Biało-Czerwoni zakończyli sezon meczem z Ukrainą. Gol polskiego kapitana już w 12. sekundzie

Polacy przegrali z Ukrainą 3:7 w czwartym, ostatnim dniu turnieju finałowego Europejskiej Ligi Beach Soccera 2021 w Portugalii.

PZ
Reprezentacja Polski w piłce plażowej podczas turnieju w Portugalii WP SportoweFakty / Reprezentacja Polski w piłce plażowej podczas turnieju w Portugalii
Podopieczni selekcjonera Tomasza Wydmuszka objęli prowadzenie już w dwunastej sekundzie. Błąd bramkarza Andrija Nerusza oraz obrońcy Oleksandra Kornijczuka wykorzystał kapitan Biało-Czerwonych - 37-letni Daniel Baran. 95 sekund przed końcem tercji z rzutu wolnego wyrównał Andrij Borsuk. W szesnastej minucie również z wolnego Patryka Sobczaka pokonał tym razem starszy z braci - 38-letni Igor Borsuk.

W drugiej odsłonie dwie asysty zaliczył bramkarz Nerusz. Kapitalnego gola przewrotką strzelił Dmitro Wojtenko. W 23. minucie przewagę Ukrainy powiększył jeszcze Jurij Szherycia. Po 26 minutach było już 1:6.

W trzeciej części spotkania, drugą bramkę w tym meczu zdobył Baran, a z rzutu wolnego Nerusza pokonał Jakub Bistuła.

Polacy poprzednio rywalizowali z Ukrainą w Europejskiej Lidze Beach Soccera 2019 w Nazare. Wtedy przegrali 0:1.

Biało-Czerwoni zajęli ósmą lokatę w Europejskiej Lidze Beach Soccera 2021 - tak samo jak w 2017 roku, kiedy również w meczu o siódme miejsce ich przeciwnikami byli Ukraińcy.

Do finału zakwalifikowały się reprezentacje, które odpadły w fazie grupowej mistrzostw świata 2021 - Portugalia oraz Białoruś. Z kolei w spotkaniu o piątą pozycję rywalizowali medaliści mundialu - Rosjanie i Szwajcarzy.

Polska - Ukraina 3:7 (1:1, 0:3, 2:3)
Gole: 1:0 Daniel Baran (1. minuta)
1:1 Andrij Borsuk (11.)
1:2 Igor Borsuk (16.)
1:3 Dmitro Wojtenko (23.)
1:4 Jurij Szherycia (23.)
1:5 Maksym Wojtok (25.)
1:6 Szherycia (26.)