. Rewanż w poniedziałek w Gdyni.