Sprawdź, jak koreańskie media zareagowały po sensacyjnym awansie do 1/8 finału MŚ

"Cud w Doha" piszą koreańskie media po sensacyjnej wygranej nad Portugalią (2:1) i awansie do 1/8 MŚ Katar 2022. Podkreślają także ofiarność strzelca gola dającego awans. "Strzelił gola na wygraną, który był jak złoto." - twierdzi yna.co.kr.

Arkadiusz Dudziak

Donga.com: Cud Bento w Doha

Marzenia Korei Południowej o awansie do 1/8 finału mistrzostw świata mogły zostać rozwiane już w 5. minucie. Wtedy Portugalczycy wyszli na prowadzenie 1:0. Zespół z Azji jednak nie poddawał się i wyrównał jeszcze przed przerwą. Prawdziwy cud zdarzył się w doliczonym czasie gry, kiedy zwycięstwo dał Koreańczykom Hee-Chan Hwang.

Musieli jednak liczyć na pomyślny wynik meczu Urugwaj - Ghana. Ekipa z Ameryki Południowej prowadziła 2:0 i potrzebowała jeszcze jednego gola. Nie udało się im jednak i to Korea awansowała do 1/8 finału. "Cud Bento w Doha. Korea awansuje do 1/8 finału po raz pierwszy od 12 lat." - tytułuje swój artykuł serwis donga.com.

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Korea Południowa awansuje do ćwierćfinału MŚ w Katarze?