Ale się bawili! Messi i Suarez bohaterami derbów

Leo Messi i Luiz Suarez jak za starych dobrych lat. Obaj doświadczeni piłkarze dali pokaz niemałych umiejętności. Boleśnie przekonał się o tym zespół Orlando City, który w derbach przegrał z Interem Miami aż 0:5.

Szymon Michalski
gol Leo Messiego Twitter / Inter Miami CF / gol Leo Messiego
Jeszcze kilka lat temu obaj przywdziewali koszulki FC Barcelony. Teraz reprezentują Inter Miami, lecz z podobnym skutkiem. Leo Messi i Luis Suarez zostali bohaterami swojego zespołu. Każdy z nich w starciu z Orlando City dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców, a Urugwajczyk dorzucił do tego także dwie asysty. Ale po kolei.

Worek z bramkami otworzył się już w 4. minucie spotkania. Wtedy to po podaniu Juliana Gressela piłkę do siatki rywali skierował Luis Suarez. Siedem minut później Urugwajczyk ponownie wpisał się na listę strzelców i ponownie po asyście Gressela.

W 29. minucie Suarez znowu był zamieszany w akcję bramkową. Tym razem to on asystował, a strzelcem gola został Robert Taylor. Do przerwy utrzymywało się trzybramkowe prowadzenie Interu Miami.

Kilka chwil po rozpoczęciu drugiej połowy swoją obecność na boisko zaakcentował Leo Messi. Argentyńczyk miał sporo szczęścia, ponieważ wykorzystał zamieszanie, jakie zapanowało w polu karnym rywali i niemalże wszedł z piłką do bramki Orlando.

Pięć minut później Messi ponownie cieszył się z gola. Tym razem, po dośrodkowaniu Suareza, wpakował futbolówkę do siatki precyzyjnym strzałem głową (wszystkie bramki z tego spotkania możesz zobaczyć na końcu artykułu).

Po wygranej 5:0 Inter Miami plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli Konferencji Wschodniej. Orlando City zajmuje pozycję 12.

Magiera zabrał głos ws. gwiazdy Śląska. "Musimy mu pomóc"