)

Bundesliga. Bayern Monachium - Schalke 04 Gelsenkirchen. Zobacz noty Roberta Lewandowskiego

Bayern Monachium w meczu Bundesligi rozgromił Schalke 04 Gelsenkirchen 5:0, a Robert Lewandowski zaliczył gola i asystę. Sprawdź, jak niemieckie media oceniły Polaka.
Dawid Borek
Dawid Borek

Maszyna się nie zatrzymuje

Robert Lewandowski otworzył wynik meczu Bayern Monachium - Schalke 04 Gelsenkirchen (5:0). Do siatki trafił już w szóstej minucie, po tym, jak fatalny błąd popełnił Marcus Schubert. Ten po dośrodkowaniu ze skrzydła minął się z piłką, przechwycił ją Ivan Perisić i momentalnie podał do Lewandowskiego. Polak huknął bez przyjęcia i cieszył się z 21. gola w tym sezonie.

Asystę reprezentant Polski zanotował w 58. minucie. Wtedy Bayern bez problemów poradził sobie z obroną rywali. Dwójkową akcję po przechwycie Joshuy Kimmicha przeprowadzili Robert Lewandowski i Thiago Alcantara, Polak wyłożył piłkę Hiszpanowi, a temu pozostało już tylko trafić do pustej bramki.

Na kolejnych kartach zobaczysz, jak niemieckie media oceniły występ Roberta Lewandowskiego.

Czy Lewandowski w tym sezonie zostanie królem strzelców Bundesligi?