Szczęście dopisało Polakom. Włoch zaliczył wstydliwą wpadkę [WIDEO]

Wydawało się, że włoski bramkarz kontroluje sytuację po próbie Igora Strzałka. Davide Mastrantonio nie będzie miło wspominał meczu z Polską na mistrzostwach Europy.

Rafał Szymański
gol Strzałka Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: gol Strzałka
Podopieczni Marcina Brosza potrzebowali zwycięstwa, aby awansować do fazy pucharowej mistrzostw Europy U-19. Za faworyta niedzielnego starcia byli uznawani Włosi, aczkolwiek Biało-Czerwoni zaczęli mecz z wysokiego C.

Reprezentanci Polski zwłaszcza w pierwszej odsłonie stwarzali zagrożenie pod bramką przeciwników. W akcji w ósmej minucie spotkania wypracowali sobie jednobramkowe prowadzenie nad zespołem "Azzurrich".

Na lewej flance odnalazł się Dawid Bugaj, po czym przekazał piłkę zdecydowanie lepiej ustawionemu Igorowi Strzałkowi. Związany z Legią Warszawa pomocnik długo się nie zastanawiał i mocno huknął z dystansu. Piłka przełamała ręce Davide Mastrantonio. Nie da się ukryć, że golkiper mógł zachować się dużo lepiej.

Było to drugie trafienie Strzałka podczas trwającego turnieju. 19-latek zdobył jedną z bramek w wygranym 2:0 starciu grupowym z Maltą.

Niestety, radość młodych Polaków nie trwała zbyt długo. Reprezentacja Włoch doprowadziła do wyrównania w 34 minucie, kiedy swoją obecność na boisku zaznaczył Luis Hasa.